В Українi рiвень смертностi вiд хвороб серця втричi вищий, нiж у країнах Євросоюзу та США. Кардіологи, які зібралися на Х-ий всеукраїнський конгрес, констатують свою безсилість через брак грошей.
В Україні не популярно лікуватися, слідувати порадам лікаря та й дорого дбати про своє здоров’я. Неправильне харчування та стреси призводять до серйозних серцево-судинних захворювань, каже член президії асоціації кардіологів “Серце” Віктор Ролік. Головною причиною недбалого ставлення людей до свого здоров’я спеціаліст називає відсутність належної профілактики кардіологічних хвороб.
“Лікування і профілактика хвороб серця здійснюється в нашій країні не по стандартам як у всьому світі. У наш кожен лікар лікує по своєму. Стандарти в Україні існують, але чи виконувати їх чи ні - вибирає сам лікар і відсутній контроль за виконанням цих стандартів”, - сказав у коментарі “Німецькій хвилі” Віктор Ролік.
Представник асоціації кардіологів переконаний, що належної профілактики кардіологічних проблем не буде, допоки медицина не фінансуватиметься у повному обсязі. За словами Віктора Роліка, нині на охорону здоров’я щорічно виділяється 3% від ВВП країни, тоді як в інших європейських країнах на галузь виділяється більше 7% ВВП.
Конгрес присвячений 100-рiччю з дня розроблення принципiв прижиттєвої дiагностики гострого iнфаркту мiокарда. Учасники конгресу обговорюють передовi досягнення у сферi кардiологiї, якi сприяють полiпшенню лiкування та профiлактики серцево-судинних захворювань.
Як повiдомив напередодні конгресу директор Нацiонального наукового центру “Iнститут кардiологiї iм. Стражеска” професор Володимир Коваленко, в Українi на сьогоднi налiчується близько 8 мільйонів людей з iшемiчною хворобою серця i щорiчно дiагностується близько 50 тисяч випадкiв iнфаркту мiокарда. Найбiльш ефективний спосiб лiкування цього захворювання - iнтервенцiйна методика iз застосуванням стентування коронарних артерій.
Володимир Коваленко також повiдомив, що вiдповiдно до державної програми в 20 регiонах створено центри, де дiють установки для стентування. До кiнця року такi установки функцiонуватимуть у всiх регiонах. На цi цiлi необхiдно 25 мільйонів гривень.
Завiдувач кафедри внутрiшньої медицини Нацiонального медичного унiверситету iмені Богомольця Катерина Амосова наголошує, що багато аспектiв профiлактики серцевих захворювань не потребують великих витрат. Зокрема, це стосується боротьби з ожирiнням, ведення здорового способу життя,
повідомляє Німецька хвиля.
Обговорити на форумі
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|