У 1932—1933 роках українська нація переживала неймовірну катастрофу, а сама Україна являла собою суцільний морг просто неба. Цей геноцид, масове нищення українського народу голодомором комуністична тоталітарна держава СРСР здійснювала з метою проведення суцільної форсованої колективізації, аби змусити селянина працювати на державу в колгоспах. Пограбування села здійснювалося шляхом “розкуркулювання” трудівників-хліборобів, репресій, виселення та заслання сімей до Сибіру, конфіскаційних хлібозаготівель, надмірних податків, подвірних обшуків селянських осель, грабунку продуктів харчування.
Через позбавлення харчування жертвами цього геноциду були переважно українські селяни. Мерців, висохлих до скелету чи розпухлих від порушення обміну речовин, скидали у величезні окопи й колодязі. Спеціально призначені місцевою владою трупарі збирали загиблих і звозили на цвинтарі, в яри чи пустирища. Знесилені голодом люди ховали рідних на городах, у садках. Закінчившись утвердженням комуністичного режиму, колективізація й Голодомор залишили по собі мільйони могил українських селян.
28 листопада 2006 року на подання Президента України Віктора Ющенка Верховна Рада України нарешті прийняла Закон України №376-У “Про Голодомор 1932—1933 років в Україні”. У ст.1 наголошується: “Голодомор 1932—1933 років є геноцидом українського народу”.
— Голодомор 1932—1933 рр. — це наша спільна пам’ять, спільний біль, бо немає в Україні жодного роду, жодної сім’ї, яку б не зачепила ця трагедія. Мільйони наших родичів, односельців, земляків, замучених голодом, — це не просто жертви несправедливості режиму, це — винищені носії наших родинних традицій, духовних і моральних законів, традиційних цінностей, — зазначив Віктор Ющенко.
Проте, донедавна навіть згадка про безіменні могили була небезпечна. Люди жили й доживали віку наодинці з пам’яттю. Через замовчування тоталітарною владою найбільшої народної трагедії ХХ століття, люди не мали змоги відкрито відзначати в Україні пам’ятними знаками місця поховань замордованих Голодомором рідних. З прийняттям Закону України “Про Голодомор 1932—1933 років в Україні” публічне заперечення Голодомору визнається наругою над пам’яттю мільйонів жертв Голодомору, приниженням гідності українського народу, є протиправним. Держава повинна забезпечити умови для проведення досліджень та здійснення заходів з увіковічнення пам’яті жертв Голодомору 1932—1933 рр. в Україні на основі відповідної загальнодержавної програми.
Джерело: Василь ДУТЧАК, начальник Коломийського міськрайонного управління юстиції, “Вільний голос”
Обговорити на форумі
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|