Коломия святкує своє 770-річчя. Урочистості з цієї нагоди відбулися у центрі міста.
До міста на святкування приїжджають делегації із різних країн світу.
Пасічники відзначають своє свято. Біля Писанки вони виставляють свою продукцію.
Біля пам’ятника Степанові Бандері відбувся мітинг до 20-ї річниці встановлення монументу.
«Літописна Коломия» зібрала поціновувачів книг на виставку продаж.
До ювілею міста видали живописний альбом «Коломия».
Церкві села Спас виповнилося 200 років. З цієї нагоди в селі пройшли урочистості.
19 серпня Коломия відзначає 770-ліття із дня першої літописної згадки. Історія стародавньої Коломиї, особливо її долітописна доба, сягає глибини тисячоліть. Археологи виявили на околицях сучасного міста пам’ятки, які підтверджують, що майже 6 тисяч років тому у цій місцевості жили племена, які залишили після себе відому трипільську культуру. Археологічні знахідки разом з пісенними джерелами засвідчують, що Коломия належить до найдавніших галицьких міст. Перша літописна згадка про Коломию в Галицько-волинському літописі датована 1241 роком. Оскільки день народження Коломиї збігається із Днем престольного празника Преображення Господнього, то і назва події відповідна: “На Спаса – до Коломиї!
19 серпня в Україні відзначають День пасічника. По всіх містах і селах ярмаркують бджолярі, пригощаючи людей своєю продукцією. Виключенням не стала і Коломия. На площі перед музеєм писанкового розпису відбулось уже традиційне міськрайонне свято пасічника.
На відзначення 770-ої річниці першої писемної згадки про Коломию та святкування «Смачного Спасу» з’їжджаються гості з України та з-закордону. До міста над Прутом завітали делегації Польщі, Канади, Німеччини та Росії. Останню на кордоні Коломийського та Снятинського районів разом з головою райдержадміністрації Михайлом Негричем зустрічав Богдан Малецький.
19 серпня минає 20 років від дня встановлення в Коломиї пам’ятника Степанові Бандері. Провідника ОУН-УПА вшанували на урочистому мітингу. Спогадами про події 20-ти літньої давності поділилися очевидці. Слухали їх і наші журналісти.
З нагоди дня міста на площі перед Народним домом пройшла виставка-продаж книг під іменням «Літописна Коломия». Перехожі могли познайомитися із виданням про писанкове місто та придбати щось для своєї домашньої бібліотеки.
«Коломия». Під такою назвою у музеї історії міста презентували живописний альбом про столицю Покуття. Ініціатори видання - культурологічний проект «Наше місто», відділ культури і туризму, музей історії та міська рада. Приурочена презентація альбому 770-річчю першої літописної згадки про Коломию.
У Спасі відзначають святкування 200-річчя церкви Переображення Господнього. З нагоди знаменної дати до села привезли мощі Андрія Первозваного та чудодійну ікону із Погоні. На Богослужіння приїхало багато священиків. Відзначити знаменну дату прийшло практично все село.
Товариський матч з футболу між ветеранами команд „Сільмаш” Коломия та „Динамо” Київ відбувся в Коломиї. Його традиційно приурочили Дню міста. Серед вболівальників, які мали змогу спостерігати за насиченою грою легендарних гравців, були і наші журналісти. Приурочили Дню міста ще кілька спортивних турнірів. Традиційно міська рада організувала міні-футбол між школярами. Паралельно футболу проходив і великий теніс на кортах. Найкращі спортсмени мали змогу вчергове довести свій професіоналізм.
Завершилася обласна програма «Чорний ліс» у Слободі. За 10 днів юнаки та дівчата виконали понад 20 завдань та конкурсів. За перемогу в них отримували певну кількість балів. На закритті відзначили всі команди, що брали участь у програмі. Три з них визначені переможцями.
До уваги гостей фестивалю “Смачний Спас”! Автобуси до Спасу відправлятимуться щопівгодини від зупинки на вулиці Грушевського, біля Святомихайлівської церкви.
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…