До кінця року в Україні проінвентаризують 1,7 млн га сільськогосподарських угідь із 10,7 млн га земель сільськогосподарського призначення, що є у державної власності.
В ефірі телеканалу БТБ директор департаменту землеустрою, використання та охорони земельних ресурсів Держкомзему Олександр Краснолуцький повідомив, що на це держава виділила 200 млн грн.
“Ми будемо інвентаризувати ті землі, які не надані в користування чи в оренду, щоб виявити, що з цими землями відбувається, зокрема землі запасу і резервного фонду”, - повідомив Краснолуцький та додав, що чимало земельних площ не оброблялися довгі роки, тому треба визначити їх стан і можливості використання.
Краснолуцький наголосив, що для ефективного використання земель необхідний сталий землекористувач. Оскільки угоди оренди зараз укладаються на 1-5 років, у пріоритеті виробників фінансова вигода, а не ефективне використанню ґрунтів, повноцінна сівозміна, захист земель і дотримання екологічних стандартів.
Тому в процесі завершення земельної реформи в Україні акценти будуть зроблені на створення економічно обґрунтованих масивів, які будуть передаватися у власність ефективному землекористувачеві на більш тривалий час. За його словами, цьому сприятиме (після ухвалення в 2011 році закону про державний земельний кадастр) прийняття законів про обіг земель сільськогосподарського призначення та про консолідацію земель. Він додав, що психологія селян зараз змінюється? і вони більше відчувають себе власниками землі, ніж півтора-два десятиліття тому, коли її розпайовували.
Експерт Олександр Палій, своєю чергою, переконаний, що Україна зараз може сформувати ту модель земельної реформи, яка буде максимально ефективною. На його погляд, добре було б запозичити досвід європейських країн, зокрема Польщі, яка за кліматом, співмірністю території і населення, менталітетом має багато спільного з Україною. Зробивши акцент на середньому, не більше 300 га землеволодінні, Польща стала одним із лідерів сільськогосподарського виробництва Європи. Шляхом обмеження землеволодінь та посилення конкуренції пішли Іспанія, Туреччина, Ізраїль. Експерт висловився за демонополізацію ринку землі та запровадження обмеження на землеволодіння.
Нагадуємо, Мінагрополітики планує змінити правила сівозміни і подовжити мінімальний термін оренди землі мінімум до 12-ти років.
Джерело:
БТБ
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|