Українські військові інспектори здійснили перевірку військових об’єктів на території Республіки Польща за Договором про звичайні збройні сили в Європі.
В рамках Договору про звичайні збройні сили в Європі інспектори Збройних Сил України завершили перевірку військових об’єктів, розташованих на території Республіки Польща. До складу української інспекційної групи увійшло вісім українських військових спеціалістів у галузі контролю над звичайним озброєнням на чолі з начальником Центру забезпечення реалізації договорів про скорочення озброєнь (м.Львів) підполковником Олексієм Вершигорою,
повідомляє прес-служба Міністерства оборони України.
Спільно з польською групою супроводження наші інспектори здійснили інспекцію військових об’єктів на території двох оголошених місць – 1-ої окремої танкової бригади та 1-го артилерійського полку Війська Польського, розташованих відповідно у містах Варшава та Цеханов.
Як повідомив тимчасово виконуючий обов’язки начальника Управління верифікації Генерального штабу Збройних Сил України полковник Петро Канонік, протягом чотирьох днів перебування у Польщі українські військові перелічили підзвітну за Договором про звичайні збройні сили в Європі військову техніку та озброєння на військових об’єктах зазначених з’єднання та військовій частині.
- Перевірені дані вони внесли до звітних документів та звірили їх з тими, що були офіційно надані польською стороною представникам усіх країн-учасниць цього міжнародного документу, - зазначив він. – Успішне завершення заходів верифікації на території держави сусідки засвідчили підписи польської та української сторін на підсумковому звіті.
Довідка: Договір про звичайні збройні сили в Європі (ДЗЗСЄ) є одним із найвагоміших документів у галузі контролю над звичайним озброєнням та є важливим кроком на шляху зміцнення миру та європейської безпеки. Договір про ЗЗСЄ було підписано 19 листопада 1990 року у Парижі вищими представниками урядів і міністрами закордонних справ 22 країн. Після розпаду СРСР та Чехословаччини кількість держав-учасниць Договору збільшилася до 30.
Договір, підписаний колишнім Радянським Союзом, був ратифікований Верховною Радою України 1 липня 1992 року. Період скорочення кількості озброєння і військової техніки завершився у нашій державі 31 жовтня 1995 року, в Києві, коли у присутності Міністра оборони України, військових аташе багатьох європейських держав, а також інспекційної групи Великої Британії, відбулася урочиста церемонія ліквідації останнього танка, що підпадав під скорочення.
Сучасний етап характеризується адаптацією Договору, проведенням робіт щодо приведення його у відповідність до сучасних умов. Україна при цьому має виключний інтерес до адаптації та приділяє їй значну увагу, оскільки після розпаду Союзу отримала шість обмежувальних районів, що діяли на чотирьох різних територіях, зокрема, “фланговому районі”, колишньому Київському військовому округу, Одеській області.
Процес адаптації ДЗЗСЄ було успішно втілено підписанням у Стамбулі 19 листопада 1999 року Угоди щодо адаптації Договору. Основними напрямками адаптації Договору є еволюція обмежень озброєнь та військової техніки, перегляд функціонування Договору в сучасних умовах, регулювання розміщення іноземних військ, вдосконалення системи контролю та обміну інформацією. 21 вересня 2000 року Верховною Радою України було ратифіковано Угоду щодо адаптації Договору про ЗЗСЄ.
Обговорити на форумі
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|