Євросоюз готує для України та ряду східноєвропейських країн нову розширену форму співпраці - угоду про “Східне партнерство”.
Президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу і комісар ЄС із зовнішньої політики Беніта Ферреро-Вальднер вчора, 3 грудня, описали лише основні параметри нового формату співпраці, підтвердивши інформацію про те, що “Східне партнерство” не гарантує країнам-учасницям вступу в ЄС, але надає їм можливість інтегруватися в його економічний і гуманітарний простір, а головним підсумком такої інтеграції повинне стати підписання договорів про асоціацію і створення зони вільної торгівлі між ЄС і країнами-учасниками СП.
Україна і ЄС вже ведуть відповідні переговори, за деякими прогнозами, вони можуть завершитися в 2010 році.
Одним із спірних моментів, які затримували узгодження формату СП, стало фінансове питання. Рада Європи і Єврокомісія погодилися щороку виділяти 600 млн. євро на фінансування реформ, проте схема розподілу цих коштів між країнами-учасниками СП вчора залишалася неясною.
“Відомо, що Грузія отримає 125 млн. євро”, - заявив Баррозу, відмовившись коментувати квоту України. А глава представництва Єврокомісії в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра уточнив, що допомога Україні буде направлена тільки на програмні реформи, на відміну від інших країн, які, можливо, отримають кошти на створення інфраструктури.
“Немає сенсу фінансувати інфраструктурні проекти в Україні до тих пір, поки у вас не буде необхідного законодавства, в першу чергу - закону про держзакупівлі. Тому немає шансів, що до ухвалення цього закону вам будуть виділені значні кошти”, - стверджує Пінту Тейшейра.
Особливий інтерес для України представляє розділ комюніке, присвячений візовій політиці. Єврокомісія декларувала, що країни СП, які підписали угоду про полегшення візового режиму, отримають право на “зміну цих угод… шляхом введення в них норми про скасування візового збору для всіх громадян”.
Підрахунки Єврокомісії показують, що введення безкоштовних віз для всіх країн СП призведе до сукупних втрат країн–членів ЄС у розмірі 75 млн. євро на рік, що не є критичною сумою.
Проте джерела газети “Комерсант” в Єврокомісії стверджують, що візовий розділ викликав запеклі суперечки серед країн–членів ЄС.
“У попередній версії документа було інше формулювання. Єврокомісія пропонувала зафіксувати, що перехід до безкоштовних віз станеться в короткостроковій перспективі (до одного-двох років), а до безвізового режиму – в середньостроковій (до трьох-п’яти років). Але Німеччина, Франція і низка середземноморських країн виступили проти цього”, - розповів співбесідник газети, запевнивши, що у випадку України нинішнє формулювання все ж дозволяє розраховувати на швидке скасування візових зборів.
Джерело: www.podrobnosti.ua
Обговорити на форумі
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|