Курс долара для України був завжди дражливою темою. З одного боку, ще в пам’яті багатьох галопуюча інфляція 90-х років минулого століття, коли зарплату відразу несли до обмінного пункту, аби зберегти хоч дещицю. З другого — нині відбувається повернення вкладів колишнього «Ощадбанку», причому заповітну для багатьох тисячу гривень за рішенням уряду повертають у доларах за офіційним курсом. Тож як тут не стежити, що з тим курсом робиться.
Принагідно зауважимо, що логіка повернення заощаджень саме в доларах — зрозуміла. Для багатьох українців американська валюта була і залишається передусім засобом заощадження. Тому виплата у доларах — це спосіб убезпечити внутрішній ринок від безпосереднього впливу на купівельну спроможність населення. Але нині виникає дивна ситуація, коли ті ж вкладники «Ощадбанку» колишнього СРСР отримали свої 198 доларів за офіційним курсом 5,05 гривні за долар, а коли захочуть обміняти їх на гривні, то можуть отримати вже не тисячу гривень, а лише 940. За курсом купівлі 4,7 гривні за той же долар.
Ця ситуація навіть дала підстави британській Бі-Бі-Сі висловити подив: коли в усьому світі долар зростає, в Україні він почав падати. Зрештою, тут нема чого дивуватись, адже ситуацію з падінням готівкового курсу долара було добре підготовлено: у пресі з початку року не раз з’являлася інформація про можливу ревальвацію гривні.
Хочеться нагадати співгромадянам, що не потрібно поспішати здавати свої заощадження в американській валюті і піддаватись паніці. Адже коли відбуваються такі речі, будьте певні, хтось хоче за ваш рахунок придбати собі новий «Бентлі».
За повідомленням уже згадуваної Бі-Бі-Сі, у понеділок курс американської валюти зріс до 1 долара 53 центів за євро. Експерти вважають, що це відбувається через те, що учасники ринку схвально поставилися до останніх кроків Федеральної резервної системи США, а також очікують дій від семи центробанків провідних країн світу, які домовилися про масовані інтервенції, аби запобігти подальшому падінню долара. На тлі подорожчання долара почала дешевшати нафта — до майже 100 доларів за барель. Аналітики з Goldman Sachs очікують, що вже до кінця весни нафта коштуватиме близько 90 доларів за барель. Крім того, дешевшає також і золото.
Тож проведемо прості розрахунки. Якщо один євро у пунктах обміну нині коштує 7,55 (купівля) — 7,80 (продаж) гривні, то через співвідношення долара до євро (1,53) неважко вирахувати, скільки мала б коштувати американська валюта: 4,93 — 5,1 гривні за долар. Це означає, що на ринку готівкової валюти присутні спекулятивні інтереси його учасників і вартість долара явно занижена, а вартість євро — трохи завищена.
Про це ж говорять експерти, чию думку передають економічні видання. Зокрема, на думку банкірів, ситуація з курсом долара, що різко впав на вихідних, протриває не більше тижня, після чого готівковий курс долара впритул наблизиться до міжбанківського.
«Сьогодні курс на міжбанку коливається в районі 4,95 гривні за долар. Найближчими днями готівковий курс підійде до цієї величини, а подальша його поведінка переважно залежатиме від політики НБУ», — прогнозує заступник голови правління Експобанку Ростислав Когон. У самому Нацбанку запевняють, що ніяких сюрпризів не буде.
«Ще раз хочу зазначити: курс американської валюти буде коливатися в рамках встановленого коридору (4,95-5,25 гривні за долар). Що стосується ревальвації, то це питання нині взагалі не розглядається», — стверджує перший заступник голови НБУ Анатолій Шаповалов. Директор економічних програм Центру ім. Разумкова Василь Юрчишин вважає, що падіння курсу — це результат паніки серед населення. Люди масово почали рятуватися від долара, і під тиском пропозиції банки й обмінні пункти знижували курс. Ще однією причиною стало й те, що Нацбанк останнім часом утримується від купівлі долара на міжбанківському ринку, в той час як багато його учасників активно продають валюту через необхідність резервувати гривню і сплачувати податки.
Додамо до цього, що днями міністр фінансів Віктор Пинзеник зауважив: «Якби в мене була можливість, я б купував долари». Тож не поспішайте здавати долари, інакше зможете втратити частину своїх грошей.
Джерело: Галичина
Обговорити на форумі
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|