культура <-- Коломия WEB Portal
 

Четверте Січове Свято в Коломиї:
Українські Січові Стрільці - лицарі рідного краю

"Українські Січові Стрільці - лицарі рідного краю", під таким гаслом у м. Коломиї 26 вересня 2013 р. відбулося Четверте Січове свято, яке приурочено 100-річчю від заснування легіону Українських Січових Стрільців.

Січове свято відбулося за співпраці Головного управління освіти і науки та управління культури Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Коломийської міської ради, Коломийської районної державної адміністрації, Коломийського педагогічного коледжу Івано-Франківської обласної ради та адвоката Михайла Петріва.

За громадської ініціативи Миколи Солоненка (ГО "Інститут розвитку громадянського суспільства") на Січове свято прибули делегації з м. Щецин, Республіка Польща (Іван Сирник - член правління Об’єднання українців у Польщі (ОУП), голова Щецинського відділення ОУП, голова Ради національних меншостей Західного Помор’я, Малгожата Фримус - журналіст "Радіо - Щецин", Януш Суродо - фотокореспондент), з м. Белз, Львівської області (Павлат Ольга Богданівна - завідувачка історико-краєзнавчим музеєм Державного історико-культурного заповідника у місті Белз, Зотова Надія Олегівна - старший науковий співробітник та Білецька Юлія Іванівна - юрисконсульт Державного історико-культурного заповідника у місті Белз та Тимур Баротов, капітан другого рангу, голова Севастопольської організації Спілки офіцерів України.

Свято розпочалося урочистою ходою середмістям колони студентів Коломийського педагогічного коледжу та інших навчальних закладів міста під звуки січових мелодій у виконанні муніципального духового оркестру. Очолили колону прапороносці державного прапору України та прапору педагогічного коледжу.

На площі перед пам’ятною дошкою Кирилові Трильовському (на перетені вул. Валова і Театральна) тридцять три студентки коледжу в урочистому січовому одязі під звуки духового оркестру виконали руханкові вправи, які є реконструкцією січових вправ початку ХХ ст. з сучасними елементами руханки.

Державний гімн України та січові пісні у виконанні народного хору "Просвіти" (керівник Роман Хімей) підкреслили величність Січового свята. Відкрив свято Валерій Ковтун. З вітальними словами до учасників свята виступили: Роман Іваницький, заступник голови Івано-Франківської обласної адміністрації, Ігор Слюзар, Коломийський міський голова, Богдан Болюк, голова Коломийської районної державної адміністрації, Іван Сирник, член правління Об’єднання українців у Польщі (ОУП), голова Щецинського відділення ОУП, голова Ради національних меншостей Західного Помор’я, Ольга Павлат - завідувачка історико-краєзнавчим музеєм Державного історико-культурного заповідника у місті Белз, Тимур Баротов, капітан другого рангу, голова Севастопольської організації Спілки офіцерів України, а також представник коломийського "Пласту" Соломія Перевізник.

Січове свято продовжилося музичними виступами студентів вищих навчальних закладів міста а також учнівської молоді міста та району: учні ЗОШ №6 м. Коломиї виконали пісню на слова Романа Купчинського, музику Михайла Гайворонського "Їхав стрілець на війноньку" (керівник Любов Далаврук); учні Ковалівської ЗОШ з піснею на слова і музику Левка Лепкого "Ми йдем вперед" (керівник Анна Юзюк); дует у складі Романа Соловчука та Івана Савчука з села Черемхів з піснею "Я сьогодні від Вас від’їжджаю" (керівник Роман Соловчук); ансамбль Коломийської гімназії з піснею "Там на горі, на маківці"; квартет юнаків Коломийського медичного коледжу з піснею "Повіяв вітер степовий" (керівник Олександр Бабіїв); вокальний ансамбль Коломийського педагогічного коледжу з піснею "Ой, видно село" (керівник Микола Скільський). На завершення свята народний хор "Просвіти" (керівник Роман Хімей) виконав пісню на слова Кирила Трильовського "Гей, там на горі Січ іде".

На цьогорічному Січовому святі усім учасникам та гостям свята буде вручена листівка із портретним зображенням Кирила Трильовського. Ілюстративний історичний матеріал, який розміщений на банерах і присвячений: товариству "СІЧ", Українським Січовим стрільцям, Першому Січовому святу в Коломиї (30.09.2010), Другому Січовому святу в Коломиї (29.09.2011) та Третьому Січовому святу в Коломиї (26.09.2012) презентовані на святі адвокатом Михайлом Петрівим.

Перебіг Четвертого Січового свята висвітлений телевізійними каналами та отримав широкі відгуки в пресі та мережі - інтернет.

Відео-репортаж з Четвертого Січового свята дивіться за цією адресою.


З правдивою повагою,

УЛЯНА МАНДРУСЯК, начальник відділу культури і туризму Коломийської міської ради

Валерій КОВТУН, директор Коломийського педагогічного коледжу Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника

Михайло ПЕТРІВ, адвокат

2000-2015 © Ю.Молодій Розміщено: "YES" ISP
Потрібна реклама?
пишіть...