Юнь насолоджується літом. Цьогоріч їй не довелося корпіти над підручниками, готуючись до вступних випробувань. Перепусткою у вищі навчальні заклади є результати зовнішнього незалежного оцінювання. Його пройшли в Україні понад 460 тисяч школярів, позитивні результати з них отримали близько 416 тисяч, десь приблизно стільки ж очікується студентів. Скільки серед них буде з Коломийщини, поки що складно сказати. Адже й про результати тестування наших школярів можна лише говорити приблизно.
— Кожен учасник отримав заклеєний конверт. І це було його право: розголошувати результати тестування чи ні, — пояснює методист з питань зовнішнього незалежного тестування Ярема Гриньовський, який був відповідальний за пункт реєстрації при райвідділі освіти. — Загалом у нашому пункті зареєструвався 931 учасник. Це і випускники шкіл, цьогорічні й попередніх років; ті, хто закінчив школу екстерном, студенти коледжів, технікумів, училищ. На перший обов’язковий тест з української мови прийшло 779 осіб. З інших предметів найбільше зареєструвалися на математику і біологію. На сьогодні 30 осіб так і не зголосилися забрати свої сертифікати, очевидно, вони в них і не мають потреби.
Цього року останній дзвоник у школах району пролунав для 923 випускників 11 класів, з них для участі в тестування зареєструвалося 532; 142 учні виявили бажання, щоб результати тестування їм було зараховано як державну підсумкову атестацію з української мови, ще 11 — з історії України, 14 — з математики.
За словами Яреми Зеновійовича, під час тестування не було порушень, усе відбулось організовано, адже цьому передувала велика підготовча робота. З директорами шкіл, їхніми заступниками проводились семінари-навчання. Учні шкіл були добре обізнані про терміни подання документів, час, місце і умови проведення тестування, мали змогу пройти пробне тестування. А ось з-поміж числа інших, хто хотів би стати студентом, знаходилися такі, які не встигли вчасно подати заяви через непоінформованість або сподівання, що тестування усе-таки відмінять.
— Моє особисте бачення: система тестування потрібна і її не відмінять, — каже Ярема Зеновійович. — Звичайно, вона потребує вдосконалення, кращого технічного забезпечення. Варто, щоб і пунктів тестування було більше. Отож тим, хто має намір продовжувати навчання у вищих навчальних закладах, я би порадив ретельно стежити за інформацією по телебаченню, читати газети, щоб наступного року не упустити свій шанс. І серйозно готуватися до випробувань, покладаючись на знання, а не лише на удачу. Користуючись нагодою, хочу висловити газеті “Вільний голос” подяку за співпрацю, об’єктивне висвітлення кампанії з тестування.
Автор: Вікторія КОХАН, “Вільний голос”
Обговорити на форумі
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|