Міжнародна наукова конференція «Досвід країн Центрально-Східної Європи у вступі до Європейського Союзу: реалії для України» відкрилась сьогодні на базі Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника в місті Івано-Франківську.
Захід, участь в якому взяли науковці з провідних вишів Івано-Франківська, Львова, Чернівців, Ужгорода, Кам’янця-Подільського, Києва, Донецька, а також польського Пьотркова Трибунальського та хорватського Загреба, представники громадських організацій, народні депутати, кандидати у нардепи тощо, мав на меті обговорити такі важливі для європейської інтеграції проблеми, як підготовка фахівців з ведення перемовин з Євросоюзом, приведення українського законодавства у відповідність до європейських стандартів, вибір центральноєвропейської країни – члена ЄС, яка б слугувала взірцем для України на шляху до європейського співтовариства. Ініціатором його проведення виступила кафедра політології Інституту історії і політології ПНУ.
«Ця конференція має неабияке значення, - зазначив у вітальній промові ректор Прикарпатського національного університету Ігор Цепенда, - Дійсно. Сьогодні треба обрати блок країн або країну, яка була б полігоном для України на шляху її вступу до Євросоюзу. Ми повинні чітко окреслити собі того партнера – полігон, який був би для нас взірцем». На думку ректора, найкращим таким полігоном для нашої держави є Республіка Польща, яка і за територією, і історично, і за ментальністю народу є дуже близькою до України. При цьому пан Цепенда зауважив, що і Польща в свою чергу перед вступом до ЄС обирала для себе такий взірець-полігон, яким тоді, до речі, було обрано не Німеччину і ні Францію, а Іспанію, що на думку, поляків, була значно більш схожою за низкою чинників до РП, ніж інші країни Євросоюзу.
«Для Євросоюзу нове членство – це значний виклик, - продовжив керівник вишу, - Якщо вступ до НАТО – це насамперед крок політичний, до вступ до ЄС визначають насамперед економічні чинники. Найперше, про що ми тут будемо говорити, - це як вести перемовини з ЄС. Ми не маємо сьогодні досвідчених фахівців для перемовин з ЄС. Польщі свого часу не вистачало тисячі фахівців. У нас таких фахівців можна порахувати по пальцях». Зі слів І.Цепенди, саме перед університетами сьогодні стоїть головне завдання підготовити кваліфіковані кадри, які в майбутньому зможуть на рівних домовлятись з західними демократіями про повноправне членство у європейському співтоваристві. Саме тому конференція відбувається на базі Прикарпатського університету і саме тому найбільше представництво на ній мають науковці провідних вишів України та закордоння.
Ректор відзначив не вельми оптимістичні для України перспективи вступу до ЄС, зазначивши, що сьогодні Євросоюз не розглядає Україну найближчим часом серед своїх членів. Проте наголосив, що опускати руки не варто, ба навпаки: сьогодні потрібно необхідно наполегливо працювати, зокрема, щодо адаптації українського законодавства до євростандартів. «Це є складна копітка робота, - підсумував пан Цепенда, - очікувати миттєвих блискучих результатів не потрібно. Сьогодні кращі науковці України будуть говорити, як Україна поступово повинна адаптовувати своє законодавство, а потім готуватись до складних перемовин з Євросоюзом».
Автор: Сергій БІЛИЙ
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|