У суперечці за право розробки одного із найбільших родовищ в Україні - Сахалінського, чиї запаси оцінюються у 75% річного видобутку газу в країні, - стався новий поворот.
Як стало відомо газеті, Верховний суд скасував попередні судові рішення на користь компанії Укрнафтобуріння: тепер справа знову розглядатиметься в першій інстанції - і до винесення остаточного рішення потрібно мінімум рік, прогнозують юристи.
До цього часу, пише видання, частина свердловин може вийти з ладу, що спричинить фінансові втрати їх власників.
Видання також нагадує, що з 2000 по 2004 рік розробку родовища вели ЗАТ Девон, ВАТ Укрнафта, ЗАТ Сахалінське і ТОВ Сіріус. Але протягом 2003-2004 років Держкомітет із природних ресурсів передав ліцензії на розробку родовища компанії Укрнафтобуріння, яку пов’язують з народним депутатом Миколою Злочевським (Партія регіонів).
Ще в грудні 2005 року компанії домоглися рішення Верховного суду про повернення їм ліцензій. Але 13 жовтня 2008 року Господарський суд Києва повернув право на розробку родовища Укрнафтобурінню, а 9 червня цього року це рішення підтвердив Вищий госпсуд.
Водночас, у розпорядженні опинилася постанова Верховного суду від 2 липня за позовом Укрнафти, якою він скасував попередні рішення і направив справу на повторний розгляд до суду першої інстанції.
“Тепер розгляд розпочнеться знову, і у нас є шанси довести, що ми маємо всі права на розробку”, - заявив фінансовий директор Укрнафти Володимир Пустоваров.
Він повідомив при цьому, що Укрнафта має намір довести в суді, що компанія Укрнафтобуріння не має права розробляти родовища, оскільки в ній нібито працюють лише семеро осіб, і у неї немає досвіду видобутку.
Газета пише, що повернення справи до суду першої інстанції може надовго затягнути розгляд.
“Як правило, коли суд повторно розглядає справу, він приймає рішення вдвічі довше. Думаю, розгляд затягнеться мінімум на рік”, - говорить керуючий партнер адвокатської фірми Astapov Lawyers Андрій Астапов.
Крім того, рішенням суду задоволені не всі добувачі. Голова правління ЗАТ Девон (36,38% акцій компанії належить польській PGNiG) Анджей Дізманскі говорить, що з 24 квітня компанія не веде роботу на родовищі: термін дії її ліцензії на геологічне вивчення з дослідно-промисловою розробкою закінчився, а нову ліцензію компанії не видають у зв’язку із судовими суперечками.
Девон направив заступнику міністра охорони навколишнього природного середовища Ігорю Чорнокуру звернення, в якому підкреслив, що зупинка роботи свердловин може привести до техногенної катастрофи.
“Зростання тиску у позатрубному просторі може розірвати труби, що призведе до прориву газу, пожежі і виведе свердловини з експлуатації”, - говориться в документі. Чорнокур у відповідь заявив, що відповідальність за підтримання безпеки на свердловині до вирішення суперечки з Укрнафтобурінням міністерство покладає на Девон.
Сахалінське нафтогазоконденсатне родовище в Краснокутському районі Харківської області - одне з найбільших в Україні.
Його відкрито в 1981 році, видобувні запаси газу - 15 млрд кубометрів, газоконденсату - 1,7 млн т, нафти - 1,7 млн т. Для порівняння: річний обсяг видобутку газу в країні - 20 млрд кубометрів, нафти - 4 млн т,
повідомляє Новинар.
Обговорити на форумі
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|