На Косівщині на базі Національного природного парку “Гуцульщина” відбувся Всеукраїнський семінар з питань ефективного функціонування об’єктів природоохоронного фонду України. Участь у ньому взяли керівники найбільших заповідників України.
Косівщину не випадково було обрано місцем проведення навчання, адже у районі третина територій належить до природно-заповідного фонду України, а понад 32 гектари Косівського району входять до Національного природного парку “Гуцульщина”.
Робота семінару розпочалася з ознайомлення з об’єктами природно-заповідного фонду села Шешори. Учасники семінару оглянули новозбудовані рекреаційні об’єкти, що розташовані на території Шешорського природоохоронного науково-дослідного відділення, побачили створену працівниками парку колекцію вазонів та експозицію старовинних предметів культури та побуту гуцулів,
повідомляє ОТБ “Галичина”.
Згодом відбулася мультимедійна презентація наукової, рекреаційної та еколого-освітньої діяльності парку “Гуцульщина”, а також обговорення доповідей, які виголосили директор парку Василь Пророчук, заступник з наукової роботи Юрій Стефурак та інші фахівці. Вів семінар начальник державної служби заповідної справи Міністерства охорони навколишнього природного середовища України Петро Гриник.
Учасники семінару оглянули представлені на презентації об’єкти, ознайомилися з діяльністю маєтку святого Миколая, що став відомим не тільки в Україні, а й за її межами. Присутні були вражені побаченим, їх зацікавила багатогранність проекту та перспективи його розвитку.
Керівники заповідників також побували на будівництві нового адміністративного приміщення парку на околиці Косова, відвідали лабораторії екологічного моніторингу, бібліотеку, науково-дослідні ділянки, де вирощуються лікарські та плодово-ягідні рослини, як-от чорниця висока, брусниця, журавлина та смородина.
Приємні враження учасники отримали також під час ознайомлення з роботою розсадника Старокутського природоохоронного науково-дослідного відділення та пасіки. Але, за словами пана Гриника, найбільше гостей вразив ентузіазм працівників, які самовіддано борються за розвиток парку. А директор Карпатського біосферного заповідника Федір Гамор переконаний, що їхню роботу сміливо можна презентувати на європейському рівні.
Побачене і почуте про роботу Національного природного парку “Гуцульщина” у складних умовах протидії з боку бізнесових кіл та окремих органів місцевого самоврядування стало добрим прикладом для учасників семінару у справі вирішення складних проблем установ природно-заповідного фонду.
Обговорити на форумі
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|