Закоханістю в рідне місто над Прутом дихає виставка творів художника Миколи Семеняка, яку нещодавно відкрили в музеї писанки. Привітати митця з п’ятою персональною, а загалом із двадцятою експозицією прийшли колеги, представники відділу культури, музею, його учні й шанувальники мистецтва.
Вітаючи автора із значною в його творчості подією, бажали сили духу, сонця й тепла в душі, успіхів, натхнення, радості від дітей та онуків. Варто сказати, що син Любомир іде слідами батька: пробує себе як художник, навчається на образотворчому відділенні педколеджу. Як відгукнулися про пана Миколу колеги, він скромної, доброї вдачі, працелюбний, терпеливо зносить усі негаразди життя. Народився в Коломиї, уже переступив межу золотого ювілею. Малює від дитинства, навчався в дитячій студії в Леоніда Мельника, відтак в інституті прикладного та декоративного мистецтва. Другий десяток літ трудиться в художній школі, передаючи майстерність дітям.
На виставці презентував понад 100 творів живопису й графіки малих форм. Як пообіцяв автор, надалі в музей Гуцульщини та Покуття планує експозицію монументальних робіт, а їх не мало.
Як зауважили колеги, його творчості притаманна послідовність, молитва життю, суть якого пізнає через природу, архітектуру рідного краю. Літопис Семеняка про місто над Прутом перегукується з літописом Вайгеля. Роботи художника містяться у фондах музеїв Гуцульщини та Покуття ім.Й.Кобринського, історії міста, приватних колекціях України, Польщі, Росії, Німеччини, Англії, Італії, Ізраїлю, США, Канади. Нині, коли намагаємося не загубитися в прискореному темпі життя, картини Миколи Семеняка допомагають у цьому, нагадують про красу та гармонію як невід’ємну частину кожної миті буття. На моє запитання, що надихає до творіння художніх полотен, митець відповів: “Любов до життя, природи. Хочеться встигнути багато зробити цікавого, щоразу вдосконалюючи себе. Прагну залишити для нащадків бодай окремі фрагменти покутських ландшафтів та неперевершеної архітектури рідного міста”. У любові до життя черпає натхнення пан Микола, художник, люблячий батько трьох дітей, який, так повернула доля, замінив їм і матір та дочекався вже й онуків Володимира, Олександра. Хто знає, може, і в когось із них зажевріє іскра таланту…
Автор: Мирослава ГРУШЕВСЬКА, “Коломийський вісник”
Обговорити на форумі
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|