Травень - найпрекрасніший місяць у році. Все цвіте, квітне, буяє, зеленіє. І ось у цей місяць ми вшановуємо наших матусь, найрідніших, любих нашому серцю, які народили та виховали нас, недоспали багато ночей через своїх дітей. Вони, як ніхто, розуміють та підтримують нас під час злетів і падінь. День Матері прийнято вшановувати у другу неділю травня.
Колектив будинку дитячої та юнацької творчості міста Коломиї кожного року проводить свій звітний концерт саме у цей день. Кожна матуся може прийти помилуватися своєю дитиною та отримати позитивний заряд енергії на довгий час, а діти, у свою чергу, подарувати любій мамі незабутні враження.
Будинок школяра має багато гуртків, тут працюють хороші спеціалісти, знавці своєї справи. Хореографічні гуртки є лауреатами чисельних фестивалів, гуртки прикладного мистецтва теж не відстають: вони являються призерами Всеукраїнських конкурсів.
Нас зацікавило: чому саме до Дня матері приурочений звіт. Це питання ми поставили культорганізатору Будинку дитячої та юнацької творчості Людмилі Михайлівні. І отримали таку відповідь:
“Діти дуже люблять своїх матусь, тому свої творчі здобутки за рік вони презентують на творчому звіті педагогів та вихованців Будинку дитячої та юнацької творчості присвяченому Дню матері”.
Мало хто знає, що цього року БДЮТ відзначає своє 75-ліття. Дружній колектив відмітив цю дату у своєму родинному колі разом з вихованцями.
Саме Будинок творчості є тим пристановищем, де можна втілити в реальність всі свої творчі мрії, які радо підтримають вчителі. Тут зрозуміють у найважчі хвилини та дадуть пораду, будуть радіти за твої успіхи, та підтримувати у часи негаразд.
Щороку, наприкінці навчання , нагороджують похвальними листами обдарованих дітей:
- вокальний ансамбль “Карпатське джерельце” - переможець Міжнародного мистецького фестивалю (Німеччина, Австрія), всеукраїнського фестивалю ”Писанка”;
- Сидорук Дарина - переможець Міжнародного мистецького фестивалю (Німеччина, Австрія);
- Боднарук Таїсія - переможець Всеукраїнської виставки - конкурсу декоративно-ужиткового мистецтва “Люби і знай свій край” (м. Київ);
- Негрич Олексій - переможець Всеукраїнського конкурсу народних ремесл “Знай і люби свій рідний край”
- Люхнич Ольга - переможець Всеукраїнської виставки - конкурсу іграшок-сувенірів;
- зразковий ансамбль бального танцю “Грація” - переможець Всеукраїнського фестивалю-конкурсу “Золотий перетин Львова”, Міжнародного фестивалю - конкурсу м.Київ;
- зразковий ансамбль народного танцю “Дивограй” - переможець Всеукраїнського фестивалю-конкурсу “ФЕСТ - 2015”;
- народний ансамбль бального танцю “Квіти надії” - переможець Всеукраїнського фестивалю - конкурсу “Зоряні мости” м. Київ.
Цього року танцювальний гурток “Квіти надії” відсвяткував своє 15-ліття. Він являється призером багатьох конкурсів та фестивалів. Колективу присвоєно звання “Народний художній колектив”, керівник - Надія Михайлівна Колісник.
Ми поспілкувалися з директором Будинку дитячої та юнацької творчості Ганною Теофілівною Юркевич.
Ганно Теофілівно , скажіть, будь ласка, скільки дітей відвідують Будинок дитячої та юнацької творчості?
- У нашому закладі навчаються 740 вихованців.
У наш час дуже рідко молодь та дітей можна зацікавити якимось видом рукоділля, чи будь-якою творчістю взагалі, як це вам вдається? Який секрет успіху, оскільки, як мені відомо, майже кожен гурток займав якесь призове місце на Всеукраїнських та навіть Міжнародних конкурсах та фестивалях?
- Навчання та виховання школярів у нашому позашкільному закладі особливо яскраво і повно розкривають його потреби у вільний від роботи час. Гурток - це світ захоплень, який дуже різноманітний і цікавий, у наших гуртках кожна дитина знайде справу до душі. Тому наші педагоги прагнуть захопити вихованців улюбленою справою, зробити заняття гуртка не тільки цікавим, але й захоплюючим, перетворити його на годину естетичної насолоди, у хвилю-ючу мандрівку, у незвідані світи українського мистецтва.
Ми живемо у час складного економічного становища, і у звꞌязку із цим багато батьків економлять на дозвіллі дітей. Як сказав відомий письменник С. Екзюпері: “Школа вбиває у кожній дитині маленького Моцарта”, а я б продовжила, що позашкільні заклади розвивають їхню творчість. Тож не будемо байдужими та почнемо творчо розвивати наших дітей, бо вони - цвіт нації.
Автор: Оленка Гелетюк
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|