ДП “Коломийське лісове господарство”, до якого, окрім Коломийського району, входять Снятинський, Городенківський та половина Тлумацького, має у своєму підпорядкуванні сім лісництв та клонову лісонасіннєву плантацію у Великій Кам’янці. А це загалом 26,9 тисячі гектарів площі. Ось про розвиток такої великої господарки уже понад 13 років незмінно дбає заслужений лісівник України Іван Равлюк. Та й загальний стаж його праці в лісовому господарстві солідний — 34 роки.
Щороку, напередодні професійного свята — Дня працівників лісового господарства, Іван Петрович охоче ділиться на сторінках нашої газети успіхами, яких досяг його колектив. І цьогоріч ми не стали порушувати традицію в надії, що повінь, від якої зазнали збитків і лісівники, все ж не перекреслила напрацьоване за рік.
— Ми зустрічаємо своє професійне свято з добрими показниками: поставлені завдання за вісім місяців — виконані, боргів по зарплаті немає, — не розчаровує Іван Петрович.
— А як же повінь? Вона тут, у Нижньому Вербіжі, де ваш головний офіс, стіни будинків трощила.
— Вода десь на чверть браму затопила, а до адмінбудинку за півтора метра не дійшла. Найбільше шкоди завдано Печеніжинському і Слобідському лісництвам — там було зруйновано мости, лісовозні дороги. На сьогодні сімдесят відсотків лісосік відкрито. Наші люди були задіяні скрізь, де того потребувала ситуація, під час ліквідації наслідків повені.
— А чи багато постраждалих від повені безпосередньо з-поміж ваших працівників?
— Дванадцятеро отримали допомогу від держави. Окрім цих грошей, ми надали їм матеріальну допомогу з коштів, зібраних усіма підприємствами Державного комітету лісового господарства України, а це 71 тисяча гривень. Четверо наших працівників, які підпали під другу категорію, отримали по 12 тисяч гривень.
— Хотілося би почути Вашу думку з приводу того, що, як дехто стверджує, причина руйнівних наслідків, як і самої повені, — у вирубці лісу?
— Повені трапляються у різних країнах — Швейцарії, Угорщині тощо, але там ніхто не звинувачує в цьому систему рубок. У нас випало стільки опадів, що коренева система дерев, навіть 30—40-річних, просто не могла їх втримати — 40 сантиметрів по всій площині області. Ріки, гірські потоки були переповнені, ось вода й розлилася.
— Для ліквідації повені чи отримало ваше господарство якусь нову техніку?
— Так, це, зокрема, гусеничний екскаватор “Нью-голанд” японського виробництва вартістю 700 тисяч гривень, працює тепер у Печеніжинському лісництві.
— На щастя, ваше лісонасіннєве господарство у Великій Кам’янці не потрапило у зону підтоплення. Як там справи?
— Цьогоріч плануємо зібрати рекордну кількість насіння ялиці білої коломийської — біля двох тонн, або десять тонн шишок, половину уже зібрали. Якщо з цього насіння виростити саджанці, то це буде понад чотири тисячі гектарів лісу. Потреба Івано-Франківщини — дві тисячі кілограмів насіння ялиці, тож ми матимемо змогу і себе забезпечити, і реалізувати сусіднім областям. Гарно заплодоносила смерека звичайна.
— Завдяки і вашому господарству весною втілюється у життя Всеукраїнська програма по озелененню. Чи багато реалізували саджанців цьогоріч?
— Весною ми реалізували на 135 тисяч гривень декоративно-посадкового матеріалу, та ще тепер, восени, плануємо на 70—80 тисяч гривень. Також ми забезпечуємо виконання програми посадки нових лісів на невжитках. Торік ми засадили 20 гектарів площі, цьогоріч — стільки ж.
— Не можу оминути ще одну вашу гордість — ботанічний заказник “Княждвірський”.
— Надзвичайна його цінність у тому, що тут зростає зникаючий вид — тис ягідний, релікт третинного періоду. На території заказника працює музей природи, в якому є цікаві й різноманітні колекції. Неподалік музею висаджені екзоти деревно-чагарникових порід. Щороку заказник відвідує біля чотирьох тисяч екскурсантів.
— Гордість вашого господарства не лише заказник, саджанці, але, певне, й люди, які тут працюють?
— У нашому колективі 280 працюючих. З нагоди професійного свята багатьом з них буде вручено грамоти, подяки. З-поміж кращих хотів би назвати: начальника нижнього складу Дмитра Кийданецького, лісничих Слобідського лісництва Миколу Андріяшка та Печеніжинського — Василя Синітовича, водія лісовоза Василя Заячука, головного інженера Василя Кріпчука, бензопильника Василя Лазарука, який, до речі, з-поміж наших лісорубів завжди показує кращий результат і на всеукраїнських змаганнях нам за нього не соромно. Особливу подяку я б хотів скласти нашим ветеранам, а це Борис Геращенко, Петро Дем’янюк, Володимир Давидюк, Ольга Шевчук, Марія Терлецька та багато інших. Усім, хто мав чи має причетність до нашого свята, я б хотів побажати здоров’я, щастя, достатку, злагоди в сім’ях, миру і спокою в душах.
— Наша газета приєднується до цих побажань. Зі святом!
Автор: Вікторія КОХАН, “Вільний голос”
Обговорити на форумі
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|