Днями в івано-франківському культурно-мистецькому центрі “Є” відбувся круглий стіл “Трудова міграція українців. Причини. Наслідки”.
“Ця тема є дуже непроста й можна сказати болюча для багатьох наших родин, особливо в Західній Україні, де чи не в кожній сім’ї хтось перебуває закордоном, - розповідає Андрій Фрамуга, організатор круглого столу, керівник івано-франківського осередку молодіжної громадської організації “Спілка молодих політологів України”.—Тому ми вирішили зібрати економістів, соціологів, психологів, психотерапевтів, журналістів, аби обговорити цю проблему і накреслити шляхи подальшої роботи із тими, хто тяжкою працею, часто ціною власного фізичного і психічного здоров’я заробляє гроші для родини та добробут для держави”.
Багато часу під час зібрання було присвячено жінкам, які виїхали в Італію. Таких на Прикарпатті тисячі. Але не могли обминути й Польщу, де зараз також перебувають сотні тисяч українців. До речі, Польща була чи не в числі перших закордонних країн, де ще із 1980-их туди почали їздити на заробітки. На сьогоднішній день протягом півтори року українці можуть отримувати робочу візу та виїздити цілком легально туди на роботу.
Проте великою проблемою й надалі залишається шахрайство українських фірм, що виступають посередниками. Зокрема, майбутнім заробітчанам, які хочуть покращити своє матеріальне становище у сусідній країні слід пам’ятати, що коли з них у посередницькій фірмі вимагають гроші за послуги, - будьте певні що перед вами пройдисвіти. За законом таким фірмам платять працедавці.
Щоправда є не особливо добра поведінка й найманих працівників. Зокрема прикрі факти свідчать, що поляки часто мають неабиякі фінансові збитки, заплативши за працівника, а той не являється на роботу, або переходить на нелегальне становище. Найбільше українці у Польщі працюють на сезонних роботах, будівництві, промисловості та в домогосподарствах.
Самі поляки також часто покидають свої домівки і виїжджають закордон у пошуках кращого заробітку. У час кризи чимало хто повернувся додому. Проте довго всидіти вдома заробітчани не можуть і роз’їжджаються в основному в Англію, скандинавські країни, та США. Також працюють нелегально. Хоча в порівнянні із тим, що було в 1960-1970-их роках, їхня доля набагато легша. Шукачі заробітку, які торували стежки на Захід пригадують, що у Швеції, наприклад, польських заробітчан шукали на гелікоптерах та депортовували. Отож сьогоднішня ситуація ще не найгірша. Проте заробітчанська доля, проблеми, розпад родин, втрата здоров’я поєднує людей різних національностей.
Автор: Галина ПЛУГАТОР, Коломия ВЕБ Портал
Обговорити на форумі
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|