У понеділок 11 жовтня, у ході відзначення 10-ї річниці створення Інституту археології Львівського національного університету ім. І. Франка, у головному корпусі університету було відкрито музей, експозиція якого складається із найцікавіших знахідок, зроблених співробітниками Інституту археології за десятиріччя.
Значна частина виставлених старожитностей віднайдена археологами Буської археологічної експедиції під керівництвом Петра Довганя.
За його словами, Інститут археології Львівського національного університету ім. І. Франка проводить дослідження давнього Буська від 2000 року. За цей час досліджено 500 кв.м площі городища, котре знаходиться в центрі сучасного міста, вивчено близько 80 археологічних об’єктів – залишків давніх житлових, господарських і оборонних споруд та поховань.
Як підкреслив Петро Довгань, археологи дуже задоволені співпрацею з військовими. Збудований у 1815 році палац графа Бадені, де із 2007 року відбуваються розкопки – територія колишнього військового містечка, яке до сьогодні перебуває на балансі військового відомства. Однак завдяки небайдужості, відповідальному ставленню та розумінню посадових осіб Західного територіального квартирно-експлуатаційного управління, а також, особисто генерал-лейтенанта Михайла Куцина, який на той час був командувачем військ Західного ОК (зараз заступник Міністра оборони України), археологи вчасно та без перешкод отримали можливість проводити польові дослідження.
Територія військового містечка виявилась дуже перспективною і багатою на знахідки. Експедиція Інституту археології Львівського національного університету ім. І. Франка відкрила нові фрагменти столиці слов’янського племені бужан – літописного Бужеська. Серед знайдених артефактів – ціла колекція виробів з кістки і рогу, 9 скляних браслетів (давньоруських і візантійських), а також численні зразки кераміки XIII-XVI століть. Археологи знайшли на території городища житло та речі перших хліборобів України – носіїв так званої культури лінійно-стрічкової кераміки (середина V ст. до н.е.), а також речі військового вжитку: уламки меча, вістря стріл, фрагменти кінської упряжі та шпори.
За словами начальника прес-центру Західного ОК підполковника Олександра Поронюка, робота науковців продовжується, тому представники оборонного відомства й надалі сприятимуть археологам у їхніх дослідженнях.
Автор: Майор Володимир СКОРОСТЕЦЬКИЙ, Регіональний медіа-центр МО України (м.Львів)
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|