2015 © Коломия ВЕБ Портал / info@kolomyya.org


повернутися на головну


Пошук:

 
  Форум
  Єпархія УГКЦ
  Бізнес каталог
  Інвестиції
  Історія
  Видатні особи
  Освіта
  Культура
  Медицина
  Коломийське МБТІ
  Місто. Влада
  Фотогалерея
  Відео
  Оголошення
  Туризм
  Горящі путівки
  Готелі
  Ресторани, кафе
  Дозвілля


переглянути каталог


Новини партнерів

Завантаження ... Ю.Молодій © 2000-2015


Дмитро КАРП'ЯК
Громадянська мережа ОПОРА


Змінимося самі – зміняться закони

Блог Д.Карп’яка | 2010-10-13 09:16:28

Був на конференції, де нашоукраїнці висували кандидатів у депутати до міської ради. Замість очікуваної жменьки остаточно пригноблених останніми подіями в країні людей, побачив майже сотню цілком притомних чоловіків і жінок, серед яких і керівники не найнижчого в місті рівня. Багато молодих облич.

Аж ось дійшло до оголошення кандидатур.

І зал в одностайному, як полюбляли висловлюватися колись, пориві підносив угору мандати за кожного названого кандидата. Без жодного запитання до ймовірного майбутнього депутата. Не кажучи вже про якісь претензії до його ділових чи моральних якостей. Навіть із президії висловили легкий подив такій “конформістській позиції”…

Після конференції до мене підійшла одна з делегаток, назвемо її пані Л. “Ви таке бачили?! - сплеснула руками від обурення. - Цей тип, - назвала вона прізвище відомого в місті діяча, - знову лізе у владу! Усе місто його ненавидить, а йому невтямки, що компрометує партію вже своєю присутністю в ній”.

Чому ж ви особисто проголосували за нього? - не міг не спитати я пані Л. - Бо всі голосували “за”, не буду ж я білою вороною”, - з дитячою безпосередністю відповіла жінка.

Оце якраз те, що губить нас усіх, в Україні сущих. Ця боязнь проявити у відповідальний момент принциповість, рішучість, сказати те, що ти думаєш про нього. І не далекому київському можновладцеві, а своєму сусідові й однопартійцеві.

Розмірковуємо ми всі приблизно так: якщо правда й очі коле, і вуха ріже, то навіщо нам зв’язуватися з монстром…

Але сто разів мав рацію абат у Бальзака, коли радив: насамперед змініться самі, змініть свої звички, і тоді ви зміните закони.

Ми ж хочемо протестувати проти безглуздих рішень і постанов, кількість яких останнім часом катастрофічно зросла, залишаючись такими ж самісінькими, якими й були після Помаранчевої революції. Тобто залишаючись типовими екстравертами, які повернулися з Майдану у свою хату й стали чекати манни небесної.

Вона ж чомусь не впала з неба…

А тепер скажу те, що мало б трохи зняти вину як з нашоукраїнців, так і взагалі з усіх заангажованих у державотворчий процес:

Іншою наша малопродуктивна поведінка наразі й бути не може.

Для цього мушу згадати ще одного представника Церкви, уже не французького, а українського, - Праведника світу Андрія Шептицького. Саме того, проти святкування 145-х роковин якого на державному рівні спротивилася недавно Верховна Рада, чим зайвий раз довела справжню свою сутність.

1942-го року, за німецької окупації, Шептицький звернувся до духовенства з посланням “Як будувати Рідну Хату?”. Боюся, що це послання малознайоме нині не лише будівничим світським, але й самим священнослужителям. У ньому багато повчальних і для сьогоднішніх часів речей.

Однак хотілося б звернути увагу на момент, безпосередньо пов’язаний із порушеною темою. Провідник УГКЦ, зовсім не будучи в справах побудови держави ідеалістом, ще сімдесят літ тому передбачив, що “навіть тоді, коли той дар із Неба (себто свою державу - автор) молитвами отримаємо…, знайдеться пребагато великих труднощів, які треба буде вже нам самим побороти”.

Але чи матимуть ті, хто візьметься за побудову національного моноліту, достатньо знань і потрібні для цього прикмети? - ось що прочитується за рядками послання. Чи спроможеться український народ, коли Бог дасть йому можливість вирішувати свою долю, на духовний подвиг?

Нелегко буде українцям духовно обтруситися”, - з помітним сумом передбачає Шептицький, нагадуючи про 20 років більшовицького режиму, впродовж яких знищено безліч дуже потрібних для розбудови Батьківщини елементів.

Лише майбутнє покаже, робить висновок автор послання, чи не піддалися розкладу навіть найщиріші самостійники.

Було б наївно очікувати, що після ще наступних добрих 50 років більшовицького режиму, коли прийшов-таки дар із Неба, з’явиться в нас сила-силенна “озброєних достатніми знаннями й усіма потрібними прикметами” людей. Тому ми й сьогодні, на 20-му році незалежності, не знаємо того, чого не знав і митрополит у далекому 1942-му: які елементи візьмуть перевагу в нашому державотворенні - позитивні чи негативні?

Але вірити в позитивний для нас розвиток подій мусимо.

Вірити з усвідомленням того, що пересадна свобода, якщо не поважати основних законів, на які спирається кожен громадський порядок, ні до чого доброго не приведе.

Адже “Наслідком так зрозумілої свободи чи демократії, - пророче попереджав митрополит, - мусила б бути анархія, а вслід за нею неволя, нужда й руїна”.

При використанні матеріалів обов'язкове посилання на Коломия ВЕБ Портал

 

Tweet

архів блогу Дмитра КАРП'ЯКА

2 1
2

Кажемо: Че Гевара, а розуміємо: Дзержинський
2011-08-22 09:36:56
Наша журналістика вкотре дала підставу почервоніти за неї. Маю на увазі мишаче вовтузіння навколо погрози міського голови Івано-Франківська Віктора Анушкевичуса прикрити т. зв. паб під назвою «Че», базовані на тому міркуванні, що латиноамериканський революціонер Че Гевара був представником комуністичної ідеології. Газети, починаючи від львівського «Високого Замку» й закінчуючи бульварною «Комсомольською правдою в Україні», відгукнулися на погрози міського голови доволі в’їдливо, в унісон їм заспівали й інтернет-видання…

Час переоцінки цінностей
2011-05-04 09:28:35
Подумати лишень, чверть віку минає вже з часу трагедії на Чорнобильській АЕС! Я й досі пам’ятаю той ранок, коли безбарвний голос з «брехунця» на кухонній стіні сповістив усіх нас, в Україні сущих, про небезпечну аварію. До різноманітних катаклізмів ми тоді ще не були привчені, Країна Рад виховувала будівників комунізму суто на позитивних прикладах. Було навіть цікаво знати: як же це мирний атом може створити небезпеку для життя людей?

Невміння жити в злагоді
2011-04-06 09:09:29
Уже добрий місяць, як Коломия втратила спокій. Власне, не стільки вся Коломия, як місцевий комітет порятунку України, про існування якого раніше не було особливих підстав підозрювати, і осередок ветеранів радянсько-афганістанської війни. Обидві організації пересварилися через намір «афганців» встановити на ветеранському меморіалі дещо з бойової техніки.

Війна війною, а балет згідно з афішею
2011-03-16 06:44:44
Тим, хто начитався радянських книжок про Велику Вітчизняну війну, яку реанімує тепер полковник історичних наук Дмитро Табачник, у це важко буде повірити, та це незаперечний факт. Тобто факт, що під час війни, а точніше 1942-го, в Коломиї доволі успішно виступала місцева балетна трупа…

Про що нам сповістив театр
2011-03-07 01:30:57
Трохи шкода тих, хто провів минулий недільний вечір з «Ментівськими війнами» на НТН. Комедія «Коханий нелюб», поставлена акторами нашого театру, сприяла б куди кращому настрою, ніж сувора правда пострадянського життя, якою ми давно ситі по зав’язку.

Післяслово до розмови президента з народом
2011-02-26 11:22:37
Не можу сказати, що дивився телерозмову Президента України Віктора Януковича з народом, затамувавши подих і конспектуючи кожне зітхання, однак кілька моментів усе ж запам’яталося особливо…

Бандера і «афганці»
2011-02-11 09:43:48
Якби коломийський кунівець Володимир Янкевич не лише співав на зібраннях гімн, де є слова «Боже, нам єдність подай», але й вряди-годи задумувався над сенсом цих слів, він навряд чи викинув би такого коника. А викинутий ним коник полягає в тому, що Янкевич озлобився на пропозицію депутата міськради Йосипа Тодорова,,,

Оранжеві верблюди
2011-01-28 11:52:59
Дочитав оце щойно останні сторінки роману Ліни Костенко «Записки українського самашедшого» і ніби повернувся в 2004-й, на Майдан. Що мені не особливо тоді подобалося, на промерзлому Майдані, то це засилля чомусь помаранчевих, а не синьо-жовтих кольорів, підсилюване нав’язливою пісенькою зі сцени: «Оранжевиє дяді, оранжевиє тьоті, оранжевий вєрблюд»…

Змінимося самі – зміняться закони
2010-10-13 09:16:28
Був на конференції, де нашоукраїнці висували кандидатів у депутати до міської ради. Замість очікуваної жменьки остаточно пригноблених останніми подіями в країні людей, побачив майже сотню цілком притомних чоловіків і жінок, серед яких і керівники не найнижчого в місті рівня. Багато молодих облич.

"Шахтарське буґі" у новому виконанні
2010-08-06 09:15:19
Давно-давно, ще на зорі своєї творчості й епохи незалежності львівська сестричка Віка дозволила собі трохи постібатися над занудними радянськими борзописцями, які надто вже пафосно возвеличували “битву за вугілля”, і написала пісню “Шахтарське буґі”.

 
товари для дітей товари для відпочинку - Kapitan.ua

Блог В.Байки

усі публікації  


Блог В.Вандича

усі публікації  


Блог І.Маруняка

усі публікації  


Блог В.Фітьо

усі публікації  


Новини партнерів