2015 © Коломия ВЕБ Портал / info@kolomyya.org


повернутися на головну


Пошук:

 
  Форум
  Єпархія УГКЦ
  Бізнес каталог
  Інвестиції
  Історія
  Видатні особи
  Освіта
  Культура
  Медицина
  Коломийське МБТІ
  Місто. Влада
  Фотогалерея
  Відео
  Оголошення
  Туризм
  Горящі путівки
  Готелі
  Ресторани, кафе
  Дозвілля


переглянути каталог


Новини партнерів

Завантаження ...



 Ю.Молодій © 2000-2015


Віктор ФІТЬО
журналіст


Україна відзначила День Конституції

Блог В.Фітьо | 2012-06-29 02:00:00

Вчора Україна відзначила День Конституції. Чиновники усіх рівнів та мастей, від Президента до голови сільської ради, наввипередки мітинговим тоном розповідали українцям про те як вони хвацько втілюють в життя головні принципи української конституції, чи не найкращої в світі. Я, зізнаюсь вам, в цей день не святкував. Мені, навпаки було сумно, адже вважаю, що на тлі щоденного порушення норм основного закону святкувати чергову річницю його прийняття – меншою мірою неправильно. Я цілком згідний із своїм 80-річним сусідом, який смачно курячи «Приму» розповів мені одну напіванекдотичну – напівжиттєва історію про те як вже випивший зять пив за здоров’я тещі на поминках за нею. Власне всі ці святкування якось нагадують сюжет вищеоповіданої історії…

Конституцію із стовпа державності перетворили в дишло, яке кожен крутить у вигідний собі бік або ж на інструменти досягнення своїх політичних чи приватних цілей. І зробили це ті, хто впродовж цих 16 років засідав у найвищих владних кабінетах на Банковій та Грушевського.

Вчора я переглядав текст Конституції і особливо не вчитуючись нарахував більше десятка статтей, які в Україні не виконуються. І це статті фундаментальні та визначальні…Я собі можу тільки уявити, які жахи можуть побачити в тексті Конституції кваліфіковані юристи…

Отже стаття 5 основного закону каже: «Право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові і не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами».

Пригадайте яким чином було змінено конституційний лад як тільки до влади прийшов Віктор Янукович. Це було зроблено не народом, навіть не парламентом, а підконтрольним президенту конституційним судом…за 1 день. І до того ж в бік збільшення повноважень Віктора Федоровича.

Йдемо далі, стаття 10: «Державною мовою в Україні є українська мова».

Тоді чому Президент, Прем’єр-міністр та депутати під час виконання своїх повноважень нею не говорять, чому міністр освіти називає державну мову непотрібною, чому судові засідання ведуться іншою мовою, чому її майже нема на телебаченні, кіно, пресі, книговиданні? Чому сферу її використання взагалі хочуть звести до мінімуму?

Стаття 11: «Держава сприяє консолідації та розвиткові української нації, її історичної свідомості, традицій і культури, а також розвиткові етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності всіх корінних народів і національних меншин України».

Скажіть будь-ласка чи сприяє консолідації пропонований владою «мовний закон»? Навпаки – це засіб розколу та протистояння у суспільстві, і видається, що робиться це свідомо та ціленаправлено. Останніми роками гострі кути якось згладились і було досягнено мовного балансу з яким були згідні і на заході і на сході: українська залишається єдиною державною та обов’язковою у в органах влади, судах, освіті, культурі, телебаченні та при цьому залишається велика сфера застосування російської.

Новий закон знову пересварив та озлобив два мовні співтовариства: захід протестує проти русифікації, східняки проти українізації…

Стаття 17: «На території України не допускається розташування іноземних військових баз».

Як бачимо конституція забороняє базування на території України іноземних військових баз, і при цьому Віктор Янукович підписує так звані Харківські угоди за якими російський чорноморський флот та його база може знаходитись в Криму ще на 50 років…

Стаття 21: «Усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними».

Якщо так, то чому для комфортного проїзду одних на години перекриваються вулиці, а інших матом з цих вулиць проганяють та змушують чекати у довжелезних заторах. Де тут рівність та повага до гідності простих громадян?

Стаття 62: «Особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду».

Так каже Конституція, а Президент, її гарант на увесь світ каже ще до рішення суду до початку будь-якого слідства, про те, що Юля Тимошенко є замовником вбивства колишнього депутата Щербаня.

Це лише деякі статті на які стало моєю юридичної грамотності, часу та газетної площі. То що ж і з якого приводу ми відзначаємо 28 червня? Можна цілком зрозуміти поляків, у яких державним святом є 3 травня — цього дня 1791 року ухвалили конституцію Речі Посполитої. Вона стала величезною історичною подією для Польщі, зіграла значну роль у подальшому її розвитку. Так само 3 травня відзначає день конституції Японія, для якої ухвалення 1947-го демократичного й миролюбного Основного закону стало початком нової ери.

28 червня так само могло б стати початком нової ери української історії. Могло б, але не стало. Із свята, день конституції перетворився на нагадуванням про невдачі. Тож який сенс святкувати власну нездатність створити свою державу?

При використанні матеріалів обов'язкове посилання на Коломия ВЕБ Портал

 

Tweet

архів блогу Віктора ФІТЬО

2 1
2

Поле чудес в країні дурнів
2012-12-06 11:15:41
Влада нас давно так навчила, що в будь-якому її рішенні ми, прості українці, шукаємо якийсь «підвох» або те, яким же ж чином нас будуть дурити. Найбільше шкода, що таке абсолютно абсурдне і напіванекдотичне твердження – є чи не найповнішим описом відношення держави до своїх громадян.

Коломийські висновки виборів
2012-11-06 01:34:50
Отже, вибори закінчились. Окружна виборча комісія вже встигла провести підрахунок голосів, і хоча офіційних результатів ще немає, але вже чітко відомо ім’я переможців у нашому окрузі.

Україна відзначила День Конституції
2012-06-29 02:00:00
Вчора Україна відзначила День Конституції. Чиновники усіх рівнів та мастей, від Президента до голови сільської ради, наввипередки мітинговим тоном розповідали українцям про те як вони хвацько втілюють в життя головні принципи української конституції, чи не найкращої в світі. Я, зізнаюсь вам, в цей день не святкував…

Євро наближається… І що з того?
2012-05-11 02:01:17
Я, зізнаюсь вам, великий футбольний вболівальник. Кожен чемпіонат світу чи Європи з футболу для мене – особисте свято. Тому можете собі уявити, яким я був щасливим у 2007 році, коли Україна отримала провести у себе Євро: ну по-перше, дивитись футбол такого рівня на наших стадіонах – це вже класно. Ну а по-друге, Євро було величезним, я б навіть сказав, «епохальним» історичним шансом для України. Шансом реалізувати себе як цивілізована держава: навести лад з напівзруйнованою інфраструктурою, покращити свій імідж та зарекомендувати себе на увесь світ…

Хто наступний?..
2012-05-07 03:17:41
У 1991 році я ще був доволі малим, однак чудово пам’ятаю, як тодішні газети щономера публікували список країн, що визнали Україну як незалежну державу. Спочатку були, якщо я не помиляюсь, Канада та Польща. У наступному номері газети до них вже долучились Угорщина, республіки Прибалтики, Чехословаччина, Болгарія…

Хто справжній переможець?
2012-05-07 03:15:04
Уже зовсім скоро 9 травня. І якщо у в усій Східній Європі – це день окупації, то у нас так званий «день перемоги», день радянської перемоги. Комуністи витягають зі своїх шаф червоні прапори, особливо «ярі» послідовники Лєніна і Сталіна ще й напрасовують георгіївські стрічки…

Мораль? Ні, не чули
2012-02-20 11:10:59
Коли над кораблями не панує корма, під ними панують підводні скелі. А що може статись з кораблем, що необачно потрапив на підводні скелі, ми знаємо, - він просто загине. Якщо перенести вищевказану метафору на суспільство, то можна зрозуміти, що корма – це мораль. Тому суспільство, в якому мораль кинута під ноги, нагадує корабель, який втратив кермування і летить назустріч підводним скелям, а відповідно і краху…

2 роки Януковича
2012-02-13 02:27:45
Минулого вівторка виповнилось рівно два роки як Президентом України ми обрали Віктора Януковича. Разом із зміною влади змінилась і наша реальність. Слово «покращення» ми вже сприймаємо як щось страшне та негідне, дивлячись на похоронний вінок, усміхаємось і вже не вважаємо Юлю Тимошенко дуже розумною…

Що рік прийдешній нам готує: Чого чекати коломиянам у 2012 році
2012-01-12 11:57:46
У цьому матеріалі ми запропонуємо вам анонс основних та найбільш знакових подій цього року, які матимуть місце у Коломиї і які безпосередньо торкнуться чи не кожного коломиянина. Ні в якому разі не хочемо давати якихось прогнозів, адже прогноз – це завжди намагання вгадати. Ми будемо говорити тільки про ті речі, які мають під собою ґрунтовні підстави. Отож просимо ознайомитись, що нас чекає у 2012 році…

Вибори 2012: без надії на краще
2011-11-24 10:00:32
Не раз доводилось чути фразу, що народ має ту владу на яку заслуговує. Однак, в українських умовах, цілком виправдано буде сказати, що ми маємо не ту владу на яку заслуговуємо, а ту яку дозволяє вибрати існуюча виборча система.

 
товари для дітей товари для відпочинку - Kapitan.ua

Блог В.Байки

усі публікації  


Блог І.Маруняка

усі публікації  


Блог О.Полюк

усі публікації  


Блог Ю.Семенюка

усі публікації  


Новини партнерів