Серед усього мотлоху “показушних” заходів, які проводила колись радянська влада у трудових колективах, деякі мають здорове зерно. Ось хоча б обмін досвідом (безумовно, коли є чим ділитися, окрім січки бюрократичних формальностей). Та й саме поняття “колектив” нині якось перебуває на маргінесі ділового життя…
Редакція косівської газети “Гуцульський край” по-здоровому консервативна. Бо започаткувалася газета ще на зорі радянської влади на західноукраїнських землях. Мінялися в редакції працівники, мінялася ідеологічна платформа (як і скрізь у мас-медіа, де доводилось заганяти в підпілля свою національну свідомість).
Однак, редакція косівського тижневика може похвастатися тим, що ніколи не змінювала місце прописки.
Тепер повернемося до того, з чого починали замітку. До обміну досвідом. Творчий колектив редакції косівської газети на чолі зі своїм головним редактором Мирославом ЛУЧКОМ, котрий крім світської посади має священичий сан і парафію в Брустурах) запросив журналістів “Вільного голосу” до себе в гості.
Звісно, не обійшлося канапками і чаєм. Але справа не об тім. Журналісти “ВГ” разом з головним редактором Ольгою ГАВРИЛЮК ознайомилися зі специфікою роботи єдиної на Косівщині газети. Найважливіше те, що тижневик є на сьогодні, у доброму сенсі слова, монополістом в інформаційному просторі косівського регіону. Газета працює на місто й район, має переконливу кількість передплатників і почувається незалежною — наскільки преса взагалі може бути незалежною.
Засновники тижневика — райрада, РДА і колектив редакції газети. На зустрічі за філіжанкою кави головний редактор “Гуцульського краю” щиросердечно відзначив плідну співпрацю з міською й районною владами, які не втручаються в редакційну політику.
Журналісти “ВГ” відвідали інститут прикладного та декоративного мистецтва, який дав крила для злету багатьом нині іменитим художникам. Направду, вражає цей навчальний заклад своїми талантами, сузір’ями імен молодих обдарувань, чиї роботи з дерева, кераміки, металу, ткацтва експонуються в музеї інституту. Гармонійне поєднання традиції й модерну, сміливе експериментаторство, — що то значить здібна юнь!
На жаль, бракувало часу для ширшого ознайомлення з Косовом — осердям і кузнею гуцульського мистецтва. Але обов’язково ще приїдемо, як потепліє й кучугури снігу постікають з вуличних узбіч у Рибницю.
Автор: Андрій МАЛАЩУК
Джерело: Вільний голос для Коломия ВЕБ Порталу
Обговорити на форумі
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|