15 листопада 2010 року Укрзалізниця презентувала «е-квиток», який з 20 жовтня цього року впроваджено у поїзді 165/166 Дніпропетровськ-Київ у вагонах № 3,4,5,6,7. У заході взяли участь перший заступник Міністра транспорту та зв’язку України Володимир Корнієнко, заступник генерального директора Укрзалізниці Артем Лазня та начальник Головного пасажирського управління Укрзалізниці Олександр Іванько та інші.
Під час презентації журналістам продемонстрували, як замовляється, оплачується та роздруковується квиток через мережу Інтернет та як здійснюється посадка в поїзд за роздрукованим квитком.
Перший заступник Міністра транспорту та зв’язку України Володимир Корнієнко наголосив, що електронний квиток – це ще один важливий крок назустріч пасажиру. «Ми працюємо над тим, щоб пасажир обирав саме цей вид транспорту. Сьогодні напрацьована технологія, а терміни масового впровадження електронного квитка залежать від придбання обладнання, зчитувальних пристроїв на тендерній основі», — зазначив Володимир Корнієнко. Як стало відомо під час заходу від начальника Головного пасажирського управління Укрзалізниці Олександра Іванька, упродовж поточного року послуга буде доступна і у інших вагонах поїзда №165/166. Наступним кроком стане запровадження цієї послуги у інших поїздах. «За результатами випробувань електронного квитка у поїзді №165/166 Дніпропетровськ-Київ буде прийнято рішення про поширення продажу електронних квитків на інші поїзди залізниць України, в першу чергу міжобласного сполучення. А у 2011 році електронний квиток буде доступний вже у всіх поїздах», — проінформував Олександр Іванько.
У вересні електронний квиток в експериментальному режимі було випробувано на полігоні Придніпровської залізниці у поїзді №79/80 Дніпропетровськ-Київ. З жовтня дана послуга надається у поїзді №165/166 Дніпропетровськ-Київ у вагонах № 3,4,5,6,7. Упродовж жовтня вже оформлено 46 електронних квитків, у листопаді (станом на 14 листопада) - 20 електронних квитків.
Технологія передбачає самостійне оформлення пасажиром проїзних документів через мережу Інтернет (ресурс www.e-kvytok.com.ua) з оплатою повної вартості проїзду платіжною карткою та роздруківкою посадочного документа на звичайному папері.
Посадочний документ розпізнається (зчитується) провідником вагона за допомогою зчитувача штрих-коду, який входить до комплекту мобільного терміналу контролю документів (МТКД).
Після процедури розпізнавання, засобами бездротового зв’язку здійснюється зміна статусу проїзного документу в автоматизованій системі обслуговування пасажирів (АСК ПП УЗ). Підтвердження зміни статусу проїзного документа передається провіднику на МТКД, що є підтвердженням права на проїзд.
По закінченні поїздки пасажир отримує проїзний документ встановленої форми на бланку суворої звітності (завчасно роздрукований в касі та отриманий начальником поїзда до відправлення). Дана технологія застосовується в рамках дослідної експлуатації, до переходу на оформлення фіскальних чеків безпосередньо в поїзді, котрі замінять бланки суворої звітності.
Залізничники вбачають переваги від запровадження даної послуги. В першу чергу для підвищення комфорту пасажирів, які отримали можливість самостійно оформлювати посадочний документ у будь-який момент. Запровадження електронного квитка також зменшить кількість звернень до кас, що дозволить скоротити кількість пунктів продажу проїзних документів. Фахівці Головного пасажирського управління поінформували, що для обізнаного із системою оформлення електронного квитка цей процес становитиме не більше хвилини. Вони також повідомили, що наразі все більшою популярністю користується послуга замовлення квитків через Інтернет. З часу її впровадження (з 2008 року) кількість зарезервованих та оплачених у такий спосіб проїзних документів сягає майже 200 тисяч.
Довідка: 1 етап програми з бронювання місць через Інтернет з наступним оформленням квитка в касі Укрзалізниця запровадила 22 грудня 2008 року.
2-й етап програми з оформлення проїзних документів через Інтернет, коли пасажир може оплатити через Інтернет повну вартість проїзду та послугу замовлення, було запроваджено 30 березня 2009 року.
Оплатити замовлення можна платіжною карткою Національної системи масових електронних платежів (НСМЕП) або міжнародною платіжною карткою (VISA, MasterCard, VISA Elektron, Maestro ). Після оплати пасажир отримує унікальний цифровий код, за пред’явленням якого він оформляє свій квиток у будь-якій касі Укрзалізниці в будь-який день до відправлення свого поїзда.
Через мережу Інтернет здійснюються замовлення квитків за повну вартість та дитячі. Безкоштовні та пільгові проїзні документи оформлюються виключно в касах.
Залізничні квитки також можна оформити та оплатити через Інтернет у відділеннях Укрпошти, на автовокзалах та через банківські термінали самообслуговування (банкомати та кіоски) мережі АБ «Експрес-Банк». Друк проїзних документів за пред’явленням бланка замовлення виконується в будь-якій залізничній касі.
3 етаппрограми. Укрзалізницею проведено низку робіт для забезпечення впровадження технології електронного проїзного документа: внесено зміни до нормативно-правової бази, розроблено програмне забезпечення оформлення електронного квитка, визначено склад програмно-технічного обладнання вагона для організації контролю електронних квитків провідником вагона, розроблений мобільний термінал контролю документів та програмне забезпечення взаємодії АСК ПП УЗ (автоматизованої системи керування пасажирськими перевезеннями Укрзалізниці) з мобільним терміналом контролю документів (МТКД).
Прес-центр
(044) 465-24-28, 465-21-76, 465-21-72
е-mail: ргеsscenter@uz.gov.ua
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|