Івано-франківські пластуни отримали від місцевої ОДА гроші на фінансування свого табору “Говерляна”, що діє упродовж п’яти років.
“Особливістю цього табору є мандрівки горами рідного краю, - розповідає Коломия ВЕБ Порталу його керівник, пластунка із 10-річним стажем Наталія Карабін. - Щоразу ми обираємо різні маршрути по Карпатах, Горганах, Бескидах, Марморосах”. Цьогоріч прикарпатські пластуни мандруватимуть центральними Горганами у Надвірнянському районі. Маршрут пролягатиме через вершини Довбушанка, Сивуля, Чорна Клива.
“Наш табір присвячений четвертій військовій окрузі УПА “Говерля”, - продовжує Наталія. - Тому у наших юних мандрівників є така легенда, наче вони мандрують як упівці. Таким чином їм легше у поході від усвідомлення того, що колись цими стежками проходили їхні прадіди”.
Перед походом завжди відбувається триденне навчання, де досвідчені мандрівники діляться зі своїми друзями знаннями як знаходити шлях по зорях, орієнтуватися у лісі, як надати першу долі карську допомогу, організувати переправу через річку, коли немає містка. Перед мандрівкою пластуни також отримують краєзнавчий опис маршруту, де вони дізнаються багато нового про ті місця, якими проходитимуть, пізнаючи таким чином рідний край.
До речі, мандрівка нелегка, це своєрідне випробування для підлітків. Тому в похід ідуть підготовлені юнаки та юнки віком 14-18 років, які вже певний час перебувають у Пласті. Загальна кількість мандруючих 45 осіб. Проте вони розбиваються на групки, по 7-8 чоловік. У кожній групці двоє досвідчених провідників. Всі стартують з одного місця і всі повинні прийти до певного місця, але мандрувати можуть різними стежками. Аби юні пластуни мали духовну підтримку під час подорожі, із ними щоразу йде священик.
Пані Наталія каже, що табір із кожним роком вдосконалюється, але потрібні кошти, аби заплатити інструкторам, орендувати намети, закупити харчі, закупити компаси, які після закінчення мандрівки роздають усім учасникам табору. Така ось своєрідна посвята в мандрівники. Отож кошти від обласної влади, які здобули пластуни за допомогою виграного проекту - суттєва допомога.
Після таборування, пройшовши протягом семи днів близько ста кілометрів, всі учасники походу отримують посвідчення про здобуття першої категорії складності з пішого туризму та третій розряд із спортивного туризму.
Автор: Галина ПЛУГАТОР, Коломия ВЕБ Портал
Обговорити на форумі
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|