Днями у Стамбулі завершився чемпіонат Європи з дзюдо. Ці змагання запам’ятаються українській збірній надовго. Вперше у своїй історії наша команда стала переможцем командного чемпіонату Європи з дзюдо.
У фіналі змагань наші спортсмени здолали опір французів. А вирішальну сутичку в цьому протистоянні виграв надвірнянець Роман Гонтюк. Детальніше про подію кореспондент sport.if.ua дізнався зі слів заслуженого тренера України Євгена Боднарука та самого Романа Гонтюка.
Чемпіонату в Стамбулі передувала напружена підготовка. Українська команда мала тренувальний збір у Карпатах на базі в Заросляку. «За традицією українська збірна, коли вирушає в Заросляк, спершу заїжджає до Надвірної у наш спорткомплекс СДЮШОР профкому ВАТ «Нафтохімік Прикарпаття», — розповідає Євген Боднарук. — Так було і цього разу. А Роман приїхав до Надвірної за кілька днів перед національною командою і готувався до навантажень у Заросляку. Коли ж збірна повернулася з Карпат, спортсмени в один голос розповідали, що збір був дуже напружений і важкий, тож довелося терпіти».
«Два тижні тренувань у Заросляку були важкими, — говорить Роман Гонтюк. — Багато уваги тренери приділяли силовій підготовці та витривалості, тож кожен день ми багато займалися на тренажерах, бігали кроси. Така монотонність, та ще й не бачачи сім’ю, дітей, — дуже втомлює. Але з іншого боку без такої праці не може бути мови про високі результати на змаганнях».
«У нашій збірній у вазі до 90 кг є кілька сильних спортсменів, — продовжує Євген Боднарук. — Цього разу в Стамбулі на індивідуальній першості призначили виступати Валентина Грекова з Дніпропетровська і Вадима Синявського з Запоріжжя. А Романа Гонтюка тренери нашої команди вирішили виставити на командний чемпіонат з ним разом в категорії боровся Греков».
На шляху до фіналу наші дзюдоїсти впевнено здолали іспанців 5:0, а англійців та грузинів перемогли з однаковим рахунком — 3:2. «Для мене найважчою стала перша сутичка проти іспанця, — каже Роман Гонтюк. — Треба було «продихатись», увійти у ритм змагань. На змаганнях так буває часто, коли головним є витримати першу сутичку».
У найважливішому протистоянні з французами українці після першої сутички змушені були відіграватися. Її програв Сергій Дребот. Рахунок зрівняла перемога Володимира Сороки. Українців вивів уперед Артем Василенко — 2:1. Після цього настав час сутички Романа Гонтюка проти Івеса Матьйо Дафревіля.
«Так вийшло, що Гонтюк боровся у вирішальній сутичці фіналу, — говорить Євген Боднарук. — Від його перемоги залежав успіх усієї нашої збірної. І Роман не підвів — він провів задушливий прийом і переміг суперника».
«Звичайно, від вирішальної сутички був тиск відповідальності, — зізнається Роман Гонтюк. — Але було і важко, і легко водночас, адже поруч стояла вся наша команда, всі переживали, вболівали і підтримували. Після перемоги усіх нас переповнювали емоції, адже наша команда вперше стала чемпіоном Європи».
Після перемоги Гонтюка рахунок фіналу став 3:1. Залишалася одна сутичка, тому поразка в ній Станіслава Бондаренка вже нічого не вирішувала — 3:2 — перемога української команди.
Бронзовими призерами командного чемпіонату Європи 2011 стали команди Грузії та Німеччини.
Тепер перед дворазовим Олімпійським призером Романом Гонтюком стоїть складне завдання. До літньої Олімпіади-2012 у Лондоні залишилося трохи більше року, а для нашого спортсмена через травми боротьба за путівку на неї лише починається. Нині він готується до престижного турніру серії Гран-прі у столиці Азербайджану Баку, яке відбудеться 6-8 травня.
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|