Збереження лісових угідь Прикарпаття від вогню у теперішній пожежонебезпечний період обговорювалося на спільній семінар-нараді фахівцями Управління Держтехногенбезпеки в області, Територіального управління МНС, Управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Івано-Франківської ОДА, представниками відповідних служб та відомств, діяльність яких пов’язана з питанням протипожежного стану лісових угідь та природних екосистем.
Для нашої області ця проблема особливо актуальна, адже лісами вкрито майже 42% її адміністративної території. На Прикарпатті є більше 30 лісокористувачів, котрі займаються веденням лісового господарства, а також охороною лісових масивів від виникнення лісових пожеж та загорянь.
Лісові пожежі поділяються на низові, верхові та підземні. Перші характеризуються горінням сухого трав’яного покрову, лісової підстилки і підліску без захоплення крон дерев. Висота полум’я при цьому може досягати двох метрів, а максимальна температура – 900 градусів Цельсія. При верхових пожежах горять крони дерев, а вогонь розповсюджується зі швидкістю до 25 км/год.
«Головною причиною виникнення лісових пожеж є антропогенний фактор, - каже т.в.о. начальника Управління Держтехногенбезпеки в області Віктор Іваницький. – За статистикою, щороку з вини людей стається від 96 до 98% вогневих випадків у лісових масивах. Саме тому особливої уваги вимагають ліси, розташовані поблизу великих промислових центрів, лікувально-оздоровчих закладів, шляхів та електромереж. Природні і кліматичні умови здебільшого лише підвищують ймовірність загоряння та впливають на швидкість розповсюдження полум’я».
Фахівцями Управління Держтехногенбезпеки в Івано-Франківській області здійснюється усе можливе, аби запобігти лісовим пожежам: під час комплексних відпрацювань населених пунктів велику увагу людей звертається на неприйнятність випалення сухої трави на ділянках, котрі межують із лісами, на дотримання правил пожежної безпеки відпочивальниками, що відвідують вкриті зеленими насадженнями місця, відповідні застереження регулярно звучать і у засобах масової інформації.
На жаль, такі заходи не завжди дають очікуваний ефект. І, хоча лісових пожеж із більш-менш значними наслідками за останні роки на Івано-Франківщині не реєструвалося, в області й надалі проводитиметься систематична робота, аби не допустити «червоного півня» у лісові хащі. Фахівцями Управління Держтехногенбезпеки в області у складі рейдових груп, що включатимуть у себе представників усіх зацікавлених служб та відомств, будуть здійснюватися перевірки протипожежного стану лісів, готовності лісокористувачів до рішучих дій у випадку виникнення найменшого загоряння.
Джерело: Прес-служба УДІТБ в Івано-Франківській області
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|