З 17 листопада вступили у силу ухвалені нещодавно парламентом зміни “До деяких законодавчих актів щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення дорожнього руху”. Як працює механізм нових Правил дорожнього руху на Коломийщині, — про це ведемо розмову зі старшим інспектором ВДАІ з дізнання Василем САМАНІВИМ (на фото).
— Пане Василю, чи відчутно, що наші водії стали законопослушними?
— Кількість ДТП на дорогах Коломийщини значно зменшилась, але порушень ще багато. Від першого грудня зафіксовано 260 порушень Правил дорожнього руху, з яких 216 — грубих, 12 водіїв були за кермом у стані алкогольного сп’яніння. За цей час трапилося три ДТП, в яких троє людей отримали травми і вісім ДТП з матеріальними збитками.
— Яких правил водіям найтяжче дотримуватися?
— Правил зупинки і стоянки.
— Як діє сам механізм покарання?
— Безпосередньо на місці зупинки транспортного засобу порушника інспектор виписує постанову, в якій вказує зафіксоване порушення і суму штрафу. Водій може оскаржити це рішення упродовж 15 днів у суді, інакше — мусить заплатити. Якщо цього не зробить, заплатить удвічі більше. Контролювати процес сплати штрафу немає необхідності: якщо водій не виконає припис інспектора, але й не оскаржить його в суді, то вже під час наступного проходження техогляду, або в разі якихось форс-мажорних обставин: втрати посвідчення водія і поновлення документа, доведеться сплатити подвійне стягнення. З першого січня наступного року запроваджується стягнення подвійної ставки штрафу за порушення Правил дорожнього руху у разі його несплати. А з часом інспектори виявлятимуть порушника, котрий не сплатив, не чекаючи, доки він звернеться у Державтоінспекцію. З першого січня вступає в дію норма закону, якою запроваджуватиметься нарахування штрафних балів. Кожне порушення каратиметься контрольованіше і жорсткіше.
— Що наша Державтоінспекція має на озброєнні, щоб зафіксувати факт порушення?
— Автомобілі обладнані приладами для визначення швидкості руху “Візит”, а також у розпорядженні інспекторів є відеокамери. Відеокамери встановлено: на вулицях Карпатській й Шкрібляка — район вербізького мосту, Бандери, площі Відродження. Планується ще встановити на вулицях Петлюри і Мазепи.
— Закон передбачає штрафи і для пішоходів, які переходять дорогу в невстановленому місці.
— За це передбачено штраф від 51 до 85 гривень. Ми плануємо провести рейди спільно із засобами масової інформації, щоб показати порушників по телебаченню. Думаю, що і в газеті таким людям буде неприємно про себе прочитати.
— У яких випадках державтоінспектор має право забрати права і чи є вже такі факти?
— У шести випадках: при повторному затриманні несправного авто; керуванні у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, а також у разі відмови від огляду, створення аварійної обстановки; невиконання вимог працівника міліції про зупинку; порушення правил проїзду залізничних переїздів, що призвело до створення аварійної ситуації або порушення Правил дорожнього руху і спричинило пошкодження транспортного засобу, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна. У решті випадків накладається лише штраф. На жаль, наші водії дають підстави і для того, щоб права у них забирали, в першу чергу це стосується нетверезих за кермом.
— А якщо водій п’яний, та ще й поводиться по-хамськи?
— Державтоінспектор, згідно з прийнятими змінами, може доправити порушника до суду, а суддя має право одразу ухвалити постанову про затримання на десять діб. Але наразі таких випадків не було.
— За яких умов діятиме норма закону про оплатне вилучення автомобіля?
— За вживання алкоголю за кермом удруге інспектор може вилучити транспортний засіб, а може й обмежитися штрафом. Але, якщо впродовж року водія затримають нетверезим за кермом утретє, автомобіль вилучається в обов’язковому порядку. Далі державні експерти оцінюють його, реалізують, вираховують із суми судові витрати, а решту віддають власнику. Після третього разу водночас із вилученням авто “арештовують” на десять років і посвідчення водія.
— А яка ситуація з маршрутками, адже за “понаднормативних” пасажирів теж передбачено штраф?
— Від 170 до 255 гривень. І більшості водіїв не хочеться позбутися такої суми, тому вони й пильнують кількість пасажирів. А хто ризикує — той платить. Загалом ситуація з маршрутними перевезеннями вирівнюється.
Автор: Софія ОНИКІВСЬКА, www.KOLOMYYA.org
Обговорити на форумі
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|