Напередодні новорічно-різдвяних свят найбільше село Калуського району Голинь (5,2 тисячі жителів) спіткало лихо. Однієї з морозяних ночей якісь нехристи сплюндрували місцевий цвинтар. Кров’ю серце обливається, коли дивишся на розбиті могили… Їх десятки — цілі ряди місць вічного спочинку людей, які вдячні нащадки оздобили бетоном із мармуровою дрібкою і обгородили парканцями з нержавійної сталі.
Оці парканці — огорожа — й стали причиною нічного візиту на цвинтар. Їх виривали з м’ясом, прутики вигинали і виймали зі стовпчиками, а котрі не піддавалися — били чимось важким, трощачи таким чином бетонну основу… Від операції лиходіїв здригалися тлінні останки голинян, за життя яких годі було чогось такого сподіватися.
Потрощеними залишилися не лише великі родинні могили. Варвари не гребували й маленькими надмогильними пам’ятниками, тими, під якими поховані тільця трьох-чотиримісячних діточок. Мимоволі стискаються кулаки, коли бачиш перед собою діри, де ще кілька днів тому блищали до сонця стовпчики огорожі. Діри всюди — ліворуч, праворуч… Ніби бульдозер пройшовся важкими гусеницями. Крикнути хочеться: “Люди! Чи відаєте, що творите?!” “Творять”, бо заради чого? Неважко здогадатися: щоб наповнити ненаситний шлунок, заливаючи очі спиртним…
Голинь плаче. 6 січня у надвечір’я цвинтар у селі заповнюють мало не всі голиняни, щоб запалити на могилах свічки пам’яті. Не одна могила цьогоріч була окроплена сльозами… Тане від них сніг, як би його мороз не скріплював…
Кажуть, село чуло, як тієї ночі на цвинтарі гупало. Та не могли люди й подумати, що там крадії, нелюди. Не просто злодії, бо не по-людськи ламають гроби та ще й із таким розмахом. Якби знали, що діється посеред ночі на цвинтарі, не один озброєний навіть вилами біг би до священного місця. Так, як це робили в часи гоніння на місцеву церкву: поза всілякі заборони у радянські часи тут таки відправляли Службу Божу! Десятиліттями! Тим-то село й зажило собі слави побожного.
Не знали голиняни, не чекали… Зате в одному впевнені: весь метал із цвинтаря (вивезти його можна було тільки вантажівкою) осів у якомусь із пунктів прийому. І у здогадці запитують: а чи володіють “прийомами” (пошуку) правоохоронні органи, аби виявити злодіїв? Питання риторичне.
Автор: Петро ШЕВЧУК
Джерело: ГАЛИЧИНА
Обговорити на форумі
Джерело:
ГАЛИЧИНА
Обговорити на
форумі
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|