2015 © Коломия ВЕБ Портал / info@kolomyya.org


повернутися на головну


Пошук:

 
  Форум
  Єпархія УГКЦ
  Бізнес каталог
  Інвестиції
  Історія
  Видатні особи
  Освіта
  Культура
  Медицина
  Коломийське МБТІ
  Місто. Влада
  Фотогалерея
  Відео
  Оголошення
  Туризм
  Горящі путівки
  Готелі
  Ресторани, кафе
  Дозвілля


переглянути каталог


Новини партнерів

Завантаження ...



 Ю.Молодій © 2000-2015


Віктор ФІТЬО
журналіст


Рух по колу із запізненням

Блог В.Фітьо | 2011-11-04 11:45:20

Ще досі пам’ятаємо як Прем’єр-міністр Микола Азаров вирішував проблемами з подорожчанням памперсів та презервативів, а вже цього тижня взяв на себе вирішення ще однієї «стратегічної» проблеми України – шкільні туалети. Зокрема, пан Прем’єр пригрозив, що звільнить усіх директорів шкіл, у яких через два роки туалет буде стояти на дворі. Відбулось це загадково-трагікомічне дійство на з’їзді працівників освіти України і наштовхнуло мене на деякі роздуми.

Успішність всякої нації визначається наявністю стратегічного мислення у її уряду: здатності далеко бачити та вмінні дивитись вперед. Здатність до стратегічного мислення – це здатність вийти за межі себе, за межі власного городу та подивитись на себе на тлі глобального світу. Здатність до стратегічного мислення – це здатність дати собі відповідь на запитання, а що ми можемо йому, світу запропонувати, як власними зусиллями можемо його змінити. Здатність до стратегічного мислення – це здатність поставити чітку довгоперспективну мету та визначити шляхи її досягнення. Стратегічне мислення – це, в кінці кінців, здатність віднайти історичну місію власного народу. Якраз наявність у нації людей із стратегічним мисленням та можливість привести їх до влади і визначає рівень зрілості народу та готовність зайняти достойне місце у світовому співтоваристві, та не перетворитись на «сучасних аборигенів».

Саме таким чином колись здобули своє становище у світі американці, англійці, французи чи німці. Саме таким шляхом розвивались так звані «азійські тигри», які і з відсталих колоній із історичного узбіччя перетворились на достойних світових агентів. Так боролись із радянським минулим та торували шлях до гідного європейського життя наші сусіди поляки, угорці, чехи та прибалти. Саме такі шляхи зовсім нещодавно намітили Китай та Бразилія.

І от поки, малайці втілюють в життя «Бачення 2020» та реалізовують економічний кластер «Джахор», який дасть роботу восьмиста тисячам малайців український Прем’єр-міністр переймається коливанням цін на презервативи та памперси. Тим часом, коли Корея та Сінгапур все більше зусиль та ресурсів вкладає у розробку високих технологій, Микола Янович пропонує позакривати університети та замінити їх ПТУ або ж пафосно відкриває кругову електричку довкола Києва, яка мала б робити повне коло за 50 хвилин, але все-одно робить це майже за дві години…В той час, коли польська економіка стає однією із найпотужніших у Євросоюзі, наш очільник Уряду ставить свої «стратегічні завдання» для України: через два роки усі шкільні туалети мають бути у приміщенні школи, а не на дворі.

Що тут сказати, поки інші нації та їхні уряди творять своє майбутнє та шукають власні історичні місії, наше керівництво переймається туалетами і памперсами, і це на жаль, не сороміцький жарт. Це стосується не лише згаданих мною випадків, а усієї економічної політики Уряду. Згодіться, смішно (але крізь сльози) коли Микола Азаров у ХХІ столітті говорить про лопати, капусту і інші мені незрозумілі речі.

Чому так? Відповідь вимальовується якось сама собою, по крайній мірі для мене. Люди, що зараз кермують Україною – це типові «радянські люди» із партійно-комсомольської номенклатури, у яких на превеликий жаль в силу їхнього радянського мислення, відсутня здатність мислити стратегічно та бачити далі свого носа.

Звичайно, «господарники» мене одразу звинуватять та скажуть, що і проблему із шкільними туалетами вирішувати слід. Так, згоджуся я, однак, питання в іншому, а чи має цим займатися Прем’єр-міністр? Мені видається, що головний міністр та його міністри не мали би бути таким дріб’язковими, інакше ми ризикуємо втратити ще ті примарні історичні шанси, що залишились. Не можна знайти відповідь на історичні виклики там, де їх нема. Не можна за допомогою лопати, капусти та памперсів витворити власну національно-історичну унікальність. Ще буквально декілька років і ми так і залишимось рухатись по історичному колу з запізненням як азаровська електричка, в той час коли інші нації підуть далеко вперед.

При використанні матеріалів обов'язкове посилання на Коломия ВЕБ Портал

 

Tweet

архів блогу Віктора ФІТЬО

2 1
2

Поле чудес в країні дурнів
2012-12-06 11:15:41
Влада нас давно так навчила, що в будь-якому її рішенні ми, прості українці, шукаємо якийсь «підвох» або те, яким же ж чином нас будуть дурити. Найбільше шкода, що таке абсолютно абсурдне і напіванекдотичне твердження – є чи не найповнішим описом відношення держави до своїх громадян.

Коломийські висновки виборів
2012-11-06 01:34:50
Отже, вибори закінчились. Окружна виборча комісія вже встигла провести підрахунок голосів, і хоча офіційних результатів ще немає, але вже чітко відомо ім’я переможців у нашому окрузі.

Україна відзначила День Конституції
2012-06-29 02:00:00
Вчора Україна відзначила День Конституції. Чиновники усіх рівнів та мастей, від Президента до голови сільської ради, наввипередки мітинговим тоном розповідали українцям про те як вони хвацько втілюють в життя головні принципи української конституції, чи не найкращої в світі. Я, зізнаюсь вам, в цей день не святкував…

Євро наближається… І що з того?
2012-05-11 02:01:17
Я, зізнаюсь вам, великий футбольний вболівальник. Кожен чемпіонат світу чи Європи з футболу для мене – особисте свято. Тому можете собі уявити, яким я був щасливим у 2007 році, коли Україна отримала провести у себе Євро: ну по-перше, дивитись футбол такого рівня на наших стадіонах – це вже класно. Ну а по-друге, Євро було величезним, я б навіть сказав, «епохальним» історичним шансом для України. Шансом реалізувати себе як цивілізована держава: навести лад з напівзруйнованою інфраструктурою, покращити свій імідж та зарекомендувати себе на увесь світ…

Хто наступний?..
2012-05-07 03:17:41
У 1991 році я ще був доволі малим, однак чудово пам’ятаю, як тодішні газети щономера публікували список країн, що визнали Україну як незалежну державу. Спочатку були, якщо я не помиляюсь, Канада та Польща. У наступному номері газети до них вже долучились Угорщина, республіки Прибалтики, Чехословаччина, Болгарія…

Хто справжній переможець?
2012-05-07 03:15:04
Уже зовсім скоро 9 травня. І якщо у в усій Східній Європі – це день окупації, то у нас так званий «день перемоги», день радянської перемоги. Комуністи витягають зі своїх шаф червоні прапори, особливо «ярі» послідовники Лєніна і Сталіна ще й напрасовують георгіївські стрічки…

Мораль? Ні, не чули
2012-02-20 11:10:59
Коли над кораблями не панує корма, під ними панують підводні скелі. А що може статись з кораблем, що необачно потрапив на підводні скелі, ми знаємо, - він просто загине. Якщо перенести вищевказану метафору на суспільство, то можна зрозуміти, що корма – це мораль. Тому суспільство, в якому мораль кинута під ноги, нагадує корабель, який втратив кермування і летить назустріч підводним скелям, а відповідно і краху…

2 роки Януковича
2012-02-13 02:27:45
Минулого вівторка виповнилось рівно два роки як Президентом України ми обрали Віктора Януковича. Разом із зміною влади змінилась і наша реальність. Слово «покращення» ми вже сприймаємо як щось страшне та негідне, дивлячись на похоронний вінок, усміхаємось і вже не вважаємо Юлю Тимошенко дуже розумною…

Що рік прийдешній нам готує: Чого чекати коломиянам у 2012 році
2012-01-12 11:57:46
У цьому матеріалі ми запропонуємо вам анонс основних та найбільш знакових подій цього року, які матимуть місце у Коломиї і які безпосередньо торкнуться чи не кожного коломиянина. Ні в якому разі не хочемо давати якихось прогнозів, адже прогноз – це завжди намагання вгадати. Ми будемо говорити тільки про ті речі, які мають під собою ґрунтовні підстави. Отож просимо ознайомитись, що нас чекає у 2012 році…

Вибори 2012: без надії на краще
2011-11-24 10:00:32
Не раз доводилось чути фразу, що народ має ту владу на яку заслуговує. Однак, в українських умовах, цілком виправдано буде сказати, що ми маємо не ту владу на яку заслуговуємо, а ту яку дозволяє вибрати існуюча виборча система.

 
товари для дітей товари для відпочинку - Kapitan.ua

Блог В.Байки

усі публікації  


Блог І.Маруняка

усі публікації  


Блог О.Полюк

усі публікації  


Блог Ю.Семенюка

усі публікації  


Новини партнерів