В державі активно проходить жнивна компанія. З півдня І жнива поширюються на західні і північні регіони. Розпочато закупівлі продовольчого зерна до Аграрного фонду. Про початок роботи цього державного оператора із зерном розповідає директор Івано-Франківського регіонального відділення Аграрного фонду Мирона Винничука.
— Мироне Зіновійовичу, які із зернових культур Аграрний фонд закуповуватиме до держпродрезерву у 2008 році?
— Згідно законодавства України, у поточному році до об’єктів державного цінового регулювання із зернового клину віднесені продовольча пшениця і жито. У товаровиробників нашої області ми закуповуватимемо продовольчу пшеницю 2-го, 3-го, 4-го і 5-го класів. Цьогорічні ціни на зерно визначено наказом Мінагрополітики ще в лютому ц.р. Постановою Кабінету Міністрів України № 703 від 06.08.08р. змінено порядок закупівлі зерна. Зараз ми закуповуватимемо зерно за середньозваженими біржовими цінами рівноваги (фіксінгу), але не нижче за мінімальні ціни.
На виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 18.06.08 №583 “Про формування державного продовольчого резерву та регіональних ресурсів продовольчого зерна у 2008 році” Аграрному фонду дозволено з 1 липня здійснювати закупівлю продовольчого зерна урожаю 2008 року. Для цього на засіданні Верховної Ради 31.07.2008р. Аграрному фонду були виділені додаткові кошти в обсягах 1 млрд. гривень.
Довідково: Мінімальні закупівельні ціни на об’єкти державного цінового регулювання в розрізі культур та класів становлять:
— для пшениці:
2 класу — 1418,32 грн./т,
3 класу — 1251,43 грн./т,
4 класу — 1134,61 грн./т,
5 класу — 967,83 грн./т.
— для жита:
1 класу — 1112,81 грн./т,
2 класу — 1016,89 грн./т.
Області доведено завдання сформувати державний продовольчий резерв в обсягах 10 тис. тонн. Розпорядженням голови обласної державної адміністрації № 440 від 18 липня 2008 року відповідні завдання дано районам області.
— Розкажіть, будь ласка, як відбувається закупівля?
— Згідно з установленим порядком зерно закуповується на Аграрній біржі, її регіональних відділеннях і сертифікованих нею товарних біржах з використанням системи електронних торгів. Біржові торги проводяться згідно вимог законодавства України та правил біржової торгівлі на Аграрній біржі.
Аграрний фонд закуповує зерно на умовах франко-склад — сертифікований зерновий склад. У цьому році є одна суттєва вимога: склад повинен мати договір складського зберігання з Аграрним фондом.
— Наскільки складною і тривалою є процедура оформлення угоди між товаровиробником і Аграрним фондом?
— Для продажу зерна до Аграрного фонду товаровиробник повинен завезти його на сертифікований зерновий склад і представити до регіонального відділення наступні документи:
1. Просте складське свідоцтво або складську квитанцію, виписані на Аграрний фонд.
2. Акт передавання-приймання товару згідно біржового контракту.
3. Податкову накладну.
4. Довідку про наявність товару на базисі поставки, за підписами директора регіонального відділення Аграрного фонду, уповноваженого представника зберігача (зернового складу), уповноваженого представника продавця.
5. Картку аналізу зерна або посвідчення на аналіз проби.
Після отримання документів, необхідних для здійснення оплати за біржовими контрактами та перевірки правильності їх оформлення, Аграрний фонд протягом 2-х банківських днів здійснює оплату коштів на розрахунковий рахунок Аграрної біржі.
В свою чергу Аграрна біржа чи сертифіковані біржі перераховують кошти продавцям зерна в той же або наступний робочий день.
— На яких зернових складах в області Аграрний фонд закуповуватиме зерно?
— В нашій області Аграрний фонд уклав договори складського зберігання зерна з ДП “Івано-Франківський комбінат хлібопродуктів”, ТзОВ “Калуський комбінат хлібопродуктів” та ДП ДАК “Хліб України” Галицький комбінат хлібопродуктів, сюди і засипатимемо збіжжя до державного продовольчого резерву.
Працівники Аграрного фонду налаштовані на плідну співпрацю з сільськими товаровиробниками області, готові сформувати продовольчий резерв в необхідних обсягах, забезпечити продовольчу безпеку держави.
— Що нового зараз в роботі Аграрного фонду?
— Кабінет Міністрів України значно розширив повноваження Аграрного фонду, які дають можливість закуповувати зерно виключно у сільгосптоваровиробників, але в той же час і продавати на експорт. Це зроблено для того, щоб різниця, яка виникає при закупівлі і експорті, залишалася в Аграрному фонді і спрямовувалась на закупівлю зерна.
Постановою Кабінету Міністрів України №705 від 06.08.08р. запроваджуються заставні закупівлі зерна. Тобто, вже в цьому році сільські товаровиробники зможуть отримувати бюджетні позики під заставу зерна.
Автор: Петро СОПОВСЬКИЙ, начальник управління АПР РДА, “Вільний голос”
Обговорити на форумі
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|