2015 © Коломия ВЕБ Портал / info@kolomyya.org


повернутися на головну


Пошук:

 
  Форум
  Єпархія УГКЦ
  Бізнес каталог
  Інвестиції
  Історія
  Видатні особи
  Освіта
  Культура
  Медицина
  Коломийське МБТІ
  Місто. Влада
  Фотогалерея
  Відео
  Оголошення
  Туризм
  Горящі путівки
  Готелі
  Ресторани, кафе
  Дозвілля


переглянути каталог


Новини партнерів

Завантаження ...



 Ю.Молодій © 2000-2015


Оля ПОЛЮК
журналіст


Всього шість рукостискань – і ви знайомі з цілим світом

Блог О.Полюк | 2012-01-12 02:18:52

Як не крути, світ, у якому ми живемо, все-таки тісний. Чи не доводилось вам у малознайомому товаристві доходити до висновку, що ви маєте спільних знайомих? Суть у тому, що людське суспільство не є нескінченним: воно обмежене та замкнуте. І теоретично, кожна людина має можливість бути знайомою через родичів, друзів та інших із будь-якою людиною на землі.

Здавалось би, парадоксальна думка. Та не кваптесь робити поспішних висновків. Є така теорія, згідно  з якою всі люди на Землі знайомі одне з одним на відстані «шести рукостискань». Можливо, комусь ця теорія здасться хибною та притягнутою за вуха, але щось у ній таки є. І це «щось» змусить вас на хвильку замислитися і все-таки повірити у її достовірність.

Теорію «шести рукостискань» запропонували у 1969 році американські психологи Стенлі Мілгрем та Джефрі Треверс. Запропонована ними теорія полягала у тому, що кожна людина опосередковано знайома з будь-яким жителем планети Земля через недовгий ланцюжок спільних знайомих. У середньому цей ланцюжок складається із п’яти осіб і, відповідно, шести рівнів зв’язків. Стенлі Мілгрем провів захопливий експеримент, розіславши триста листів випадково дібраним людям у Омасі, штат Небраска, з інструкцією переслали лист біржовому маклеру з Лондона. Психолог повідомив своїм відправникам деякі дані про адресата. Так було покладено початок ланцюгу відправників, кожен учасник якого намагався наблизитися до заданого адресата, відправляючи листа комусь із членів родини або друзів. Отримані дані виявилися доволі неочікуваними: шістдесят листів із трьохсот, які досягли адресата, перейшли через п’ятьох людей, кожна наступна з яких була знайома із попередньою. Так і народилась теорія «шести рукостискань».

Вдало теорію «шести рукостискань» обіграв у фільмі «Ялинки» (2010 р.) продюсер Тимур Бекмамбетов. Герої цього фільму опинилися у переддень Нового року у непростих ситуаціях, вийти з яких їм допомогла теорія «шести рукостискань». Коротко про сюжет: у російському місті Калінінграді, куди Новий рік приходить останнім (усе через різницю у часі), до свята готуються вихованці дитячого будинку. Дівчинка Варвара бреше усім, що її батько – президент. Однак діти не вірять їй і просять, щоб у новорічну ніч «її батько» передав Варварі привіт закодованим повідомленням. З авантюрою дівчинці допомагає її друг Володя, який розповідає їй про теорію «шести рукостискань» і запевняє Варвару у тому, що вона знайома з президентом через шість-сім людей. Герої фільму – студент, злодій, таксист, співачка, бізнесмен, лижник, помічник президента і двірник – передають одне одному прохання Варвари Президенту Росії, який у своєму новорічному звертанні промовив пароль «На Діда Мороза надійся, а сам не сиди, склавши руки», що власне і був закодованою фразою. Так здійснилося бажання Варвари, і діти повірили у те, що батько дівчинки – президент. Хоча це вигадана новорічна історія зі щасливим кінцем, однак і у реальному житті можуть траплятися такі перипетії.

Дедалі частіше теорія «шести рукостискань» підтверджується завдяки соціальним мережам, які полонили весь цивілізований світ. Популярні у наш час сайти Вконтакті та Однокласники з кожним днем захоплюють у свій вир все більше користувачів всесвітньої мережі Інтернет. На їхніх сайтах зареєстровані від малого до старого. Соціальні мережі такого роду – це універсальний засіб комунікації та пошуку людей, якими щодня користуються десятки мільйонів людей. Схема підтвердження теорії «шести рукостискань» в Однокласниках чи Вконтакті досить проста: ви заходите на сторінку свого друга, залишаєте йому на стіні чи у приваті повідомлення з проханням переслати його якійсь конкретній людині, з якою ви безпосередньо не знайомі. Тоді ваш друг пересилає це повідомлення своєму другу, а той своєму і так далі… і в кінцевому результаті ваше «бродяче» повідомлення знаходить свого одержувача. Або наведу інший приклад: тенденцією стало засновувати у соціальних мережах різні групи, у яких усі користувачі мають змогу ділитися своїми статусами, душевними переживаннями, обговорювати цікаві теми. Вони спілкуються між собою, дискутують, підтримують одні одних. Не факт, що вони колись зустрінуться, навіть випадково. Одначе віртуально всі знайомі між собою. 

Щоб теорія «шести рукостискань» не виявилась пустослівною, я вирішила перевірити її на собі і своїх знайомих. Так, я знайома через дві людини з  боксером Володимиром Кличком, колишнім Президентом України Віктором Ющенком і танцюристом Владом Ямою, через три – зі співачкою Русланою, телеведучим Сергієм Притулою, футболістом Андрієм Шевченком та актрисою Ольгою Сумською, через чотири – з Анфісою Чеховою, Надією Бабкіною, Стасом П’єхою та Андрієм Малаховим. І це, враховуючи лише тих відомих людей, про яких я точно знаю. А скільки ще є зірок політичного та культурного небозводу, з якими я знайома через друзів моїх друзів, або які знайомі зі мною через три-чотири людини, а я й гадки про це не маю. Варто собі уявити зі скількома зірками світового масштабу я знайома через Кличка, Яму, Шевченка тощо.

Ви також можете долучитися до ланцюжка знайомств. Для цього пропоную вам скласти «карту знайомств» із відомими людьми нашої цивілізації. І ви побачите, що у межах двох-шістьох рукостискань знайомі мало не з цілим світом. І зі мною теж.

При використанні матеріалів обов'язкове посилання на Коломия ВЕБ Портал

 

Tweet

архів блогу Олі ПОЛЮК

1
1

Жінка у вікні
2012-12-06 11:28:12
Її проникливий погляд, який вдивлявся у сліди перехожих, я бачила щодня, коли ішла на пари в університет. Старенька жінка, яка жила на першому поверсі багатоповерхівки по вулиці Матейки в Івано-Франківську, з вікна своєї квартири сумними очима вдивлялася вдалеч…

Мультики мого дитинства
2012-09-20 10:15:00
Якось, чекаючи на прийом до стоматолога, я познайомилася з шестирічною дівчинкою. Мала виявилась дуже жвавою і цікавою співрозмовницею. Кучерява «чомучка» зі щирою та безпосередньою дитячою допитливістю розпитала мене за все, про що тільки могла. Так слово за словом ми торкнулися теми мультиків…

Ода українській гривні
2012-06-29 01:57:09
Їй всього шістнадцять років. За цей час вона встигла тричі змінити колір «обличчя» та свої розміри. На її «тілі» зображені історичні постаті, а сама вона вже встигла поміняти п’ятьох власників, які опікувалися нею, та знецінитися вп’ятеро. У вересні 1996-го українці пішли до кас із купонами, а повернулися із новою валютою – гривнею…

Синдром
2012-06-08 01:40:51
Десь близько два місяці тому в Інтернеті я натрапила на інформацію, що британські вчені зробили сенсацію – відкрили синдром лінощів та довели, що лінощі присутні у нас на генетичному рівні. Суть такого відкриття полягає у тому, що у організмі людини від народження поселяється особливий вірус…

"Більше, ніж поцілунки, зворушують душу листи"
2012-05-21 02:12:52
Давно не отримувала листів, так само давно і сама їх нікому не писала. Не тому, що немає кому, а з огляду лише на одну-єдину причину: зараз, коли ми живемо в епоху Інтернету та мобільного зв’язку, майже усі мої друзі, знайомі, одно­клас­ники та одногрупники зареєстровані у сучасних соціальних мережах, тому немає необхідності аж надто обтяжувати себе листуванням як таким…

Там, де закінчується воля
2012-02-21 06:00:20
Така вже наша коломийська ментальність, що коли чуємо слово Товмачик, у нас, десь там на рівні підсвідомості, автоматично виникають асоціації – «зона», тюрма. Я десятки разів проїздила повз це село, і завжди мій погляд крізь шибки автобуса на мить зупинявся на високих мурах будівлі. Юнацька допитливість завжди виливалася в одне питання: а як там, де закінчується свобода? Бо ж про життя у місцях позбавлення волі я могла хіба що тільки здогадуватися чи бачити у фільмах…

Свої-чужі діти
2012-01-27 10:28:37
З кожним роком в Україні все більше і більше зростає кількість тих, хто напризволяще залишає своїх новонароджених дітей. Як стверджують фахівці, до цього мам спонукають необдумані вчинки молодості, небажана вагітність, складне матеріальне становище сім’ї…

Життя, як подвиг
2012-01-23 09:30:34
Кожен вісімнадцятий українець належить до людей, фізичні можливості яких обмежені. Більшість із них, розчарувавшись у житті, опускають руки і не живуть, а просто існують…

Всього шість рукостискань – і ви знайомі з цілим світом
2012-01-12 02:18:52
Як не крути, світ, у якому ми живемо, все-таки тісний. Чи не доводилось вам у малознайомому товаристві доходити до висновку, що ви маєте спільних знайомих? Суть у тому, що людське суспільство не є нескінченним: воно обмежене та замкнуте. І теоретично, кожна людина має можливість бути знайомою через родичів, друзів та інших із будь-якою людиною на землі…

 
товари для дітей товари для відпочинку - Kapitan.ua

Блог В.Байки

усі публікації  


Блог І.Маруняка

усі публікації  


Блог В.Фітьо

усі публікації  


Блог Ю.Семенюка

усі публікації  


Новини партнерів