У зв’язку з настанням туристичного сезону керівництво Чернівецького прикордонного загону інформує про те, що щороку в період літніх відпусток збільшується кількість відмов у пропуску через державний кордон, як дітей так і дорослих громадян України. А тому аби уникнути непорозумінь на кордоні, а саме відмови пропуску через державний кордон і повернення назад в Україну, прес-служба Чернівецького прикордонного загону нагадує правила перетинання державного кордону громадянами України та правила перетину кордону з неповнолітніми дітьми.
Правила перетину державного кордону громадянами України:
Перетин кордону громадянами України здійснюється через пункти пропуску, після проходження ними усіх видів контролю, передбачених діючим законодавством нашої держави. Прикордонний контроль передбачає перевірку у громадян паспортів, огляд транспортних засобів, вантажів та іншого майна і пропуск їх через державний кордон. Для прикордонного контролю, громадяни подають посадовій особі пункту пропуску Державної прикордонної служби України паспорти, а у разі потреби й інші документи, передбачені відповідними міжнародними договорами України, які дають право на перетин державного кордону.
До таких документів належать:
- паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
- дипломатичний паспорт;
- службовий паспорт;
- посвідчення члена екіпажу;
- посвідчення особи моряка;
- проїзний документ дитини (далі за текстом – паспорт), а також інші документи на право перетину кордону, передбачені діючим законодавством та міжнародними угодами України.
У ході перевірки паспортів, посадові особи Державної прикордонної служби України з’ясовують наявність обмежуючих обставин, за яких громадянину може бути тимчасово відмовлено у виїзді з України, а у разі потреби проводять опитування громадян, які прямують через державний кордон для з’ясування питань, пов’язаних з їх пропуском через державний кордон. При наявності обмежуючих обставин, за яких громадянину може бути тимчасово відмовлено у виїзді з України, а саме якщо:
1) він обізнаний з відомостями, які становлять державну таємницю;
2) діють неврегульовані аліментні, договірні чи інші невиконані зобов’язання;
3) проти нього порушено кримінальну справу;
4) він засуджений за вчинення злочину;
5) він ухиляється від виконання зобов’язань, покладених на нього судовим рішенням;
6) він свідомо сповістив про себе неправдиві відомості;
7) він підлягає призову на строкову військову службу;
8) на нього подано цивільний позов до суду;
9) він за вироком суду визнаний особливо небезпечним рецидивістом чи перебуває під адміністративним наглядом міліції, - паспорт у громадянина може бути тимчасово затримано або вилучено посадовою особою Державної прикордонної служби України.
За умов втрати громадянами України паспорта за межами України необхідно заявити про це компетентним органам країни перебування для отримання довідки, що підтверджує заяву про втрату паспорта. Після цього необхідно звернутися в консульський заклад України у країні перебування для отримання посвідчення для повернення в Україну. Громадянину України ні за яких обставин не може бути відмовлено у в’їзді в Україну.
Окрім вищезгаданого, громадянам нашої країни, які планують виїзд за кордон з неповнолітніми дітьми, слід звернути увагу на більш ретельнішу підготовку документів на право перетину державного кордону. На сьогоднішній день найпоширенішою проблемою для тих, хто подорожує з дітьми є відсутність нотаріально-завірених доручень (дозволів на виїзд за кордон, у супроводі одного з батьків чи інших уповноважених осіб) від батьків дитини. Також, причиною непропуску були недійсні документи для закордонних поїздок, відсутність документів на право перетинання державного кордону, відсутність фото дітей в документах батьків, закінчення дії паспортних документів та технічно несправні документи.
Правила перетину державного неповнолітніми громадянами України:
Громадянам та батькам, які виїжджають з дітьми за кордон чи відправляють дітей з іншими особами, ретельніше ставитися до оформлення документів та нагадуємо, що сьогодні існує наступний порядок для виїзду неповнолітніх громадян України за кордон:
Виїзд неповнолітніх громадян України здійснюється за наявності одного із таких документів:
1. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон, виданий дітям – громадянам України, згідно з Правилами оформлення і видачі паспортів громадянина України для виїзду за кордон і проїзних документів дитини, їх тимчасового затримання та вилучення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.04 № 380 (далі – Правила).
2. Проїзний документ дитини, виданий відповідно до Правил.
3. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон одного з батьків, у який, відповідно до Правил, записано дитину, яка прямує у його супроводі через державний кордон. При цьому фотокартка дитини обов’язково вклеюється в паспорт з п’ятирічного віку.
4. Свідоцтво про народження (діти віком до 16 років): лише для поїздок до Російської Федерації, відповідно до пункту 3 Додатка 1 до Угоди між Урядом України і Урядом Російської Федерації про безвізові поїздки громадян України і Російської Федерації від 16 січня 1997 року;
Крім цього, правилами перетинання державного кордону громадянами України, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57 (доповнено постановою КМУ від 11.07.2007 № 932) встановлено наступне:
Перетин державного кордону для виїзду за межі України громадянами, які не досягли 16-річного віку, здійснюється лише за згодою обох батьків (усиновлювачів), піклувальників (далі – батьки) та в їх супроводі або в супроводі осіб, уповноважених ними.
Виїзд за межі України громадян, які не досягли 16-річного віку, у супроводі одного з батьків або у супроводі осіб, які уповноважені одним з батьків, за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється:
1) за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків, із зазначенням держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі, якщо другий з батьків не перебуває у пункті пропуску через державний кордон;
2) без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків:
коли другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджує запис про батька у свідоцтві про народження дитини та відсутній у пункті пропуску;
коли у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким прямує громадянин, який не досяг 16-річного віку або проїзному документі дитини є відповідний запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на консульський облік в дипломатичному представництві України за кордоном;
3) у разі пред’явлення оригіналів документів або їх нотаріально посвідчених копій:
свідоцтва про смерть другого з батьків;
рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;
рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;
рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;
рішення суду про надання дозволу на виїзд за межі України громадянина, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків;
довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері).
Виїзд за межі України громадян, які не досягли 16-річного віку, у супроводі осіб, які уповноважені обома батьками, здійснюється за нотаріально посвідченою згодою обох батьків із зазначенням держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі.
Цей порядок виїзду неповнолітніх громадян України за кордон застосовується лише під час їх виїзду за межі території України.
Відповідно до частини 4 статті 1 Закону України „Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України”, громадянин України ні за яких підстав не може бути обмежений у праві на в’їзд в Україну.
Після перевірки, зазначені документи обов’язково повертаються.
Керівництво Чернівецького прикордонного загону закликає громадян та батьків, а також організаторів туристичних поїздок ретельніше ставитися до оформлення своїх документів та до документів дітей, що виїжджатимуть за кордон під час літніх канікул.
Автор: Сергій БРОВКО, начальник прес-служби Чернівецького прикордонного загону
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|