На території Івано-Франківської області з початку 80 років минулого століття накопичилось 186,1 тонн заборонених та непридатних для використання хімічних препаратів захисту рослин, власники яких в більшості випадків невідомі. Зберігаються ці отрутохімікати в 90 непристосованих для цього місцях, що створює надзвичайно небезпечну екологічну ситуацію в області, яка активно розвиває туризм, і призводить до забруднення грунтів та підземних вод. Про це було зазначено на виїзному розширеному засіданні колегії Мінприроди України, що проходило за участі міністра Георгія Філіпчука в Івано-Франківській облдержадміністрації.
На колегії розглядали стан виконання заходів з ліквідації наслідків повені, що сталася наприкінці липня у Вінницькій, Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській та Чернівецькій областях. Прийнято відповідні рішення і додаткові пропозиції, за якими керівникам потерпілих областей рекомендовано посилити контроль за веденням лісового господарства і видобутком корисних копалин, за проведенням догляду за руслами річок, дорожньою сіткою і своєчасним та повним проведенням протиерозійних і протизсувних заходів.
Щодо Івано-Франківської області на колегії зазначалося, що площа земель, які без проведення рекультивації неможливо використовувати за попереднім цільовим призначенням складає понад 688 га (всього по Україні-732,42 га-ЗІК).
Відповідно до бюджетної програми “Збереження, відтворення та забезпечення раціонального використання земельних ресурсів” Прикарпаттю виділено на ці роботи 171 тис.грн. Крім того, на виконання прийнятого у 2000 році Верховною Радою Закону України “Про мораторій на проведення суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону” в області виключені з експлуатації і, по-суті, стали заповідними 52% лісів Держкомлісгоспу (всього в Україні виведено з експлуатації 40% лісів – ЗІК). Водночас Мінприроди передбачає розширення природно-заповідного фонду на теренах Прикарпаття – створення заповідника “Верховинський”, площею 10 тис.га.
Виступаючі на колегії підкреслювали – на поточний рік із 60 млн грн бюджетних коштів на будівництво лісових доріг 60% або 36 млн грн направлено в Карпати, а також включено до проекту бюджету 2009 року.
Директор Інституту екології Карпат академік НАН України Михайло Голубець у своєму виступі про причини паводків у Карпатському регіоні, які, за його словами, не пов’язані з вирубкою лісу, бо він суттєво відновлюється, підкреслив: на державному рівні слід вживати дієвих заходів з попередження виникнення небезпечних екзогенних геологічних процесів та проводити постійний екологічний моніторинг на процесонебезпечних територіях. У відповідь його колега, ректор Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Євстахій Крижанівський запропонував створити такий Центр моніторингу довкілля – з використанням сучасних технологій, телекомунікаційного зв’язку та засобів дистанційного зондування землі – на базі очолюваного ним вишу, який, за його словами, має величезні наукові напрацювання в галузі екології та рекреації ресурсів Карпатського регіону. Ректор запросив членів міністерської екологічної колегії наступне засідання – з обговорення ризиків щодо майбутніх повеней та сучасних заходів запобігання екологічним катастрофам – провести на базі нацуніверситету нафти і газу (на завершення колегії Міністр Георгій Філіпчук прийняв цю пропозицію-ЗІК).
У рішенні колегії Мінприроди з поміж багатьох інших пунктів-доручень відповідним службам записано: “Звернути увагу Держводгоспу на недостатній контроль за дотриманням правил забудови та господарського освоєння земель у зонах можливого затоплення та у водоохоронних зонах”. Державним управлінням з охорони навколишнього природного середовища 6 згаданих областей України доручено паспортизувати сміттєзвалища та провести картографування територій, що можуть бути затоплені внаслідок повеней і паводків , та територій, на яких можлива активізація небезпечних геологічних процесів.
Роботу Мінприроди України з реалізації заходів з ліквідації наслідків липневої повені виїзна колегія визнала “задовільною”.
Довідка ЗІКу. З резервного фонду держбюджету Івано-Франківській області передбачено виділити 129,8 млн грн; профінансовано 53,2 млн грн; оплачено і проанонсовано 43,7 млн грн, що становить 82%.
Джерело: Західна інформаційна корпорація
Обговорити на форумі
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|