У січні в Україні різко подорожчали основні продукти харчування. Перед виборами влада намагається взяти ситуацію під контроль. Виробникам та реалізаторам продовольства слід готуватися до жорстких перевірок. За останні три тижні, зокрема, істотно виросли ціни на цукор, молоко, твердий сир, картоплю та яйця.
За останні три тижні найістотніше виросли ціни на цукор, молоко, твердий сир, картоплю та яйця. Найбільш відчутне подорожчання зафіксоване по цукру. Сьогодні цей продукт у столичних супермаркетах вже коштує 9-11 грн за кг. Тільки за минулий тиждень ціни на цукор додали 10%, і процес на цьому не зупинився.
Продукція молочної промисловості також стрімко дорожчає. Роздрібна вартість твердого сиру подолала планку в 70 грн за кг, молоко подорожчало до 6 грн за літр. У низці регіонів продавці поміняли навіть цінники на хліб. Його вартість підскочила на 4-15%.
Уряд намагається вирішити цю проблему без зайвого розголосу. Мінекономіки дало екстрене розпорядження Держінспекції з контролю над цінами до кінця тижня оперативно перевірити виробників і реалізаторів соціально важливих продуктів, які стрімко дорожчають.
Як повідомила глава Держінспекції Наталія Немодрук, насамперед перевірки відвідають підприємства, які оптом скуповують цукор, займаються його фасуванням, а потім відправляють його в роздрібні мережі. “Іноді на цьому етапі продукт дорожчає на 30-40%”, - констатує чиновник.
Бізнесменам доведеться доводити, на підставі чого вони ухвалювали рішення про підвищення цін. Якщо держінспектори визнають ці аргументи несуттєвими, підприємству загрожує великий штраф. Його сума дорівнюватиме подвійному розміру необґрунтовано отриманої суми виручки.
“Ми фіксуємо зростання цін на цукор, молочні продукти. Один тільки сир подорожчав на 25%. Держінспекція з контролю над цінами докладає про зміну цін щодня”, - говорить заступник начальника департаменту внутрішньої торгівлі і споживчого ринку Мінекономіки Зінаїда Максименко. Зараз відомство готує доповідну записку міністрові, де будуть викладені причини подорожчання.
Чиновники відверто зізнаються: ефективних заходів з заборони цінового галопу в їхньому арсеналі немає. “Директивні заходи ми ввести не можемо - у Мінекономіки немає таких повноважень”, - пояснює Максименко. За її словами, один з важелів - обмеження торгової надбавки в мережах на рівні 10%. Але неефективність цього заходу наочно демонструє нинішній сплеск цін.
Проте Держінспекція вимагатиме від виробників обґрунтування підвищення цін. Чиновники також перевірять дисципліну ціноутворення: чи повідомляли завчасно бізнесмени про плани з підвищення цін у місцеві органи влади або робили це без попередження. Таке декларування повинне вестися постійно. Хто порушує ці правила, також буде оштрафований. “Але бізнесмени іноді користуються лазівкою в законодавстві - перереєстрували підприємство, наприклад, просто міняючи форму власності, і знов створена юрособа встановлює ціну продукту з чистого листа, без декларування”, - нарікають співробітники Держінспекції. За їх словами, на таких підприємців працює цілий штат юристів, які знаходять все нові і нові способи обійти вимоги влади.
В Антимонопольному комітеті повідомляють, що боротьба з підвищенням цін ведеться на рівні виробників і оптових торговців - територіальні відділення щодня штрафують гравців на ринку молока, м’яса, хліба, але проконтролювати роздріб, де і відбуваються основні накрутки, просто неможливо,
повідомляє ТСН.
Обговорити на форумі
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|