Активність українців, які проживають у Німеччині, на нинішніх президентських виборах виявилася надзвичайно низькою. Зокрема, на дільниці у Берліні проголосували менше чотирьох відсотків зареєстрованих виборців.
У Берліні проголосували 747 українців з понад 20 тисяч, внесених у виборчі списки. Про це повідомив офіційний спостерігач Андрій Вовк. “Значна частина людей розчарована подіями 2004 року. Цього разу люди вирішили не їхати голосувати”, - прокоментував спостерігач. За його словами, більшість зареєстрованих виборців проживають не в Берліні, а в одній з п’яти східних земель Німеччини, які приписані до виборчої дільниці у столиці. “Виборці були здебільшого не готові витрачати час та кошти на дорогу до Берліна і попросту проігнорували голосування”, - вважає Вовк.
Надзвичайно низькою була явка і на інших дільницях у Німеччині. Зокрема у Бонні активність виборців була навіть значно нижчою, ніж у Берліні. Тут проголосували 263 українці з понад 24 тисяч зареєстрованих, тобто - дещо більше одного відсотка. Найбільше людей проголосували у Мюнхені – тут було видано майже тисячу бюлетенів.
Посольство України в США також заявляє про низьку явку на виборах президента. “До цього часу проголосували близько 100-120 осіб із 7 тисяч, які стоять на консульському обліку. Явка стандартна, активність трохи нижча, ніж на парламентських виборах. Тут ніколи не було високої явки”, - сказав голова виборчої комісії Олег Волошин.
У США відкрито чотири виборчі дільниці з виборів президента України: одна в посольстві у Вашингтоні й три в консульствах у Нью-Йорку, Чикаго і Сан-Франциско. Волошин не назвав показників явки на інших дільницях у США, проте припустив, що вона така ж низька. “Поки важко сказати. Передбачається, що явка не зовсім висока, до того ж виборчі округи об’єднують багато штатів”, - зазначив голова комісії. За його словами, людям часто буває неможливо дістатися до виборчої дільниці з віддалених населених пунктів штату або сусідніх штатів.
Нагадаємо, міністр закордонних справ Петро Порошенко пояснює низьку явку виборців за кордоном загальними настроями українських громадян і несприятливими погодними умовами. За словами Порошенка, зокрема, в Росії йде сніг, а в країнах Євросоюзу - дощі. Ці чинники обмежили явку виборців,
повідомляє ТСН.
Обговорити на форумі
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|