В Івано-Франківську відкрили регіональний центр інституту обдарованої дитини Національної академії педагогічних наук України. Мета новоствореного закладу - допомагати педагогічним працівникам краю створювати в школах сприятливе середовище для розвитку задатків та здібностей кожної дитини.
До Івано-Франківська на відкриття регіонального центру завітав директор інституту обдарованої дитини Національної академії педагогічних наук України Володимир Камишин. Він зауважив, що їхній інститут не може охопити чотири мільйони обдарованих дітей, які живуть в кожному населеному пункті нашої країни. На часі — відкриття в усіх областях України регіональних центрів. Крім того, є певна диспропорція, адже основна наукова, культурна думка сконцентрована у великих містах, а обдаровані діти є всюди, тому й регіональні центри інституту обдарованої дитини повинні бути всюди. Наразі створено регіональні відділення інституту в десяти областях України. “Ми як інститут, який опікується обдарованими дітьми, розробляємо відповідні методики, технології тощо. і ми зацікавлені в тому, щоби наші та світові напрацювання доходили безпосередньо до освітянської громади, вчителів, методистів та дітей. Ми орієнтуємося на тих, хто працює з вчителями, студентами - майбутніми вчителями, для того, щоби вони з самого початку володіли певними технологіями, знаннями, що треба робити з обдарованою дитиною”, - констатує В. Камишин.
За словами Володимира Камишина, робота з обдарованими дітьми насамперед повинна базуватися на психологічній діагностиці. “Щоби визначити індивідуальний шлях розвитку дитини, недостатньо лише продіагностувати цю дитину, треба продіагностувати всіх, з ким вона спілкується - батьків, вчителів та всіх однокласників. У нас є відповідна програма, яка дозволяє це зробити за декілька хвилин по всій школі”, - підсумовує науковець.
Завідувач Івано-Франківського регіонального центру інституту обдарованої дитини Оксана Микитин каже, що заклад впроваджуватиме інноваційні проекти та програми інституту обдарованої дитини. На її думку, на розвиток обдарованості в кожної дитини впливає два фактори - спадковість та середовище. Мета івано-Франківського регіонального центру інституту обдарованої дитини створити в кожному навчальному закладі області умови для якнайкращого розвитку талановитої молоді.
“Ми співпрацюємо з інститутом післядипломної освіти, який якраз займається підвищенням кваліфікації педагогів краю і збираємо все найкраще, що з’являється в науці, і будемо це впроваджувати в регіоні, - зазначає Оксана Микитин. - Ми працюємо на область, на запити регіону - консультуємо, проводимо семінари-практикуми і навчаємо молодих педагогів працювати саме з обдарованими дітьми. і найосновніше - хочемо залучити до цього батьків. Щоби вони подивилися на своїх діток новими очима, прийняли їх такими, якими вони є, зуміли побачити їхні здібності, які їхні дітки успадкували від них. Ми будемо допомагати ці здібності виявляти, діагностувати та складати індивідуальні програми для кожної дитини, щоби вона розвивалася на радість батькам і для успіху на своєму життєвому шляху.
Оксана Микитин наголошує на тому, що відкриття такого центру на Прикарпатті є дуже актуальним. На її думку, обдарована дитина та, що має певні успіхи та досягнення у найрізноманітніших сферах. “Це як снігова куля - задатки, здібності, обдарованість, талант і геніальність. Можна розвивати різні задатки, здібності - головне побачити їх та правильно спрямувати”, - наголошує завідувач регіонального центру.
- Нестачу мудрих дітей відчувають і школи, і університети, - каже ректор ПНУ ім. В. Стефаника Ігор Цепенда. - Ми женемося за кількістю, не відчуваючи якості. і значною мірою це впливає не лише на наш статус в університеті, Україні та світі, але знижує рівень знань наших викладачів, тому що немає мотивації, немає з ким працювати. і це проблема номер один. “Сірість” створює такі умови, які не дають можливості талановитим студентам реалізовувати себе. Тому від дошкільного закладу протягом навчання в загальноосвітній школі до університету обдарована дитина має бути під опікою. На тих дітей потрібно звернути увагу і створити всі умови, щоби вони могли себе реалізувати.
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|