Цьогорічне відзначення 1110-річчя однієї з перших писемних згадок про Галич в угорській хроніці від 898 року відбуватиметься набагато скромніше, ніж це було десять років тому на більш «круглий» ювілей.
Як відомо, тоді за підтримки держави було відреконструйовано центр Галича, споруджено пам’ятник королю Данилу й т. ін. А тепер же, якщо в наступні кілька місяців не вдасться «вибити» в Києві якесь фінансування для Галича, то навряд чи до чергової ювілейної дати Галича вдасться власними силами зробити щось посутнє в місті чи в районі, каже голова Галицької районної ради Богдан Попович. Єдине, що є певним у цій ситуації, — це заплановані в Держбюджеті кошти для Національного заповідника «Давній Галич» на реконструкцію і капітальний ремонт історичних пам’яток (разом приблизно мільйон грн.), а також міжнародна наукова конференція «Галич і галицька земля в державотворчих процесах України», організаторами якої виступили міністерства культури та туризму й освіти і науки, Національна академія наук, Український комітет ІКОМОС та місцева влада.
Отож через бідну скарбницю галицькі районні й міські урядники розраховують цього року бодай завершити реконструкцію центральної районної лікарні, повністю впорядкувати новий житловий будинок обабіч центральної траси, квартирні ордери на який було видано мешканцям ще вісім років тому, докінчити пішохідну доріжку на 100-літньому австрійському мості і т. ін. При цьому галичани ще й розраховують на допомогу області. Як вважають місцеві керівники, Галичу конче потрібна державна програма розбудови. Питання про статус Галича, як відомо, вже порушували разів вісім, але через малу кількість населення ці спроби були безуспішними для подолання бюрократичної процедури. Українська влада, на сконсолідовану думку голів Галицької РДА — Василя Крука, райради — Богдана Поповича і міського голови Галича Ореста Трачика, на проблему статусу Галича мала б дивитися й з боку історичного.
«Ювілейні історичні дати — справа умовна, але під дати в Україні часто дають гроші, — каже генеральний директор Національного заповідника «Давній Галич» Олександр Береговський. — Нині Галич не має навіть статусу міста обласного підпорядкування, хоч того він історично вартий. І це було б великою справедливістю щодо нього після багатьох століть нівеляції його значення в історії України». Галицькі краєзнавці тим часом вважають Галич старшим від угорської згадки на півтисячоліття — про нього згадував ще під III століттям н. е. готський історик VI ст. Йордан.
Автор: Петро ЗАХІДНЯК, Галичина
Обговорити на форумі
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|