Понад 42 тисячі гривень відшкодування завданих природі збитків доведеться сплатити двом рибалкам, які, всупереч чинним Правилам рибальства, вирішили закинути свої вудки у забороненому законом місці.
Як повідомив нашому кореспонденту начальник управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Івано-Франківській області (скорочено - Івано-Франківськрибоохорона) Володимир Викалюк, 22-річного та 23-річного мешканців села Перегінське, Рожнятівського району, рибінспектори упіймали, як то кажуть, на гарячому, досить далеко від рідного дому - на річці Бистриця Надвірнянська у селі Зелена, Надвірнянського району.
“На цій ділянці рибальство заборонене протягом усього року”, - зазначає пан Викалюк. Чоловіки ж не тільки закинули в річку свої вудки, а й примудрилися вже дещо упіймати. “При огляді улову, - розповідає пан Викалюк, - інспектори виявили три харіуси європейські та одну форель струмкову. На жаль, риба в улові вже була снулою (її не зберігали в садку у воді)”.
Дивно, всього чотири рибини, то чому ж така велика сума нарахованих збитків? - запитає читач. Справа в тому, що усі чотири рибини належать до рідкісних видів, вилов яких є забороненим. Так, харіус європейський внесено до Червоної книги і сума збитків за вилов однієї такої рибини, не залежно від її розміру та ваги, за встановленою Кабінетом Міністром таксою, становить 14 тисяч гривень. Форель струмкова заборонена для вилову Правилами рибальства і збитки з однієї виловленої риби, за таксою, становлять 340 гривень. Відтак загальна сума, яку доведеться сплатити двом несумлінним рибалкам становить 42 340 гривень. “Сума збитків вражаюча, - говорить начальник Івано-Франківськрибоохорони, - адже улов складається всього з чотирьох рибин, не дуже і великих, а винуватців ще чекає штраф за порушення Правил рибальства. Висновок робіть самі”. Зрештою, можливо, не тільки штраф. Враховуючи значну суму збитків матеріали документування правопорушення рибоохоронці передали у природоохоронну прокуратуру і там зараз розглядають можливість притягнення винних до кримінальної відповідальності.
“Звичайно, в будь-якого рибалки може клюнути заборонена для вилову риба. - продовжує Володимир Борисович, - Але у цьому випадку слід обережно зняти рибу з гачка (докладаючи всіх зусиль аби якнайменше травмувати рибу як самим гачком, так і утримуючи її в руках) та одразу ж повернути її у водну стихію з тим, щоб зберегти їй життя”. Зрештою, серед рибалок ходить поголос, що затримані браконьєри, не зважаючи на свій досить молодий вік, вже достатньо досвідчені у риболовлі, тому добре відрізняють харіус чи форель від інших видів риб і, йдучи, “на справу”, прекрасно розуміли, що буває за вилов “червонокнижної” риби. Зрештою, є така думка, що чоловіки тому і подались так далеко від рідного дому, бо знали, де можна упіймати рідкісну рибу - хай навіть і у забороненому місці.
Втім, ми переконані, що більшість наших рибалок - це порядні, сумлінні люди, для яких чинні Правила рибальства - це не пусті балачки. Втім, і їм буде корисно ознайомитись з технікою поводження з рибою, що застосовується рибалками-спортсменами на міжнародних змаганнях (де обов’язковою умовою є збереження рибі життя після її вилову). Так, під час спортивного лову форелі саму рибу заборонено брати безпосередньо рукою, застосовується або спеціальна рукавичка, або сітне полотно підсака. Звичайно, заборонено виривати гачок з риби, натомість він обережно виймається (для цього застосовують гачки з мінімальною борідкою або і без борідки) або обрізається (якщо його виймання може значно травмувати рибу).
Стосовно Івано-Франківщини Правилами рибальства враховано факт підвищеної ймовірності потрапляння на гачок “червонокнижних” та заборонених до вилову видів лососевих риб (ті ж згадані харіуси та форелі), високу екологічну вразливість малих гірських річок краю. З цією метою встановлено заборону на лов риби, добування водних тварин протягом усього року. Такими ділянками є:
- Бистриця Надвірнянська - на ділянці від початку до с. Пасічна Надвірнянського району;
- Бистриця Солотвинська - на ділянці від початку до с. Монастирчани Богородчанського району;
- Прут з притоками - в межах території Карпатського Національного природного парку;
- Чорний Черемош і Білий Черемош з їх притоками - на ділянці від початку до с. Кути Косівського району;
- Рибниця з притоками - на всій протяжності у межах Івано-Франківської області;
- Лімниця з притоками - на ділянці від витоку до шляхового мосту в с. Рівни;
- Чечва з притоками - на ділянці від витоку до впадіння в Чечвинське водосховище;
- Свіча з притоками - на ділянці від витоку до мосту у м. Вигода Долинського району;
- Лужниця (Лужанка) з притоками - на ділянці від витоку до шляхового мосту в с. Гошів;
- Сукіль з притоками - на ділянці від витоку до шляхового мосту в м. Болехів.
“Отже, потрібно дотримуватись Правил рибальства, вимог природоохоронного законодавства, дбайливо ставитись до природних багатств краю, - підсумовує пан Викалюк, - Це збереже і рибу, і ваші фінансові статки. В свою чергу ознайомитись з “червонокнижною” іхтіофауною рибалки-аматори можуть на офіційному сайті Івано-Франківськрибоохорони - http://ifribinsp.elitno.net”.
Автор: Сергій БІЛИЙ
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|