2015 © Коломия ВЕБ Портал / info@kolomyya.org


повернутися на головну


Пошук:

 
  Форум
  Єпархія УГКЦ
  Бізнес каталог
  Інвестиції
  Історія
  Видатні особи
  Освіта
  Культура
  Медицина
  Коломийське МБТІ
  Місто. Влада
  Фотогалерея
  Відео
  Оголошення
  Туризм
  Горящі путівки
  Готелі
  Ресторани, кафе
  Дозвілля


переглянути каталог


Новини партнерів

Завантаження ... Ю.Молодій © 2000-2015


Іван МАРУНЯК
Громадянська мережа ОПОРА


Прокиньтесь, у країні закону не існує!

Блог І.Маруняка | 2011-04-13 09:46:37

Донедавна я мав ще надію, що з дотриманням законодавства не все так жахливо, як говорять, а вибори ще певною мірою можуть бути в нас чесними. Та нещодавні події черговий раз довели, що я романтик-ідіот. Як ще в нашій країні можна назвати людей, що думають подібним чином?

Події, які маю на увазі і про які хочу розповісти, – це проміжні вибори депутата-мажоритарника Коломийської міської ради. Вибори ТВК призначила на 10 квітня, і претендентів назбиралось аж 22. За тим, як кандидати боролись за прихильність виборців, особливо не стежив, бо роботи й без того вистачало, та й, чесно кажучи, не сподівався чогось особливого від проміжних виборів. Вибори одного депутата – це ж не вибори міського голови чи ради, нічого надзвичайного тут не може бути. Помилився.

Отже, десь об 11 годині прийшов на виборчу дільницю, розпочав спостереження за ходом голосування. У приміщенні для голосування все йшло звичним чином, а тому щоб не заснути від нудьги, вирішив прогулятися і подивитись, що діється за межами виборчої дільниці. Там було трохи гарячіше. Біля воріт скупчилась група кандидатів, які жваво обурювалися тим фактом, що біля будинку неподалік дільниці роздавали гроші молодим виборцям, що, проголосувавши, виходили з дільниці. Проте за скільки купували один голос, хто купував, що служило доказом для виплати грошей – з’ясувати не вдалося. Зайва увага сполохала скупників голосів, і вони розчинились між будинками.

Після прогулянки повернувся знов у приміщення для голосування і помітив, як до жіночки, що сиділа в одному ряду зі спостерігачами та довіреними особами, щоб засвідчити свою явку на вибори, підходили студентки з гуртожитку Коломийського педколеджу. Та переписувала їхні прізвища і давала вказівку, щоб ішли голосувати. На запитання, навіщо жіночка фіксує прізвища студентів, вона відповіла, що хоче перевірити студентську виборчу активність. Проте ні я, ні кандидати, що були поруч, в такі аргументи не повірили, було складено акт про порушення. Після цього жіночка покинула виборчу дільницю, але групи розгублених студентів і надалі виконували вказівку взяти активну участь у виборах і активно йшли голосувати.

Згодом надійні джерела повідомили про те, що з-під будинку поруч із дільницею скупники голосів перебралися углиб мікрорайону, де розпорошилися між будинками та безперешкодно продовжують свою справу. Способом фотографування бюлетеня мобільним телефоном виборець доводив, що проголосував та того, за кого треба, а в результаті отримував 100 грн. Все, про що пишу, відбувалося фактично на очах, а перевірка «виборчої активності» студентів, зафіксована мною, – у приміщенні для голосування. Всі говорили про те, що діється щось ненормальне, але зупинити цей процес ніхто не міг.

Я обурений тим, як відбулися ці вибори. Найбільше гнітить відчуття безпорадності, коли бачиш і знаєш, що відбувається все не за правилами, а зупинити процес не можеш. Бачиш, що студенти під примусом ідуть на вибори, а зупинити цей потік заляканого і розгубленого натовпу не можеш. Знаєш, що окремі кандидати купують голоси, і теж не можеш цього зупинити. Структури, які мали б запобігти цьому, сидять мовчки і «курять бамбук». Повна безпорадність. Закону в країні не існує, а оті книжки, де його публікують, годяться хіба для макулатури.

Далі буде…

При використанні матеріалів обов'язкове посилання на Коломия ВЕБ Портал

 

Tweet

архів блогу Івана МАРУНЯКА

1
1

Я не хочу мільйона і не телефонуйте мені більше!
2012-03-14 06:50:52
Телефонні дзвінки з «привабливими» пропозиціями заробити мільйон торгуючи БАДами чи іншим непотребом або втягуючи людей у якісь «надзвичайно вигідні» схеми страхування чи ще чогось мені набридають десь з літа минулого року…

Запит на народних месників
2011-11-29 09:30:29
Давно збирався порозмірковувати стосовно того, що може породити нинішня система державного управління, яку, на моє глибоке переконання, ніхто за 20 років незалежності так і не мав серйозного наміру зламати. Але руки до клавіатури добралися лише тепер.

Так аби було
2011-06-07 09:30:11
До різного роду громадських рад ставлюся певною мірою скептично. Особистий практичний досвід свідчить про те, що діяльність таких громадських органів не завжди була ефективною, а здебільшого неефективною. Там збирались люди з абсолютно різними поглядами, різного віку і з різними цінностями, які могли в балаканині та суперечках втопити добру ідею…

Прокиньтесь, у країні закону не існує!
2011-04-13 09:46:37
Донедавна я мав ще надію, що з дотриманням законодавства не все так жахливо, як говорять, а вибори ще певною мірою можуть бути в нас чесними. Та нещодавні події черговий раз довели, що я романтик-ідіот. Як ще в нашій країні можна назвати людей, що думають подібним чином?

Я готовий побитися об заклад з губернатором
2011-02-15 05:32:59
14 лютого голова ОДА М. Вишиванюк заявив, що готовий побитись об заклад, що на президентських виборах 2015 року за чинного президента проголосують 70% прикарпатців. Якби така заява була з боку просто політика, я б її, мабуть, пропустив повз вуха. Різних політичних заяв протягом свого свідомого життя чув чимало, і навряд чи мене можна чимось особливо здивувати. Проте слова губернатора не лише здивували, але й викликали запитання…

Тероризм проти демократії
2011-01-29 09:06:17
Останнім часом інформаційному просторі часто з’являються матеріали про тероризм, про загрозу майбутніх терактів і т. д. … Знайомий мені навіть наводив якусь статистику, якогось там друкованого видання по зростанні кількості одиниць зброї на душу населення, а це, на його думку, свідчить про те, що обурені громадяни відстоюватимуть свої права зброєю, тому терористична загроза перед державою не така вже й примарна….

 
товари для дітей товари для відпочинку - Kapitan.ua

Блог В.Байки

усі публікації  


Блог О.Полюк

усі публікації  


Блог В.Фітьо

усі публікації  


Блог Ю.Семенюка

усі публікації  


Новини партнерів