Ще навесні у відповідності до Статуту Міжрегіональної асоціації “Карпатський Єврорегіон” словацька сторона офіційно передала українській стороні головування на наступні 2 роки.
30 жовтня в місті Ужгороді на Закарпатті відбулося 38 засідання Ради Карпатського Єврорегіону, у роботі якого взяв участь голова Івано-Франківської обласної ради Ігор Олійник. У своєму виступі член Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи Ігор Олійник загострив актуальність екологічної теми Карпат, адже “екологічні проблеми не знають кордонів, крім того вони з року в рік ускладнюються”. Для їх вирішення необхідне об’єднання зусиль всіх європейських країн. Особливо важливим завданням регіональних і місцевих влад країн Карпатського регіону є розробка і здійснення спільної довготривалої програми захисту населення в басейнах річок від паводків.
З цього приводу Ігор Олійник запропонував провести на теренах Прикарпаття Міжнародну конференцію.
На ужгородське засідання Ради прибули делегації з усіх країн – учасників Карпатського Єврорегіону. Зокрема делегація Угорської республіки на чолі із заступником голови Зборів Саболч-Сатмар-Березької області Пийтером Козмою; делегація Республіки Польщі, очолювана Президентом Асоціації “Карпатський Єврорегіон-Польща”, головою повіту Ржешув Підкарпатського воєводства Йозефом Йодловські; делегація Румунії (голова повіту Марамуреш Мірчя Ман); делегація Словацької Республіки під керівництвом мера міста Молдава над Бодвов Іштван Захаріаш.
Серед запрошених були генеральні консули Угорщини в Ужгороді Вілмош Сіклаварі та у Берегові – Йожеф Бачкаі, генеральний консул Румунії в Чернівцях Доріан Попеску, генеральний консул Словаччини в Ужгороді Маріан Сладечек та голови постійних комісій облради: з питань транскордонного співробітництва – Елемир Кевсегі, з питань розвитку туризму та рекреації – Василь Швардак.
На представницькому єврозібранні українську сторону представляли: голова Закарпатської облдержадміністрації Олег Гаваші, начальник головного управління з питань європейської інтеграції, зовнішньоекономічних зв’язків та туризму ОДА Ернест Нусер, голова Львівської облради Мирослав Сеник та його заступник Лев Захарчишин, голова Івано-Франківської облради Ігор Олійник, заступник голови Чернівецької обласної ради Тодор Гуцуляк, голова Правління Асоціації органів місцевого самоврядування “Єврорегіон Карпати – Україна” Володимир Горбовий; виконавчий директор асоціації “Єврорегіон Карпати – Україна” Галина Литвин, представник МЗС України в Ужгороді Галина Гороховська та в.о. Генерального консула України в Пряшеві Юрій Колядинський.
Головуючий член Постійної Урядової делегації України в Конгресі місцевих і регіональних влади Ради Європи, голова Закарпатської облради Михайло Кічковський зазначив: “Наше спільне завдання – зробити все, аби Карпатський Єврорегіон знову діяв як спільний консультативний і координаційний орган зі сприяння прикордонному співробітництву між регіонами – членами асоціації, як це визначено в положеннях Європейської Конвенції по прикордонному співробітництву між територіальними общинами та урядами Ради Європи. Згідно з партнерськими та представницькими правилами, а також правилами співучасті у розбудові прикордонної інфраструктури, транскордонного співробітництва в межах політики добросусідства Євросоюзу.
На засідання Ради було винесено ряд ключових для країн КЄ питань: “Про екологічну ситуацію в Карпатському регіоні, її соціальні наслідки та шляхи поліпшення”; “Про оголошення 2009 року Роком Карпат”; “Про напрацювання окремої операційної програми “Карпатський горизонт” для її фінансування Євросоюзом на фінансову перспективу 2014–2020 рр.”; “Про міжнародний туристичний маршрут “Карпатський Єврорегіон”; “Про запровадження міжнародного фестивалю народної творчості представників національних представництв”.
Користуючись присутністю представників органів місцевого самоврядування та дипломатичних установ Михайло Кічковський подякував членам делегацій Угорщини, Польщі, Чехії у Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи, завдяки підтримки яких 14 жовтня поточного року на засіданні Комітету з питань сталого розвитку, під час якого він доповідав про екологічну ситуацію в Карпатському регіоні, затверджено Резолюцію із зазначеного питання.
З цього приводу Михайло Кічковський відзначив, що в усіх країнах Карпатського регіону для збереження природної спадщини здійснюються заходи щодо створення біосферних резерватів та інших природоохоронних територій. Діє 5 таких резерватів і 38 національних парків. За прикладом українсько-словацько-польського біосферного резервату “Східні Карпати” ведеться робота по створенню транскордонних українсько - румунського резервату в Мараморошських горах і українсько-угорського природного парку в басейні Тиси. Проте цього недостатньо.
Для України болючим є не стільки фінансове питання, скільки відсутність наукових висновків, як зберегти Карпати.
Заступник голови Львівської облради Лев Захарчишин представив проект, ініційований облрадою “Про оголошення 2009 року Роком Карпат”. Члени Ради КЄ одноголосно ухвалили цей.
Влада Закарпаття спільно Швейцарсько-українським проектом FORZA розробила Міжнародний туристичний маршрут “Карпатський Єврорегіон” (МТМ КЄ).
Водночас Рада Міжрегіональної Асоціації “Карпатський Єврорегіон” схвалила Концепцію міжнародного туристичного маршруту “Карпатський Єврорегіон”, а також рекомендувала регіонам-членам Асоціації внести свої пропозиції щодо розробки даної Концепції.
Добре був сприйнятий проект закарпатців “Про запровадження міжнародного фестивалю народної творчості представників національних представництв”. Адже на території регіонів, що входять до Міжрегіональної Асоціації проживають представники понад 80 національностей. Більшість із них зберігають свою культуру та духовну самобутність.
Рада “Карпатського Єврорегіону” вирішила підтримати пропозицію української національної делегації щодо проведення щорічного фольклорного форуму творчості представників національностей країн КЄ. Було домовлено проводити цей фестиваль в середині літа в одній із країн “Карпатського Єврорегіону”, починаючи з України як його ініціатора.
Робочій комісії з питань соціальної інфраструктури доручено до 1 січня 2009 року розробити Положення про фестиваль і подати на затвердження Міжнародного секретаріату “Карпатського Єврорегіону”, а національним сторонам – сприяти проведенню цього свята, передбачивши в місцевих бюджетах потрібні кошти.
До проекту “Про напрацювання окремої операційної програми “Карпатський горизонт” для її фінансування Євросоюзом на фінансову перспективу 2014–2020 рр.”, над яким працювали представники Польщі та України, члени делегації також вирішили повернутися наступного разу, оскільки угорська сторона не мала змоги ретельно вивчити його.
На завершення засідання делегації жваво обговорили питання про робочі комісії Карпатського Єврорегіону. Було вирішено: до 10 листопада подати в Секретаріат МА “Карпатського Єврорегіону” кандидатури керівників та членів комісій, повідомляє Прес-служба голови обласної ради.
Довідка Карпатський Єврорегіон – найбільший з усіх нині існуючих Єврорегіонів. Об’єднує прикордоння 5 країн. Територія “Карпатського Єврорегіону” охоплює більше 161 тис. квадратних кілометрів, на яких проживає понад 16 мільйонів осіб.
Обговорити на форумі
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|