Над світом уже піднялася заграва економічної кризи й керівники провідних держав сушать собі голови, як вгамувати небезпеку в своїх країнах, уже зайнялася солом’яна стріха й над українською економікою, а наші керманичі тим часом, розпустивши політичні хвости, ще з’ясовують, хто з них привабливіше виглядає перед електоратом на тлі цього вогню. І тільки не втягнутий у політичні з’ясовування Нацбанк починає гасити кризу після того, як вкладники тільки за минулий тиждень, за інформацією “Економічної правди”, зняли з депозитів 15 млрд. гривень.
13 жовтня НБУ своєю постановою заборонив на півроку дострокове розірвання договорів за вкладами банківських депозитів для запобігання крахові комерційних банків. Нацбанк це робить не вперше — саме таким чином він уже двічі рятував країну від кризи в 1998 і 2004 роках. А 14 жовтня більшість українських банків увела обмеження на видачу готівки з банкоматів.
“Постанова НБУ обмежує дострокове зняття депозитів як для юридичних, так і для фізичних осіб. Якщо термін депозиту закінчився, то тоді немає питань, — зазначив перший заступник голови правління НБУ А. Шаповалов. — Паніку практично на 90% створює тільки психологічний чинник. Аби заспокоїти людей і щоб банки нормально працювали, було прийнято таке рішення”. “Якщо людина поклала депозит на рік, навіщо прибігати сьогодні чи завтра? — запитує голова ради Асоціації українських банків, радник Президента України С. Аржевітін. — Будь-який здоровий банк можна завалити, якщо в нього прийдуть одночасно 15-20% вкладників”.
Якби НБУ не вжив негайних заходів, могло б статися банкрутство багатьох банків, стверджують й інші банківські аналітики. Розпочаті Нацбанком заходи можуть стабілізувати становище у банківській системі за місяць, сподіваються заступник голови НБУ В. Кротюк і вже згадуваний С. Аржевітін.
Однак розгортання кризи є надто небезпечним, щоб задовольнитися лише цими заходами НБУ, можливості якого обмежені, зазначає відомий економіст В. Лановий. НБУ може використати до кінця 2009 року не більше $10 млрд. зі свого резерву в $38 млрд. У той же час лише поточні зобов’язання українських банків і підприємств за отриманими в іноземних партнерів позиками становитимуть до кінця цього року близько $5 млрд.
На додачу фінансовій кризі в Україні є ще одна неприємність — вітчизняна промисловість близька до рецесії на тлі ослаблення цінової кон’юнктури на міжнародному ринку. Як застерігає керівник групи радників голови НБУ В. Литвицький, “більш різкого вересневого погіршення показника обсягів промислового виробництва не спостерігалося за 1999—2007 роки”.
“Параліч влади у сьогоднішніх умовах створює всі передумови для паралічу економіки, — стверджує В. Лановий. — Сигнали тривоги вже надходять: за підсумками вересня падіння виробництва в металургії, ключовому секторі економіки, становило 17%. Для виходу з кризи потрібна консолідація всіх гілок влади та всіх політичних сил. Уряд, Верховна Рада, Президент, Національний банк, РНБО повинні виробити та реалізувати узгоджений загальнонаціональний план з протидії кризі”.
Джерело: Галичина
Обговорити на форумі
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|