Проведення зовнішнього незалежного оцінювання цього року позитивно сприйняли як абітурієнти, так і фахівці.
Найбільше ж нарікань цього року викликало використання металодетектора на більшості пунктів тестування.
Вже наступного року Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) планує ввести завдання відкритого типу з кожного предмету. А тих, хто списує, лишатимуть права складати ЗНО на кілька років. Експерти вважають це порушенням конституційного права на освіту.
Абітурієнт Олег з Донецька зізнався, що своє ЗНО відверто провалив: отримав 136 балів з математики. Для вступу на омріяну спеціальність йому потрібно щонайменше 140. Уже написав апеляцію, бо переконаний, що відкрите завдання було оцінене неправильно. Він думає, що тести не завжди об’єктивно оцінюють знання, бо там можна вгадати чи випадково обрати не ту відповідь, а тому хотів би, щоб усі тести містили відкриті завдання.
“Я вважаю, що це буде добре. Якщо є з математики, з український мови відкриті завдання, то вони повинні бути і в біології, і в історії”, - розповідати Олег.
Чи будуть відкриті завдання у кожних тестах?
Половина відкритих завдань у тестуванні 2013 року лишилася невирішеною і це свідчить про погану підготовку, вважає Ірина Зайцева, директор УЦОЯО. Ірина Зайцева переконана, що впровадження відкритих завдань у тестуванні з кожного предмету дозволить краще оцінити здібності абітурієнта. Серед планів - розробка і впровадження відкритих завдань у всіх тестах.
“Коли людина береться за розв’язання завдання відкритого типу - це вже показник того, що людина має певні здібності. І це можна перевірити у кожному тесті”, - наголошує вона .
Павло Полянський, директор Центру освітнього моніторингу, повідомив Радіо Свобода, що за останні 4 роки ЗНО ніяк не розвивалось. Натомість впровадження відкритих завдань може суттєво підвищити якість оцінювання.
“Відкриті завдання ЗНО мають безпосередній стосунок до того, чому, як і в якій мірі навчають у школі. Те, що під гаслом економії коштів, відмовились від відкритих завдань, це спотворює навчальний процес у школі”, - заявив експерт.
Того, хто списує, позбавлять права скласти ЗНО на кілька років
У 2013 році 533 абітурієнти припинили тестування через списування. Але це не завадило їм скласти інший тест цього року та у перспективі вступити до вищого навчального закладу. Ірина Зайцева переконана, що справедливе покарання для учасника тестування, який порушив правила написання тестів, - позбавлення права складати тестування впродовж кількох років. Відповідний законопроект УЦОЯО планує розробити за два тижні.
Ігор Лікарчук, директор Центру тестових технологій і моніторингу якості освіти у коментарі Радіо Свобода заявив, що такою ініціативою УЦОЯО дискредитує ідею рівного доступу до освіти та знищує ЗНО.
“Найкращий спосіб, коли нічого іншого придумати не можеш, - це застосовувати каральні методи. Замість того, щоб розвивати технологію проведення ЗНО, замість того, щоб суттєво змінити концептуальні підходи до укладання тестів, починають придумувати каральні заходи. Ідея карати, позбавляючи права доступу до вищої освіти, є антиконституційною”, - переконаний Ігор Лікарчук.
У 2013 році вступ до вищих навчальних закладів України проходить за результатами зовнішнього незалежного оцінювання та середнього балу атестату. ЗНО у цьому році проводилось з 11 предметів з 3 по 27 червня. Для проходження тестування можна було обирати не більше 4-х предметів.
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|