культура <-- Коломия WEB Portal
 

Виставка художньої фотографії Валерія Дідорака "Коломия – краса навколо нас"

Культурологічний проект "Наше місто"

770-річчю першої літописної згадки про Коломию присвячується…

Виставка художньої фотографії Валерія Дідорака "Коломия – краса навколо нас"

17 листопада 2011 р. в концертно-виставковій залі Музею історії міста Коломиї культурологічний проект "Наше місто" та "Арт-студія Дідораків" представили першу персональну виставку фоторобіт Валерія Дідорака "Коломия – краса навколо нас", яка присвячена 770-річчю першої літописної згадки про Коломию.

Валерій Дідорак, член "Коломийської асоціації мистців", знаний митець, який працює у пластиці дерева та шкіри, є автором чималої кількості скульптурних робіт яскраво відкрився у своїх сто світлинах, які представлені на його першій персональній виставці фотографій.

Відкрив дійство Михайло Арсак, директор Музею історії міста Коломиї, який підкреслив унікальність виставки, адже вперше в такому форматі представлене наше місто через розкриття краси його природи, що оточує місто у щоденному житті. Михайло Петрів зазначив, що дана виставка є першою з цілого ряду, які присвячуються славному ювілею 770 - річчя першої літописної згадки про Коломию та будуть проходити під патронатом культурологічного проекту "Наше місто". З вітаннями до автора виставки виступили Микола Кавацюк, заступник начальника відділу культури і туризму Коломийської районної державної адміністрації, Романна Баран, завідувачка відділу кераміки Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім.Й.Кобринського. Катерина Каркадим від імені "Коломийської асоціації мистців" привітала автора виставки та провела мистецьку екскурсію світлинами. Привітав виставку та свого колегу Василь Андрушко, член Національної спілки художників України, подарувавши автору власну графічну композицію.

Валерій Дідорак, захопив гостей своєю розповіддю про ідею створення колекції фоторобіт та проведення виставки: "Мандруючи по різних закутках України та інших країн ми інколи не помічаємо, яким загадково красивим є наше місто та все що його оточує. Цю красу я і вирішив передати у своїх фотороботах розкриваючи такі мікросвіти, які нас оточують щодня: Прут - життєдайна артерія нашого міста, вода якої дає щоденну поживу мешканцям міста, представлена у циклі фотографій, які зображують її у різні пори року. Коломийські тумани, які так приваблюють та одночасно відкривають для нас їх світ загадковості. Коломийські комахи у їх русі, відпочинку та грайливості життя. Коломийське небо таке неочікуване і гармонійне спонукає нас задуматися про зміст життя та насолоджуватися його миттєвістю".

На завершення виставки Валерій Дідорак передав до фондів музею одну зі своїх фоторобіт та відбулося фотографування учасників дійства, які зображені на загальній світлині: сидять: Катерина Каркадим, Валерій Дідорак, Ольга Зотова; стоять (зліва направо): Роман Захарчук, Василь Андрушко, Наталія Захарчук, Микола Семеняк, Віктор Мицай, Мирослав Ясінський, Наталія Мицай, Микола Вовкунець, Галина Вінтоняк, Микола Симчич, Михайло Петрів.

Подія висвітлена на телебаченні та отримала широкі відгуки в пресі та мережі – інтернет. Інформація про виставку: http://kolomyya.org/se/sites/ko/40956/. Відео-репортаж про виставку дивіться за адресою: http://www.youtube.com/watch?v=_BGtwudqmY0&feature=related, http://ntktv.ua/u-kolomiyi-predstavili-fotoroboti-valeriya-didoraka-video. З творчістю Валерія Дідорака можна ознайомитися на сайті "Арт-студії Дідораків": www.didorak.com

З правдивою повагою,

засновник культурологічного проекту "Наше місто"
адвокат Михайло Петрів

2000-2015 © Ю.Молодій Розміщено: "YES" ISP
Потрібна реклама?
пишіть...