Круглий стіл на тему «Мирослав Стельмахович і сучасність: ідеї, пошуки, перспективи» відбувся на базі Коломийського педагогічного коледжу Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника.
Об’єднав він студентів, викладачів та науковців. Такий захід в Коломиї — данина пам’яті доктору педагогічних наук, академіку Академії педагогічних наук, професору Прикарпатського університету Мирославу Стельмаховичу, життя якого тісно перепліталося з Коломиєю. Нині його ідеями та напрацюваннями активно послуговуються викладачі та студенти Коломийського педколеджу, вони дослідили життєвий і творчий шлях академіка та уклали його праці в двотомне видання.
13 років як відійшов у вічність Мирослав Стельмахович, а от його працями послуговуються дотепер і з кожним роком вони набувають все більшої популярності як серед науковців так і серед пересічних українців. Головна ідея виховання академіка – відродження автентичної педагогіки й шкільництв на засадах національної педагогічної культури рідного народу.
Директор наукової бібліотеки імені Василя Стефаника Івано-Франківська Івано-Франківська Івано-Франківська Михайло Бігусяк, знав Мирослава Стельмаховича, ще будучи студенто, потім, мав честь з ним працювати. Пан Михайло переконаний, що праці Стельмаховича, нині актуальні як ніколи. «Велика цінність цих праць у тому, що вони є актуальні і сьогодні. Народознавств, а з нього можна виділити як окрему газузь і дитинознавство, Мирослав Стельмахович дослідив досконало. Ця людина зібрала колосально велику кількість народних прикмет, прислів’їв, приказок, в яких закладено педагогічний хист. Сучасним батькам, сучасним педагогам можна щоденно звертатись до двотомника, який уклав колектив Коломийського педагогічного коледжу, щоденно і там знайдуться відповіді на найскладніші запитання», – наголосив Михайло Бігуся .
Уже два роки в Коломийському педагогічному коледжі функціонує світлиця Мирослава Стельмаховича. Його ім’я носить обласна педагогічна премія. А нещодавно вийшов другий том – зібрання праць Мирослава Стельмаховича, укладений колективом Коломийського педагогічного коледжу.
Любомира Калуська доцент кафедри педагогіки Івано-Франківського обласного інституту післядипломної освіти переконана, що така праця на сьогодні є дуже необхідною.
«Я маю надію, що це наше двотомне видання, що ці посібники і збірники які ми готували спільно з колегами стануть добрим набутком для того щоб ідеї Мирослава Стельмаховича, ідеї нашої народної педагогіки поширювалися, активно використовувалися педагогами і батьками і дістали друге нове життя», – наголосила Л. Калуська.
Продовжуючи ідеї видатного педагога на базі Коломийського педагогічномго коледжу створено Центр української етнопедагогіки, де вже розпочато роботу над систематизацією та упорядкуванням інформації про кращий досвід у різних галузях етнопедагогіки Прикарпатського регіону. До пошуково-досліницької роботи залучають викладачів та студентів, а вже невдовзі в планах директора закладу Валерія Ковтуна, проведення науково-практичних конференцій для педагогів нашого краю.
А для того, щоб про надбання Мирослава Стельмаховича дізналося якомога більше людей, перший том зібрання праць академіка був розісланий в 17 провідних бібліотек України, туди ж вже незабаром надішлють і другу частину.
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).