— Кредити — це зло, — вважає мій знайомий… і бере кредит за кредитом. Весь світ живе у борг, виправдовує він себе, але зауважує: — Щоправда, відсотки у нас ще не цивілізовані, здирницькі. Але інакше нічого не купиш. Спробуй відкласти необхідну суму, коли постійно щось потрібно для сім’ї. А так мусиш вчасно заплатити…”
Як “доку” у справах кредитних, я його попросив поділитися своїм досвідом спілкування з банками. Отже, чого чекати, про що питати, коли береш кредит?
Передусім, каже він, нічого вірити рекламі, бо вона декларує одне, а на ділі — зовсім інше. Скажімо, він брав кредит нібито під 23% річних, а коли порахував переплату, то з’ясувалося, що вийшло усі 80.
Інший момент, коли людина відштовхується від певної суми, котра їй необхідна, а на руки одержує значно меншу. Бо існує таке поняття як комісія, яку відразу знімають. Таким чином, він взяв, приміром, вісім тисяч, а реально одержав 7.600 гривень. Ще чотириста мусив дозичати.
А про те, що банки залишають за собою право змінювати згодом відсоткову ставку, не попереджуючи про це клієнта, вже й мови нема.
З горем навпіл, взявши кредит, починається його виплата. Ніби й платиш своєчасно і справно, а всеодно якась заборгованість вилізе. Річ у тому, що вказуючи у договорі термін оплати, наприклад, до 10 числа кожного місяця, банк має на увазі останній день одержання грошей на свій рахунок у Києві. А гроші туди йдуть днів зо три. Тож оплативши нібито вчасно, все ж заробили триденну пеню. А ще є такий день, як п’ятниця. Для звичайних людей — кінець робочого тижня, а у фінансовій установі існує таке поняття, як банківський день — до 15 години. Таким чином, оплативши ніби й у п’ятницю, але після 15 години, рахуватиметься насправді вже понеділок.
Усі ці нюанси варто просто враховувати, бо мила дівчинка у банку, привітно усміхаючись, навряд чи підкаже ці деталі. Вона ж має премію за кожен оформлений кредит.
Інша розмова про акції так званих супермаркетів (та й не дуже супер) електроніки, коли ніби все по “нуль”. Насправді, у туризмі щось подібне називається “все враховано”. Тобто, той товар, який вам пропонують на виплату ніби під “нульові” відсотки, вже давно переоцінений і ті ж відсотки вкладені у його вартість. Інколи вигідніше у тому ж банку взяти споживчий кредит і купити аналогічний пристрій в іншому магазині, де не проводиться акція. Дешевше вийде…
Автор: Федір ШКАДРЯ “Вільний голос”
Обговорити на форумі
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|