Прокурорськими перевірками та органами КРУ в Івано-Франківській області виявлено незаконні виплати та зайве затребування з державного бюджету коштів на ліквідацію наслідків стихійного лиха на суму 22 млн грн. За фактами службових зловживань та розкрадань посадовими особами бюджетних коштів міськрайпрокурорами порушено 6 кримінальних справ. Всього за результатами перевірок органами прокуратури області порушено 19 кримінальних справ.
В обласній прокуратурі зазначають, що органи влади та місцевого самоврядування Івано-Франківщини не забезпечили належним чином використання виділених із державного бюджету України субвенції на ліквідацію наслідків липневої повені. Тривалий час не обстежувалися постраждалі господарства, складалися дефектні акти на об’єкти та господарства, пошкодження яких не пов’язано зі стихійним лихом.
Зокрема, до переліку об’єктів, що потребують першочергового відновлення та ремонту, на підставі дефектного акту, складеного комісією та затвердженого головою села Клубівці Тисменицького району, включено відновлення проїзної частини по вулиці Шевченка, вартістю 1,6 млн грн, хоча пошкоджень ця дорога не зазнала.
Після втручання райпрокуратури вказаний об’єкт з переліку на відшкодування виключений.
Завищено збитки знищених посівів сільськогосподарських культур у Коломийському, Богородчанському, Рогатинському, Галицькому, Снятинському та Косівському районах.
Водночас посадові особи Тисменицької міськради, “зловживаючи службовим становищем”, подали в райдержадміністрацію списки осіб, потерпілих від повені другої категорії, в яких начебто затоплені будинки. Насправді хати виявились неушкодженими або нежилими та не потребують капітального ремонту. Таким чином з бюджету незаконно виплачено 800 тис. грн компенсацій. За цими фактами прокуратурою району порушено 2 кримінальні справи.
Службові особи Галицької міської ради без відповідного обстеження та складання дефектного акту внесли до списку потерпілих 3 категорії 146 мешканців будинків про начебто підтоплені підвальні приміщення, пошкоджене електрообладнання, хоча реальних збитків не було. На підставі цього з державного бюджету незаконно виплачено вказаним громадянам 730 тис. грн. 9 вересня прокуратурою району порушено кримінальну справу за ст.ст. 364 ч.2, 366 ч.2 КК України.
Кримінальні справи за аналогічними фактами порушено також прокурорами Богородчанського, Коломийського, Тлумацького районів та Долинським міжрайонним прокурором.
В обласній прокуратурі зазначають: окремі органи влади та місцевого самоврядування не дотримуються вимог містобудівного і земельного законодавства, надаючи в користування та приватну власність земельні ділянки лісового фонду, вздовж річок, водойм, без визначення їх цільового призначення таких земель, без винесення в натуру прибережних захисних смуг.
При цьому контролюючі органи та міськрайпрокурори на згадані порушення своєчасно не реагують і заходи по їх усуненню не вживають.
За результатами проведених у липні-вересні перевірок міськрайпрокурорами порушено 2 кримінальні справи; опротестовано 25 незаконних рішень органів місцевого самоврядування.
У Верховинській селищній раді її голова уклав 98 угод на оренду земельних ділянок із суб’єктами господарювання лише на підставі рішень ради - без погодження та затвердження встановленого законодавством порядку проектно-технічної документації, в тому числі щодо передачі в безоплатне користування земель водного фонду без зазначення цільового призначення (категорії їх використання. – ЗІК.). В територіальних органах державного земельного кадастру ці документи не зареєстровані.
На селищного війта складено адміністративний протокол про порушення вимог Закону України “Про боротьбу з корупцією”. Рішенням суду накладено штраф.
Водночас встановлено факти самовільного використання земель природно-заповідного фонду, незаконне будівництво на цих землях споруд.
Суттєві прорахунки в роботі допускає територіальна інспекція Держенергонагляду в області. Упродовж року вона не проводила перевірок законності підключення та використання електричної енергії суб’єктами господарювання, які здійснюють переробку лісодеревини.
Лише за дорученням прокуратури області у липні-вересні працівники енергонагляду відключили декілька пилорам.
Результати перевірки засвідчили також, що в області мають місце факти коли з гірських річок, замість укріплення їх берегів, здійснюється, видобування піщано-гравійної суміші, що заборонено вимогами Водного кодексу України. За незаконне видобування гравію міськрайпрокурорами порушено 3 кримінальні справи та 28 адміністративних проваджень.
Джерело: Західна інформаційна корпорація
Обговорити на форумі
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|