В області проходив тиждень охорони праці під девізом “Моє життя, моя робота, моя безпечна праця”. Таке гасло обране тому, що нерідко робота спричиняє каліцтво, а то й смерть. Щомісяця на Прикарпатті реєструють до 40 нещасних випадків, з яких один-два смертельні. Після розслідування деякі з них не визнають страховими. Це тоді, коли власники підприємства «забувають» застрахувати своїх працівників та сплачувати за них мізерні внески — в середньому по області менше гривні на 100 грн. нарахованої заробітної плати. Трапляються випадки, коли одним документом визнають, що на виробництві стався нещасний випадок, а другим заперечують, що людина перебувала у виробничих відносинах із підприємством.
У рамках тижня працівники відділення Фонду соціального страхування від нещасних випадків та професійних захворювань розповсюдили понад тисячу звернень до влади, до керівників підприємств про важливість створення безпечних умов праці, вручили 70 подяк роботодавцям, на підприємствах яких не трапилися трагедії, перевірили понад 300 підприємств та організацій, вшанували пам’ять загиблих поминальними панахидами.
Планувалося провести масштабне засідання круглого столу з керівниками будівельних організацій та підприємцями, котрі будують в обласному центрі (а їх 298 із 593 в області), бо ці організації одні з проблемних. Аналіз стану травматизму, надходження страхових внесків та проведення страхових виплат виявив, що на підприємствах будівельної галузі допускають заборгованість заробітної плати, а 403 чоловік, яких обслуговує Фонд, потребують щомісячно виплат на 40 тис. грн. більше, ніж надходить страхових внесків. Висновок напрошується сам собою: прибутки від будівництва, яке в області є дотаційним, найімовірніше, кладуть до кишені, а травмованих утримують за рахунок Фонду. А справи на будівельних майданчиках змушують бити на сполох: тут торік трапилося 57 нещасних випадків (чверть таких випадків в області), третина з яких — наслідок алкогольного сп’яніння потерпілого. Тобто, для ліквідації понад 80% причин травматизму не потрібно витрачати спеціально кошти, а слід лише налагодити трудову дисципліну. Питання, які порушувалися на засіданні круглого столу, не можна вирішити без власника, без його рішень та усвідомлення, що передусім він несе відповідальність за людину, яку допустив до роботи. Однак на це засідання прийшло лише десь зо 30 людей, і то переважно спеціалісти з охорони праці, які в нинішніх умовах безправні й не завжди можуть змусити власника діяти згідно з чинним законодавством. Саме тому зі сторінок газети нагадуємо роботодавцям: охорона праці не обмежується проведенням тижня — це щоденна система організаційних, технічних та психологічних заходів. Вони починаються з прийому працівника на роботу, ознайомлення його зі специфікою виробництва, навчання та проведення щоденних інструктажів про безпечну техніку виконання доручених завдань, поліпшення умов праці, а також — із забезпечення інструментом та спецодягом, постійного контролю за веденням робіт і дотриманням вимог інструкцій з охорони праці.
З усіма питаннями цього роду звертайтеся до управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків та професійних захворювань в Івано–Франківській області, де діє консультативний центр.
Бізнес лише тоді можна назвати справжнім і цивілізованим, коли власник підприємства впевнений, що його працівники щодня йдуть з роботи додому здоровими.
Не нехтуйте правилами, написаними людською кров’ю та сльозами!
Джерело: Галичина
Обговорити на форумі
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|