2015 © Коломия ВЕБ Портал / info@kolomyya.org


повернутися на головну


Пошук:

 
  Форум
  Єпархія УГКЦ
  Бізнес каталог
  Інвестиції
  Історія
  Видатні особи
  Освіта
  Культура
  Медицина
  Коломийське МБТІ
  Місто. Влада
  Фотогалерея
  Відео
  Оголошення
  Туризм
  Горящі путівки
  Готелі
  Ресторани, кафе
  Дозвілля


переглянути каталог


 Ю.Молодій © 2000-2015


Незалежність у серці твоїм (до Дня Незалежності України 2014)


V Міжнародний фестиваль дитячого естрадного мистецтва "ЗОРЕПАД"
 

До 770-річчя першої літописної згадки про Коломию:

Альбом "Коломия"
Колекція ювілейних листівок 770-років першої літописної згадки про Коломию
"Молодь вивчає історію рідного краю". Друге Січове свято в Коломиї
Третє Січове Свято в Коломиї
Відкриття пам’ятника Іванові Франку у Коломиї
Четверте Січове Свято в Коломиї: Українські Січові Стрільці - лицарі рідного краю
П’яте Січове Свято: "Україна - єдина країна"
Виставка художньої фотографії Валерія Дідорака "Коломия – краса навколо нас"
Виставка художньої фотографії Володимира Волощука "Коломия. Імпресія ночі"
Коломия у графіці Романа Кочержука
Презентація книжки Степана Андріїшина "Коломия у міжвоєнний період 1919-1939..."
Печатка Української Сотні Ізольованих в Коломиї
Відкриття пам’ятної дошки з барельєфом пророка "Мойсея" в Коломиї
Документальний відео-нарис "Адвокат Кирило Трильовський. Січовий Батько"
 

Бібліотеки
Дитяча музична школа №1
Дитяча музична школа №2
Коломийська дитяча художна школа ім. Ярослава Пстрака
Коломийський академічний обласний український драматичний театр
Коломийський осередок НТШ
Коломийський музей "Писанка"
Книга лауреатів літературної премії імені Тараса Мельничука
Міський палац культури "Народний дім"
Музей гумору "Весела оселя"
Музей історії міста Коломиї
Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття
Реєстр історичних та архітектурних пам'яток (doc)

Андрушко Василь, скульптор, живописець
Бартєнєв Віталій, художник
Бойків Мирослава, гобелени та вироби з соломи
Бурлак Роман, музикант
ДЗВОНИ, музичний гурт
Думанський Роман, графіка, дерев'яна пластика
Коренюк Андрій, художник
Корчинська Олександра, вишивка
Литвин Оксана, Сахро Ярослав, гобелени та текстильний одяг
Проців Ярема, фотохудожник
Савчук Микола, гуморист / Савчукова коломийка
Тимофіїв Михайло, фольклорист, етноорганолог, композитор
Ясінський Мирослав, художник

Антологія поетів Коломиї "Незабутнє"
СТО ВІРШІВ. Антологія коломийської поезії на зламі тисячоліть
АртКоло | Колекція старих листівок Валерія Ковтуна
Енциклопедія Коломийщини (ЕК)
Ерідан, театр сучасного танцю
Орфей, Народний театр поезії
ПОКУТТЯ, народний ансамбль танцю
Товариство німців "Відергебурт"
Чоловічий закритий Клуб Коломийців

Українська троїста музика
Коломийка (публіцистичне дослідження, М.Савчук)
Як у нас прозиваються... (фольклорно-гумористичне дослідження, М.Савчук)
Перше Січове свято в Коломиї
У місті Коломиї Івано-Франківської області 30 вересня 2010 р. відбулася надзвичайна й безпрецедентна подія у житті міста – відкриття пам’ятної дошки із барельєфом Кирила Трильовського на будинку, в якому він жив і працював на початку ХХ ст. та проведення Першого Січового свята в незалежній Україні.
Свято розпочалося урочистою тисячною ходою середмістям студентів Коломийського педагогічного коледжу під звуки січових мелодій у виконанні муніципального духового оркестру на чолі з прапороносцем державного прапору України.
читати далі
Друге Січове свято в Коломиї
"Молодь вивчає історію рідного краю". Під таким гаслом в місті Коломиї Івано-Франківської області 29 вересня 2011 р. пройшло Друге Січове свято, яке відбулося за співпраці Коломийської міської ради, Коломийського педагогічного коледжу Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника та адвоката Михайла Петріва.
Свято розпочалося урочистою тисячною ходою середмістям студентів Коломийського педагогічного коледжу під звуки січових мелодій у виконанні муніципального духового оркестру на чолі з прапороносцем державного прапору України.
читати далі
Третє Січове Свято в Коломиї
150-річчю написання вірша "Ще не вмерла Україна", 110-річчю проведення в Коломиї Першого Січового свята та захисту української мови приурочено ювілейне Третє Січове свято, яке пройшло в Коломиї 26 вересня 2012 р.
Третє Січове свято відбулося за співпраці Головного управління освіти і науки та управління культури Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Коломийської міської ради, Коломийської районної державної адміністрації, Коломийського педагогічного коледжу Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника та адвоката Михайла Петріва.
читати далі
Відкриття пам’ятної таблиці на площі Старий Ринок
До 770-річчя першої літописної згадки про Коломию. Під таким гаслом в місті Коломиї Івано-Франківської області 26 серпня 2010 р. відбулася надзвичайна подія: відкрито першу пропам’ятну таблицю присвячену історії площі Старий Ринок в Коломиї.
Основною ідеєю встановлення таблиці є заснування сучасної традиції міської культури з шанобливого ставлення до історії рідного міста та поінформованості мешканців та гостей міста щодо історичного минулого тієї чи іншої частини Коломиї. Автором ідеї та меценатом встановлення цієї пам’ятної таблиці є адвокат Михайло Петрів.
читати далі
Відкриття пам’ятної дошки з барельєфом Кирила Трильовського в Коломиї
У місті Коломиї 30 вересня 2010 р. відбулася надзвичайна й безпрецедентна подія у житті міста – відкриття пам’ятної дошки із барельєфом Кирила Трильовського на будинку, в якому він жив і працював на початку ХХ ст. та проведення Першого Січового свята в незалежній Україні.
Кирило Трильовський – самобутня постать українського громадського та політичного життя Галичини кінця ХІХ – початку ХХ ст., видатний громадсько-політичний діяч, організатор січового та січово-стрілецького руху в Галичині, адвокат, публіцист, видавець.
читати далі
Презентація книжки Івана Монолатія "Цісарська Коломия. 1772-1918"
26 березня 2010 р. в приміщенні Музею історії міста Коломия відбулася перша публічна презентація унікальної книжки нашого краянина - історика Івана Монолатія: "1772 Цісарська Коломия 1918", яку автор виклав у своєрідному історичному жанрі - "драмі на три дії з життя другого міста Галичини габсбурзької доби".
Для Коломиї є великою гордістю те, що саме тут відбулася перша публічна презентація цієї книжки. Для автора се також є знаменно, оскільки саме тут він народився, робив перші проби пера та навчався.
читати далі
Презентація книжки Костянтина Курилишина "Українське життя в умовах німецької окупації (1939-1944 рр.)"
27 серпня 2010 р. в приміщенні Музею історії міста Коломиї за просвітницької ініціативи адвоката Михайла Петріва відбулася перша публічна презентація книжки нашого краянина - кандидата історичних наук, завідувача відділу україніки Львівської національної наукової бібліотеки ім. В.Стефаника Костянтина Курилишина "Українське життя в умовах німецької окупації (1939-1944 рр.): за матеріалами легальної україномовної преси", що стало пам’ятною подією не тільки в житті міста Коломиї, а сміливо можемо сказати що, і всієї України.
Для Коломиї є великою гордістю те, що саме тут відбулася перша публічна презентація цієї книжки. Для автора се також є знаменно, оскільки саме тут він народився, робив перші проби пера та навчався.
читати далі
Презентація книжки Степана Андріїшина "Коломия у міжвоєнний період 1919-1939. Суспільно-політичний та національно-визвольний рух у Галичині"
17 лютого 2011 року в концертно-виставковій залі Музею історії міста Коломиї, відбулося перше публічне представлення книги знаного коломиєзнавця Степана Адріїшина під назвою: Коломия у міжвоєнний період. 1919–1939. Суспільно-політичний та національно-визвольний рух у Галичині.
Презентацію розпочав Михайло Арсак, директор Музею історії міста Коломиї, який представив Степана Андріїшина, як одного з найвизначніших коломиєзнавців, який жив і працював у Коломиї майже 60 років, впродовж багатьох років займався історико-краєзнавчим пошуком у царині коломийської минувшини, що згодом спричинилося до переслідувань з боку КДБ, обшуків та звільнень з роботи...
читати далі

Дитяча музична школа № 1 заснована 1921 р. як філія Львівського вищого музичного інституту ім. М.Лисенка, на 01.01.2000 р. 533 учні, 100 викладачів.
Відділи: фортепіанний, струнно-смичкових, народних, духових інструментів, музично-теоретичних дисциплін.
Колективи: хор учнів молодших класів (кер. І.Гошовська); хор учнів старших класів (кер. Л.Дзюбак); унісон скрипалів молодших класів (кер. Г.Іномістова); унісон скрипалів старших класів (кер. О.Рєзнік); оркестр народної музики "Гуцулятко" (кер. народний артист України, доцент П.Терпелюк); камерний оркестр (кер. М.Ковальчук); естрадно-симфонічний оркестр (кер. М.Ковальчук); фольклорний оркестр "Музика Карпат" (кер. М.Ковальчук) - гастрольні поїздки - Австрія (1999-2000), Будапешт (2000); оркестр народних інструментів (кер. І.Деменів); духовий оркестр (кер. Б.Іванчук); диксиленд (кер. Л.Коб'юк); вокальний ансамбль (кер. Л.Дзюбак); народний оркестр народної музики "Гуцулія" (кер. народний артист України, доцент П.Терпелюк); оркестр популярної музики "Експромт" (кер. М.Ковальчук).
2000 р. - школа має 1-ше місце в області серед 56-ти музшкіл по результатах обласного конкурсу виконавської майстерності - 23 учнів отримали звання лауреатів та дипломантів конкурсу.
Адреса: вул. Театральна, 48, м.Коломия, 78200, УКРАЇНА
Tелефон директора (03433) 27841


Дитяча музична школа № 2 заснована 1982 р., на 01.01.2000 р. 300 учнів, 52 викладачі.
Відділи: струнно-смичкових, народних, духових та ударних інструментів, теоретичний.
Колективи: хор учнів; оркестр народних інструментів викладачів і учнів; ансамбль скрипалів викладачів і учнів; ансамблі сопілкарів, саксофоністів, кларнетистів; камерний оркестр; ансамблі та дуети, тріо бандуристів, гітаристів, баяністів. Школа випустила 3450 випускників (в т.ч. - 45 випускників вищих муз. навч. закладів; 60 - середні муз. навч. заклади). Випускники неодноразово були переможцями обласних, республіканських конкурсів (І.Кибич, Р.Лехник).
Адреса: вул. Чайковського, м.Коломия, 78200, УКРАЇНА
Tелефон директора (03433) 25905


Енциклопедія Коломийщини (ЕК) - унікальне багатотомне видання, єдине такого типу в Україні.
Заплановано видати 14 томів плюс 1 том "Історія Коломиї" та плюс 1 том "Коломийщина у філокартії". Над ЕК працює редакційно-видавничий комітет, створений 1992 року. До нього належить 18 відомих краєзнавців на чолі з головою - Миколою Савчуком.
У 1996 році побачив світ 1-й том (статті на літеру "А") - 73 статті та чимало фотоілюстрацій; у 1998 році – 2-й том (статті на літеру "Б") - 302 статті та понад 250 фотоілюстрацій; у 2000 році – 3-й том (статті на літеру "В") - 295 статей та понад 500 фотоілюстрацій; у 2001 році – 12-й том (статті на літеру Ч); у 2002 році – 14-й том (статті на літери Щ, Ю, Я); у 2003 році – 13-й том (статті на літеру Ш); у 2006 році - 4-ий том (статті на літери Г, Ґ), до якого увійшло 425 статей і 476 кольорових та чорно-білих ілюстрацій.
ЕК твориться на громадських засадах і при сприянні української еміграції, головно вихідців з Коломийщини, а також на доброчинні датки заможних мешканців Коломийщини та вихідців з цього краю.
Придбати ці томи ЕК можна за адресою: Савчукові Миколі, а/с 127, м. Коломия, Івано-Франківська обл., Україна 78200, дом. тел. (03433) 21337, 34671


Бібліотеки На 1998 р. в Коломийській централізованій системі нараховувалося 77 бібліотек (з них 69 - сільські), 113 працівників обслуговувало 47.447 читачів, які випозичили 851.889 примірників книг. У Коломиї тепер діють такі бібліотеки:№ 1,блв.Лесі Українки, 7, книжковий фонд - 61331, фонд періодики - 4222, читачів - 4958, працює 7 осіб;
№2, пл. Привокзальна: книжковий фонд - 36017, фонд періодики - 2000, читачів - 3494, працює 5 осіб;
№3, вул. Міцкевича, 69: книжковий фонд - 28415, фонд періодики - 1600, читачів - 2275, працює 3 особи;
№4, вул. Фабрична, 1: книжковий фонд - 28295, фонд періодики - 1500, читачів - 2260, працює 3 особи;
дитяча б-ка №1, вул. Й.Кобринського, 10: книжковий фонд - 41409, фонд періодики - 1767, читачів - 4013, працює 5 осіб;
дитяча б-ка №2, вул. О.Кобилянської, 1: книжковий фонд - 42637, фонд періодики - 697, читачів - 3030, працює 5 осіб;
юнацька б-ка, вул. Гетьмана І.Мазепи, 287: книжковий фонд - 16474, фонд періодики - 799, читачів - 1747, працює 2 особи.
Фонд міських бібліотек складає 246.862 примірники (1998). Книжковий фонд 11 міських шкільних бібліотек при школах становить 164.865 екземплярів, кількість читачів - 9355, працює 16 осіб.

Наукова бібліотека Музею історії міста Коломиї нараховує приблизно 6500 примірників наукової, краєзнавчої літератури, монографії, тут зберігається література різної тематики українською, російською, польською, німецькою, англійською, єврейською та латинською мовами. Колекція книжкових видань і періодики поч. ХІХ-сер.ХХ ст. (1000 примірників), стародруки XVII-XVIII ст.

Бібліотека Коломийського музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Йосафата Кобринського нараховує понад 12000 одиниць зберігання переважно мистецького і краєзнавчого характеру. При Б-ці є архів зі 170 одиниць стародруків: Святе Письмо (1682), Пояснення до Євангелії (1782), грамоти XVII-XIX ст., Хроніка Ступницького (1671-1840).

В бібліотеці Коломийського товариства Просвіта (понад 5000 примірників) переважає історична, художня, філософська, психологічна, соціологічна, довідкова, мистецька література.

Приватні книгозбірні коломийців нараховують: Р.М. Антонюка понад 7000 примірників, О.В. Хом'яка - пр.6500 прим., Є.І. Іваничука - пр.7000 прим., М.Томенчука - пр.6000 прим., Л.Б. Мельника - понад 5000 прим.

Незважаючи на важкі умови праці, міські бібліотеки спільно з громадськістю, педагогами, осередками товариства "Просвіта" популяризують літературну спадщину незаслужено забутих і репресованих авторів, відроджують народні звичаї й обряди.


Пам'ятники видатним діячам. Меморіали На території міста знаходиться п'ять пам'ятників видатним діячам:
Т.Шевченку, спор.1993 р., архітектор О.Миханько, скульптор В.Римар;
М.Грушевському, спор.1992 р., архітектор В.Римар, Г.Римар;
С.Бандері, спор.1991 р., реконстр.1998р., скульптор В.Рожик;
М.Ірчану, спор.1977 р., скульптор А.Лендєл, А.Німенко;
К.Трильовському, спор.1997 р., скульптор В.Одрехівський.
В Коломиї знаходиться два військових меморіали:
меморіал воїнам Радянської армії, що загинули в роки другої світової війни (1941-1945) під час визволення міста, споруджено в 1954 р. реконстр.-1986 р. (пл.Героїв), архітектор О.Миханько;
меморіальне військове кладовище загиблим в роки першої світової війни воїнам австро-угорської армії (споруджено в 1916 р.), Українським Січовим Стрільцям (1915-1918 рр.). Відновлено в 1998 р. з ініціативи музею історії міста Коломиї та коломийського суспільно-культурного товариства Поступ з нагоди 80-ліття проголошення ЗУНР (р-н вул. С.Бандери та Гетьмана І.Мазепи).

товари для дітей товари для відпочинку - Kapitan.ua



Новини та Події

RSS | усі публікації  


Публіцистика та Аналіз

RSS | усі публікації  


Новини єпархії

RSS | усі публікації