Учень 10-Б класу Долинського природничо-математичного ліцею Іван Ільницький став срібним призером на Міжнародній олімпіаді з астрономії та став найкращим під час виконання теоретичних завдань.
Іван Ільницький, успішно виступивши на обласній та Всеукраїнській олімпіадах з астрономії і здобувши диплом другого ступеня, став учасником конкурсних відбірково-тренувальних зборів до міжнародної учнівської олімпіади з астрономії.
Цьогоріч Україна вперше брала участь у таких змаганнях і дуже приємно, що саме наш Іван зумів мобілізувати всі свої зусилля, сконцентрувати увагу та згадати все, що вчив раніше і таки вибороти чільне місце у п’ятірці найдостойніших, які отримали честь представляти нашу державу на XVI-ій Міжнародній олімпіаді з астрономії. Серед п’яти учасників від України четверо здобули призові місця. Золото отримав Дмитро Федоряк з Дніпропетровська, друге місце виборов наш Іван Ільницький, якому, до речі, забракувало всього два бали до золотої медалі, а дві бронзи здобули хлопці з Києва та Харкова. Успіхи нашої країни просто вражають, можна сказати, що Україна просто «порвала» усіх учасників цих змагань. А їх, до речі, було чимало – близько 90 хлопців та дівчат з 19 країн світу змагалися за право називатися найкращим у науці про небесні світила. Олімпіада відбувалася у Казахстані, в місті Алма-Аті. Наукові змагання тривали три дні в одній із «бабеків» (так називають школи в Казахстані). Самі змагання відбувалися в дуже доброзичливій атмосфері. Хлопець знайшов там багато друзів та однодумців у такій нелегкій науці.
Астрономію у ліцеї починають вивчати в 11 класі. Але як може учень десятого класу стати одним з найсильніших у світі з того предмету, який ще не вивчав у школі? Перш за все велику роль відіграла допитливість хлопця, адже він цікавився точними науками ще з дитинства. Але великої подяки заслуговує його наставник – висококваліфікований вчитель фізики Мирослав Степанович Гаразд, який приклав чимало зусиль, щоб юний долинянин глибоко оволодів знаннями з фізики та астрономії. Упродовж трьох років хлопець є переможцем обласних і всеукраїнських олімпіад з фізики. І майже рік тому Іван серйозно зацікавився астрономією.
«Закони природи та закони небесної механіки – схожі, а оскільки я добре знаю фізику, то й астрономічна теорія далася мені легко», – розкриває таємницю успіху Іван.
У ліцеї немає ні телескопів, ні спеціального обладнання для того, щоб вивчати небесні світила, та все ж цікавість брала гору і юний астроном діставав книги з усіх-усюд: «Разом з учителем ми освоювали ази астрономії за шкільними підручниками радянського зразка, я також шукав книжки в різних бібліотеках, замовляв їх по Інтернету, а також мені вдалося дістати книгу аж Росії».
Під час змагань вболівали за хлопця та підтримували його усі рідні, близькі та просто знайомі. До Києва з ним поїхав батько, а вже літаком до столиці міжнародних змагань 2011 року з астрономії Казахстану Іванко полетів сам, прихопивши з собою терпіння, увагу та усі настанови вчителя. Нелегкими були змагання міжнародного рівня, та найважчим, як вважає Іван, було завдання спостереження за світилами:
«Нам потрібно було усього за 20 хвилин навести телескоп на конкретну зірку, вирахувати її координати чи відстань до землі, – розповідає хлопець. – Можливо я трохи розхвилювався, адже уперше телескоп побачив та почав ним користуватися лише влітку в Криму. Якби щось таке було в нашій школі, то, зрозуміло, що я був би першим, адже скажімо, в Китаї, Кореї, Казахстані ази астрономії починають вивчати ще з дитинства».
Кілька тижнів він провів у літній астрономічній школі при Кримському відділенні Академії наук України, займався із тренером – аспірантом Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Андрієм Сімоном. Ці заняття дуже допомогли юному ерудиту, адже тут він навчився всього того, чого не зміг освоїти у школі.За словами найдорожчої для Івана людини – матері, вчителя математики та класного керівника пані Світлани, зацікавлення небесними світилами у сина почалося від математики. «Я помітила, що моїй доньці подобається вивчати іноземні мови, а синові – вирішувати складні задачі. Коли у нього все виходило – то радів неймовірно. У нього хороші знання як з математики, так і з фізики. Але, коли постало питання вибирати з якого предмету представляти наш навчальний заклад на змаганнях всеукраїнського рівня – то він вибрав фізику. І уже здобуті знання проклали йому такий шлях до успіху. Я дуже пишаюся Іванком, адже це щастя для будь-якої мами виховувати такого сина». Надзвичайно радіють успіхам Івана однокласники.
«Ми активно вболівали за нього впродовж усього змагання і вірили в перемогу. Ми дуже раді, що навчаємося з таким розумним хлопцем, адже це і є стимулом для нас не відставати у оволодінні новими знаннями, в чому Ваня нам допомагає».
Окрім зацікавлення точними науками, юний долинянин любить грати в шахи, займається плаванням, є прекрасним гітаристом та має ще багато хобі. З планами на майбутнє поки що не визначився, та вже мріє про участь у наступній міжнародній олімпіаді з астрономії, що буде відбуватися у Південній Кореї. От тоді, каже Іван – він точно здобуде золото. Та хоч цього року він став срібним призером, для нас усіх він – переможець! Ми щиро вітаємо Івана Ільницького з величезним успіхом і віримо, що це далеко не остання перемога у його житті. Бажаємо йому якомога більше таких досягнень і щоразу підкорювати нові вершини.
Джерело:
rada.dolyna.info
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|