Як зміцнювати здоров’я учнів та надалі проводити уроки фізичного виховання? На ці запитання шукали відповідь і в Коломиї - на нараді координаційної ради у справах дітей. - Президент України Віктор Ющенко 3 грудня скасував три постанови уряду, що стосувалися обмеження розмірів надбавок на лікарські препарати. - Україна побила рекорд песимізму. Соціологічні дослідження свідчать про рекордний рівень песимізму в державі.
10 грудня – Міжнародний день прав людини. Цього дня 60 років тому Організація Об’єднаних Націй ухвалила Загальну декларацію прав людини, яка містить перелік основних прав та свобод. Україна була однією із 56-ти держав членів ООН, які наприкінці 1948 року брали участь в обговоренні й прийнятті Декларації на третій сесії генеральної асамблеї. Україна включила до своєї Конституції чимало нормативних приписів, які відтворюють відповідні положення Декларації. Але лише з початком “перебудови” публікації почали поширюватися.
На сьогодні 70% українців живуть за межею бідності. Про це на парламентських слухання на тему: “Про стан дотримання конституційних гарантій трудових прав громадян” заявила Уповноважений Верховної Ради з прав людини Ніна КАРПАЧОВА. За її словами, саме 70% населення України за критеріями бідності Світового банку живе не більше ніж на три долари в день. Крім того, за словами КАРПАЧОВОЇ, півтора мільйона найманих працівників отримують заробітну плату нижчу за прожитковий мінімум. За словами Обмудсмана, нині в Україні щодня звільняють 7 тисяч працівників. “За всіма показниками Україна залишається країною бідняків”, - сказала Ніна КАРПАЧОВА.
Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків - це позитивний крок в майбутнє. Проте, як і в будь-якій сфері сучасного життя, тут теж є проблеми. Про це йшлося на громадських слуханнях в міській раді. Запрошені голови нині вже діючих товариств ділилися досвідом, а головуючий Михайло Білоус розповідав про переваги цих організацій. Детальніше про товариства співвласників, їх переваги та перспективи дивіться в п’ятницю в програмі “Коломийські реалії”, відразу після “Подій дня”.
1 жовтня на уроці фізкультури в Чернівцях померла 12-річна дівчинка. 3 жовтня у Запоріжжі - 15-річний юнак. 13 жовтня в Луцьку - 15-річний учень технічного коледжу. 1 листопада на змаганнях в Кременчуці загинув 13-річний хлопець. 4 листопада на Львівщині під час уроку фізкультури помер п’ятикласник. Ця сумна статистика лишень упродовж одного місяця приголомшила батьків, які бояться відпускати дітей на уроки фізкультури, учнів, які з острахом займаються спортом, і власне вчителів з фізичної підготовки, які проводять свої заняття згідно з розробленою програмою та затвердженими нормативами Міносвіти. Захвилювались через це і у владних кабінетах. Відтак, уряд скасував нормативи фізичної підготовки учнів від 1996 року та тимчасово заборонив бігати у школах кроси. Говорили про проблему і в Коломиї. У міській раді відбулося засідання членів координаційної ради у справах дітей. На засіданні були присутні влада, “фізкультурники”, медики.
Президент України Віктор Ющенко 3 грудня скасував три постанови уряду, що стосувалися обмеження розмірів надбавок на лікарські препарати. Глава держави зазначив, що рішення уряду були прийняті без широкого громадського обговорення та залучення основних учасників цього ринку. Такі радикальні дії уряду привели до значного скорочення працівників аптек. Також з полиць почали зникати ліки імпортного виробництва. Як нині живуть коломийські фармацевти дізнавалася Наталія Яковин.
Україна побила рекорд песимізму. Соціологічні дослідження свідчать про рекордний рівень песимізму в державі. Він проявляється у край негативній оцінці жителями всіх регіонів політичної ситуації в країні. Також це стосується економічного стану і різкого зниження задоволеності громадянами життям, яке вони ведуть.
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…