14 квітня у Коломийському палаці культури “Народний Дім” відбулись громадські слухання. Новий басейн вартістю 25 млн. гривень цього року в Коломиї будувати не будуть - вирішили коломияни на публічних громадських слуханнях. Натомість запропонували міській владі реконструювати старий басейн за 3 мільйони гривень. Решту коштів витратити на капітальний ремонт доріг. Також говорили про доцільність побудови нового спортзалу при Коломийській гімназії, важливість реконструкції площі перед музеєм Писанки та збереження пам’ятки садово-паркового мистецтва міського парку імені Кирила Трильовського.
Бути чи не бути в Коломиї новим об’єктам - басейну та спортзалу. Гарячі баталії навколо цих питань між владою та депутатським корпусом точилися ще з початку цього року. Саме тому новостворена громадська рада вирішила провести публічні громадські слухання, щоб коломияни самі вирішили доцільність побудови нових об’єктів у місті. На порядку денному першочерговими питаннями стали - побудова нового спортзалу при Коломийській гімназії, поява нового чи реконструкція старого басейну в Коломиї, нове обличчя площі перед музеєм “Писанка”, а також термінове збереження пам’ятки садово-паркового мистецтва парку імені Кирила Трильовського. Доповідали по цих питаннях головний архітектор міста Юрій Процюк та заступник з економічних питань Володимир Тарновецький. Говорили про побудову об’єктів та можливість їх фінансування. Так депутати цього року вирішили розпочати будівництво нового спортивного залу при коломийській гімназії імені Михайла Грушевського.
На останній сесій міської ради депутати вирішили виділити з бюджету розвитку 4 млн гривень на побудову нового басейну довжиною 25 м кв на 6 плавальних доріжок. Вартість такого спорудження вартуватиме місту більше 25-ти млн. гривень. Щоб утримати такий басейн місто витрачатиме близько півтора мільйона гривень у рік. Поки що ця сума не підйомна для міського бюджету підсумував Володимир Тарновцеький. З цього приводу в залі виникло багато дискусій. Особливо протестували опозиційні депутати - Любомир Глушков, Володимир Довганюк, Михайло Комісарук, які вже прийняли рішення за громаду - будувати новий басейн. У деяких коломиян склалося враження, що хтось лобіює чиїсь інтереси. Бо якщо й місто зможе побудувати новий басейн, а не зможе його утримувати, то його доведеться віддати в оренду. Тоді відвідування плавального комплексу для пересічного коломиянина стане недоступним. З цікавою пропозицією виступив директор коломийської загальноосвітньої школи №1 Мирослав Граб. Невеликий басейн для учнів його школи на території навчального закладу пообіцяв побудувати незалежний меценат.
Також новий 25-метровий басейн на земельній ділянці коломийського інституту управління природними ресурсами планують будувати інвестори з Києва. Тому за кілька років великий сучасний басейн у Коломиї все одно буде.
Реконструкція площі перед писанкою нині є дуже необхідною - наголосив головний архітектор міста Юрій Процюк. Адже всі туристи, які приїжджають в Коломию обов’язково відвідують музей писанки і фотографуються на площі. Оскільки це є візитівка міста, потрібно привести її в належний архітектурний ансамбль. Підтвердили потребу реконструкції площі і підприємці, заклади яких розташовані біля музею Писанки. Депутати так не вважають, тому кажуть, що краще відремонтувати карнизи в центральній частині міста. На це вони виділити 300 тисяч гривень. До речі, щоб ремонт зробити належним чином, цих грошей вистачить лише на 2 будинки в центральній частині міста.
Щоб зберегти пам’ятку садово-паркового мистецтва парк імені Кирила Трильовського. потрібно 6,5 мільйони гривень - доповів головний архітектор Юрій Процюк. Щоб укріпити кореневу систему дерев та зробити огорожу лише цього року потрібно 500 тисяч гривень.
Заключним 5-им питанням були капітальні та поточні ремонти доріг. Міський голова озвучив громаді які дороги будуть відремонтовані. Деякі міські обранці не дочекались рішення громади і демонстративно покинули зал. Незважаючи на таку незрозумілу реакцію депутатів, коломяни таки проголосували і вирішили: уважати недоцільним зведення нового плавального басейну та облаштування площі біля Музею Писанки. Вимагали цьогоріч невідкладної реконструкції старого басейну, підтримали спорудження спортивно-культурного комплексу Коломийської гімназії імені Михайла Грушевського та реконструкцію центрального парку імені Кирила Трильовського.
Контроль за виконанням цих рішень поклали на голову громадської ради Василя Дем’яніва, який має довести резолюцію громади до відома депутатів Коломийської міської ради на черговому засіданні сесії, а також виступити у засобах масової інформації та оприлюднити її на офіційному сайті міськради.
Джерело:
Відділ інформаційної політики та зв’язків з громадськістю міської ради
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|