Останнім часом значно почастішали випадки харчових отруєнь, пов’язаних із уживанням бактеріально забруднених продуктів харчування. Найчастіше спалахи харчових отруєнь виникають у літній період, коли на прилавках ринків з’являється ягоди, овочі і фрукти. Також літо — це пора великої кількості молока та молочних продуктів. У спекотні дні людина споживає велику кількість води. Тоді ж відбувається чимало весіль та інших урочистих заходів. І саме у цей час збільшується кількість гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь.
Від початку літнього періоду в Україні почастішали випадки спалахів гострих кишкових інфекцій. Із початку року на території нашої області та у районі не було зареєстровано спалахів гострих кишкових інфекцій, проте, рівень захворюваності зріс на 31,8%. Зокрема, за шість місяців цього року у місті зареєстровано 2 випадки шигельозу, 3 випадки сальмонельозу та 110 випадків гастроентероколітів. Однак, літо — триває, і теплі дні повинні загострити увагу мешканців міста і району на необхідності профілактики гострих кишкових інфекцій.
Особливу увагу слід надати організації масових заходів: весіль, ювілеїв, проводів в армію тощо. Якщо не дотримуватися вимог гігієни на цих заходах, може отруїтися велика кількість людей.
Основними причинами спалахів гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь у побуті є залучення до приготування страв на урочистості випадкових осіб, недотримання елементарних правил особистої гігієни, технології приготування страв, зберігання продуктів харчування в антисанітарних умовах та без холодильників.
Факторами передачі інфекції найчастіше стають салати, холодці, заливні страви, фарширована риба, кондитерські вироби з кремом, які готують із надлишком та зберігають тривалий час, що призводить до накопичення збудників інфекційних хвороб у продуктах.
Щоб уникнути спалахів гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь під час проведення масових святкувань, слід при приготуванні страв дотримуватися елементарних правил особистої гігієни, оскільки кишкові інфекції передаються від хворої людини до здорової через брудні руки; дотримуватися термінів зберігання харчових продуктів у холодильнику, для приготування страв — використовувати питну воду з системи централізованого водопостачання, перед приготуванням став кухарі повинні пройти бактеріологічне обстеження у райсанепідстанції.
Крім цього, організатори масових заходів повинні знати, що, згідно зі статтею 48 Закону України “Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення” від 24.02.2004 року, вони несуть цивільно-правову відповідальність. Це означає, що при порушенні санітарного законодавства, яке призвело до захворювання, отруєння чи смерті людей, організатори масових заходів зобов’язані відшкодувати збитки громадянам, а також — компенсувати додаткові витрати санітарно-гігієнічній службі на проведення санітарних та протиепідемічних заходів та витрати лікувально-профілактичних закладів на надання медичної допомоги потерпілим.
Щоб уникнути цих неприємностей, краще проводити урочисті заходи у закладах громадського харчування та дотримуватися погодженого у райсанепідстанції асортименту страв.
Тож, дотримуючись цих порад, спалахи та харчові отруєння у побуті можна попередити.
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|